پیش‌بینی یک کارشناس: رشد اصلی بورس در سه ماهه چهارم سال

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
رشد بازار سهام

به نظر می رسد که در فصل زمستان سال جاری، شاهد نقطه عطف واقعی بازار سرمایه باشیم بطوریکه انتظار می رود قیمت سهام شرکت ها با مشخص شدن وضعیت سیاسی و نتیجه نهایی مذاکرات و همچنین با توجه به مفاد بودجه سال 94 کشور و وضعیت صورت مالی شرکت ها رشد مطلوبی را داشته باشند.

در همین راستا، علما، مدیر سرمایه گذاری صندوق بانک مسکن با اشاره به مطالب بالا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: به نظر بنده رشد سریع شاخص بورس و قیمت سهام به دلیل تأثیرگذاری اخبار سیاسی، معقول نمی باشد چراکه گزارشات مالی 6 ماهه شرکت ها در حد مطلوبی نبوده لذا رشد قیمت سهام در بازار سرمایه باید روندی متعادل داشته باشد.

علما تصریح کرد: همچنین می توان علت رشد سریع قیمت سهام را در بورس طی چند روز گذشته، خوشبینی ایجاد شده نسبت به حصول توافقات هسته ای و وزن دهی به مذاکرات هسته ای در بازار سرمایه می باشد بطوریکه این قضیه منجر به افزایش پی بر ای بازار شده است.

مدیر سرمایه گذاری صندوق بانک مسکن بیان کرد: پیش بینی می شود که سهامداران، جهت سرمایه گذاری به سمت صنایعی بروند که احتمال می دهند پس از حصول توافقات، بازدهی بالاتری را برای آنها به ارمغان بیاورد. بطور کلی می توان اظهار کرد که هم اکنون بازار تحت تأثیر جو روانی قرار گرفته چراکه سهامداران همین سهام را می توانستند طی چندین هفته گذشته، در قیمت های پایین تری خریداری کنند اما به دلیل جو بازار، سهامداران هم اکنون اقدام به خرید سهام می نمایند.

وی در خاتمه افزود: به اعتقاد بنده اگرچه در مقطع فعلی، قیمت سهام در پایین ترین سطوح خود است اما پیش بینی می شود رشد اصلی قیمت سهام در سه ماهه چهارم اتفاق بیفتد بطوریکه به نظر می رسد در فصل پاییز، شاهد رشد ملایم قیمت سهام و پس از آن شاهد نقطه عطف اصلی قیمت سهام در بورس باشیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: پیش بینی بازار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب