عزم دولت، بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی حمایت از بازار سرمایه است !

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
مسابقات پلکان مفید

عزم دولت، بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی در شرایط فعلی حمایت از بازار سرمایه است بطوریکه نهادهای مذکور، تمایل دارند اقتصاد بر روی ریل اصلی خود قرار گیرد. بنابراین هیچ عامل بازدارنده و مانعی بر سر راه رشد قیمت سهام در بازار سرمایه طی مقطع کنونی وجود ندارد.

در همین راستا، مهرآور، مدیر عامل کارگزاری بانک سامان با اشاره به مطالب بالا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: به اعتقاد بنده رشد قیمت سهام در بورس طی هفته گذشته تداوم خواهد یافت. همچنین پیش بینی می گردد وضعیت بازار سرمایه طی نیمه دوم سال جاری نسبت به شش ماهه نخست بسیار مطلوب تر باشد.

مهرآور تصریح کرد: بطور کلی وضعیت بازار سرمایه تا پایان سال به دلایل متعددی با افق روشنی همراه است از جمله این دلایل، می توان به گزارشات 6 ماهه شرکت ها اشاره کرد که اکثر گزارشات، بسیار امیدوار کننده و توأم با افزایش سودآوری می باشد علاوه بر این سیاست های دولت در مبارزه با تورم و خروج از رکود مؤثر بوده بطوریکه در شرایط کنونی اقتصاد کشور در حال خروج از وضعیت رکودی است.

مدیر عامل کارگزاری بانک سامان بیان کرد: همچنین اقدام بانک مرکزی در راستای کاهش نرخ سپرده قانونی بانک ها در جهت جذب نقدینگی مؤثر بوده است. در نتیجه انتظار می رود با این مصوبه نقدینگی قابل توجه ای در اختیار بانک ها و شرکت های تولیدی جهت کمک به سرمایه در گردش شرکت ها قرار گیرد.

گفتنی است از دیگر عواملی که می تواند افق مطلوبی را برای بازار سرمایه ایجاد کند، می توان به اخبار مثبت مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 اشاره کرد که چنانچه رفع تحریم ها حاصل گردد، تأثیر مثبت بسزایی در وضعیت بازار سرمایه خواهد گذاشت.

مهرآور اظهار کرد: همچنین گزارشات بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در خصوص نرخ رشد اقتصادی ایران در سال 94 که به میزان 2.2 درصد پیش بینی شده، از دیگر نکات مثبت و امیدوارکننده در حوزه کلان اقتصادی است. بنابراین مجموع عوامل حکایت از وضعیت امیدوارکننده بورس کشور دارد.در نتیجه می توان اظهار کرد که عزم دولت، بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی در مقطع فعلی حمایت از بازار سرمایه است لذا هیچگونه مانعی بر سر راه رشد قیمت سهام طی بازار سرمایه در مقطع فعلی وجود ندارد.

وی در خاتمه افزود: به نظر بنده روند کلی قیمت سهام در بازار سرمایه تا پایان سال جاری صعودی خواهد بود اگرچه احتمال دارد در مقاطعی نیز شاهد نوسان قیمت سهام در بورس باشیم همچنین پیش بینی می شود در صورت لغو تحریم ها، سه صنعت خودرو، بانک و پتروشیمی با بازدهی مطلوبی همراه خواهند شد. توصیه بنده در خاتمه این است که سهامداران از تصمیم گیری های شتابزده در خرید و فروش سهام خودداری کنند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب