پایین‌ترین قیمت فلز زرد از ۲۰۱۰ رقم خورد / سقوط ۵۴ دلاری قیمت طلا

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
قیمت جهانی طلا

قیمت جهانی طلا در جریان معاملات هفته گذشته ۵۴ دلار کاهش یافت و در پایان معاملات به ۱۱۷۱ دلار در هر اونس رسید که پایین ترین قیمت طلا از سال ۲۰۱۰ است.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت جهانی طلا در سه روز پایانی هفته گذشته و تحت تاثیر تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای توقف خرید اوراق قرضه به شدت کاهش یافت و در پایان معاملات هفته به پایین ترین رقم طی 4 سال گذشته رسید.

هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه در برابر 1171 دلار معامله شد. قیمت طلا در این روز 26 دلار کاهش یافت که این رقم بالاترین میزان کاهش روزانه قیمت طلا از ماه جولای به این سو بوده است.

قیمت طلا در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه نیز 31 دلار کاهش یافته بود. در ابتدای معاملات هفته گذشته هر اونس طلا در برابر 1225 دلار معامله می شد که بر این اساس طی هفته گذشته قیمت طلا با کاهش 54 دلاری مواجه شده است. سقوط قیمت طلا در این هفته بالاترین رکورد سقوط هفتگی از ژوئن 2013 بوده است.

آمارهای قوی از اقتصاد آمریکا و بهبود چشم انداز اقتصادی این کشور مقامات فدرال رزرو را متقاعد کرد تا به برنامه 6 ساله خرید اوراق قرضه پایان دهند. در سال 2008 و برای مقابله با بحران اقتصادی برنامه خرید اوراق قرضه در این کشور به اجرا گذشته شد که بر اساس آن هر ماه حدود 80 میلیارد دلار به اقتصاد این کشور تزریق می شد.

نگرانی ها از افزایش زودهنگام نرخ بهره عامل دیگر افت قیمت طلا طی روزهای اخیر بوده است. آمارهای روز پنجشنبه نشان داد رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا به بیش از رقم پیش بینی شده 3.5 درصد رسیده است.

اظهارنظرهای مقامات فدرال رزرو و آمارهای اقتصادی قوی جذابیت بازار طلا را کاهش داده و موجب تقویت شاخص های بورس و ارزش دلار شده است.

از جمله علل اصلی افت قیمت طلا افزایش ارزش دلار و چشم انداز افزایش نرخ بهره در آمریکاست. یک تحیللگر در این باره گفت: درحالی که انتظار می رود ارزش دلار در کوتاه مدت افزایش یابد باید گفت روند نزولی قیمت طلا ادامه خواهد یافت. اما در نهایت طلا از عدم اطمینان ها و آشفتگی های اقصادی ناشی از تصمیمات فدرال رزرو بهره خواهد برد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: دلیل کاهش قیمت طلا در جهان

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب