بررسی بازدهی مهرماه 93 گروه حمل و نقل

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
پیش بینی بازار بورس

صنعت حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات در دو طبقه حمل و نقل و سایر حمل و نقل، دارای هشت شرکت فعال است که طی معاملات مهر ماه امسال بازدهی مناسبی را نصیب سهامداران خود کرده است.

براساس گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، در حالی طی مهرماه سال جاری گروه حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات بازدهی مثبت 19.44 درصدی را به دست آورد که بازدهی بورس طی دوره مذکور تنها حدود 9 درصد بوده است.

براساس اطلاعات موجود، هشت مجموعه فعال در این صنعت در پی رشد قیمتی سهام طی معاملات مهر ماه امسال بازدهی مثبت محقق ساختند که از میان آنها شرکت های حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، کشتیرانی ایران و نیز کشتیرانی دریای خزر در ردیف های نخست پربازده ترین های این گروه قرار می گیرند. علاوه بر این، بازدهی مثبت حدود 21 درصدی دستآورد “حسینا” طی دوره مذکور بوده است.

بازدهی سهام حمل و نقل بورس

همانطور که از جدول فوق پیداست، نمادهای “حفارس” و “حکشتی” برخلاف امسال، طی معاملات مهر ماه سال گذشته موفق به کسب بازدهی قابل قبول نشده بودند و در ردیف های آخر سهام فعال این صنعت از نظر بازدهی جای داشتند.

همچنین با توجه به عرضه اولیه “حخزر” طی 18 فروردین ماه امسال، سهام این مجموعه طی سال گذشته مورد معامله قرار نگرفته؛ از این رو بازدهی مهر ماه 92 آن قابل محاسبه نبوده است.

علاوه بر این، شرکت رهشاد سپاهان در حالی با تحقق بازدهی مثبت حدود پنج درصدی جزو کم بازده ترین سهم این گروه طی معاملات مهر ماه امسال جای گرفته که “حرهشا” طی دوره مشابه سال گذشته موفق به کسب بازدهی مثبت بیش از 66 درصدی شده بود و عنوان پربازده ترین سهم به آن اختصاص داشت.

بعد از آن نیز شرکت های حمل و نقل توکا و توکاریل در جایگاه های دوم و سوم کم بازده ترین های گروه خود قرار می گیرند.

بازدهی سهام حمل و نقل بورس

در پایان این گزارش می افزاید، حجم، ارزش و دفعات معاملات گروه حمل و نقل انبارداری و ارتباطات طی مهر ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد همراه بوده و در مقابل آن طی دوره مذکور تعداد خریداران کاهش یافته است.

بازدهی سهام حمل و نقل بورس

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب