رشد آرام و منطقی در بورس تهران: افزایش شاخص کل، حجم و ارزش بازار

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

رشد آرام متغیرهای بورس تهران در آخرین روز کاری هفته نشان دهنده کاهش هیجان و تداوم رفتارهای منطقی در بازار سهام است.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، بورس تهران در روز چهارشنبه شاهد رشد ۳۸۵ واحدی شاخص کل بود تا در پایان معاملات امروز این متغیر در عدد ۷۳ هزار و ۵۵۳ واحد قرار بگیرد.

همچنین در این روز سرمایه گذاران بیش از ۸۷۴ میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش سه هزار و ۵۸۸ میلیارد ریال در ۸۱ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد کردند که رشد 5.5 درصدی در حجم و 7.5 درصدی در ارزش معاملات را ثبت کرد. همچنین ارزش بازار نیز با رشدی بیش از دو هزار میلیارد تومان در عدد ۳۵۹ هزار میلیارد تومان قرار گرفت.

در بازار چهارشنبه نمادهای هلدینگ خلیج فارس، مخابرات، مپنا، هلدینگ پارسیان، پتروشیمی خارک و بانک صادرات با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص باعث رشد این متغیر شدند اما در مقابل نماد بانک پاسارگاد بیشترین تاثیر منفی را بر دماسنج بازار ثبت کرد.

همچنین در روزی که گذشت پتروشیمی خارک، سیمان شرق، بیمه ملت، خاک چینی ایران، ایران یاسا تایر، سرامیک صنعتی اردکان و مپنا بیشترین رشد قیمت را ثبت کردند و در مقابل نمادهای بین المللی محصولات پارس، ایرکا پارت صنعت، پارس سرام،کشاورزی و دامپروری مگسال، لیزینگ صنعت و معدن، پست بانک ایران و گسترش صنایع و خدمات کشاورزی با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

همچنین طولانی ترین صف های خرید نیز در نمادهای مپنا، هلدینگ خلیج فارس، نفت پارس، سرمایه گذاری صنعت نفت، خاک چینی ایران، سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی و آذرآب تشکیل شد و سرمایه گذاران سنگین ترین عرضه را در نمادهای پست بانک، کنتور سازی ایران، خاک چینی ایران، بانک صادرات و شهد ایران تشکیل دادند.

گفتنی است در این روز نماد هلدینگ پارسیان با معامله ۸۱۰ میلیارد سهم بیشترین ارزش معاملات را داشت. همچنین بانک صادرات و پالایش نفت بندرعباس نیز به ترتیب با ارزش معاملاتی ۲۸۱ و ۱۷۹ میلیارد ریال در رده بعدی بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند. همچنین بانک صادرات با ۲۴۸ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات را داشت و هلپینگ پارسیان با ۷۱ میلیون سهم و مخابرات با ۴۵ میلیون سهم در رده های بعدی قرار گرفتند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب