بازدهی ماهانه 96 درصد صندوق ها مثبت بود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
بازدهی صندوق های سرمایه گذاری

بازار سرمایه طی یک ماه اخیر با روند صعودی همراه بوده بطوریکه شاخص کل بورس از 71675 واحد در 7 مهر ماه سال 93 به 74151 واحد در تاریخ 7 آبان ماه سال جاری رسیده و بازدهی شاخص کل طی این مدت 3.45 درصد بوده است.

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، قیمت سهام در بازار سرمایه طی چند هفته گذشته با توجه به خوش بینی های ایجاد شده بر اساس صحبت های مسئولین دولتی نسبت به احتمال زیاد دستیابی به توافقات هسته ای، گزارشات مالی معقول 6 ماهه اکثر شرکت ها و همچنین کاهش نرخ تورم و انتظار کاهش نرخ سود سپرده بانکی، حرکت صعودی خود را آغاز کرده است.

به نظر می رسد شفافیت در فضای کلان اقتصادی کشور طی سه ماهه چهارم سال جاری به دلیل انتشار نتیجه نهایی مذاکرات و مشخص شدن مفاد بودجه سال 94 افزایش یابد.

بنابراین سرمایه گذار در بازار سرمایه بدلیل شفافیت در فضای کلان اقتصادی با اطمینان بیشتری می توانند پیرامون سرمایه گذاری در صنایع مختلف تصمیم گیری کند.

بر اساس این گزارش، با بررسی بازدهی صندوق های سرمایه گذاری طی یک ماه اخیر با دارا بودن عمر 150 روز به بالا، از مجموع 68 صندوق مورد بررسی 65 صندوق با بازده صعودی، 2 صندوق با بازده نزولی و 1 صندوق در حالت سر به سر اقتصادی قرار دارد شایان ذکر است صندوق توسعه صادرات با بهترین عملکرد نسبت به سایر صندوق ها با بازدهی مثبت 16.9 درصدی همراه می باشد و در مقابل صندوق مشترک گنجینه مهر با بیشترین میزان ابطال واحدهای خود مواجه بوده و بازدهی منفی 2.4 درصدی داشته است.

این گزارش که بر مبنای عمرش از 150 روز صندوق ها در یک ماه اخیر می باشد، صندوق های توسعه صادارات، حافظ و امین آوید سه صندوق برتر با بازدهی های 16.9، 12.7 و 10.5 درصدی همراه بوده اند.

همچنین پایین ترین بازده صندوق ها طی مدت مذکور به دو صندوق مشترک گنجینه مهر و مهر شریعه با بازدهی منفی 2.4 ، 1.6 درصد است.

بطور کلی بر اساس این گزارش می توان اظهار کرد که 96 درصد صندوق ها طی این مدت با بازدهی مثبت همراه بودند بنابراین پیش بینی می شود با توجه به خوش بینی های ایجاد شده در فضای کلان اقتصادی، شاهد رونق اقتصادی در کشور و به التبع آن شاهد رونق بازار سرمایه نیز خواهیم بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب