روند آرام و با احتیاط در بورس تهران حاکم شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

 بورس اوراق بهادار تهران پس از یک هفته حرکت طوفانی از هیجان ایستاد و به روند آرام و با احتیاط خود برگشت.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، بورس اوراق بهادار تهران که در هفته پایانی مهر ماه پس از ماه‌ها رکود رشد خود را آغاز کرده و با افزایش بیش از 2 هزار واحدی مواجه شده بود،در هفته اول آبان ماه از تب و تاب ایستاد و بدون تغییر در بازدهی مواجه شد.

در شرایطی که همچنان امیدواری نسبت به حصول توافق هسته ای در ماه آینده ماه وجود دارد، اما انتشار گزارش 6 ماهه شرکتها موجب حاکم شدن جو احتیاط در بورس تهران شد زیرا محتوای این گزارش ها تغییر قابل توجهی نسبت به ابتدای سال نداشت و خوش بینی جدیدی را برای سرمایه گذاران فراهم نکرد بر این اساس انتشار گزارش 6 ماهه شرکتها نشان دهنده رکود حاکم بر صنایع بورسی دارد که این موضوع در حرکت بورس و تصمیم سهامداران بسیار اثر گذار است.

این در حالی است که همچنان وضعیت صنایعی همچون کیفی سازی پالایشگاه ها، نرخ سود بانکها، افزایش یا عدم افزایش نرخ قندی ها در ابهام به سر می برند و تا وضعیت این صنایع روشن نشود نمی توان به بهبود اوضاع آشفته بورس امیدوار بود.

از سوی دیگر در این وضعیت حقوقی‌ها با بازار همراهی نکرده و با عرضه های سنگین خود در شرکتهای مطرح مانع از رشد بیشتر قیمت ها به خصوص در نماد شرکتهای خودرویی می شوند که دلیل این کار حقوقی ها هنوز مشخص نشده و سهامداران خرد از این وضعیت بسیار ناراضی هستند و کسی هم پاسخگوی این رفتار حقوقی ها نیست.

این عوامل موجب شد تا شاخص بورس در هفته گذشته تنها 18 واحد رشد کرده و از کانال 74 هزار و 132 واحد به 74هزار و 151 واحد برسد، لذا با بروز آشفتگی در بورس تهران میزان بازدهی بورس تغییری نکرد و در همان محدوده ی منفی 6درصد متوقف شد.

همچنین حجم و ارزش معاملات سهام در هفته گذشته به ترتیب 19 و 24 درصد افت کرد و در مجموع 3 هزار و 118 میلیون سهم به ارزش 8 هزار و 513 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

همچنین دفعات معاملات 8.5 درصد نسبت به هفته پایانی مهر ماه افت کرد و تعداد خریداران نیز با کاهش 6.1 درصدی مواجه شد و به 90 هزار و 788 نفر رسید.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب