زمان قطعی معارفه “قاسم” برای عرضه اولیه در چهارشنبه جاری

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
عرضه اولیه سهام

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، عرضه اولیه سهام شرکت قاسم ایران درحالی به دلایلی چون لزوم انتشار آخرین اطلاعات و نبود فرصت کافی برای بررسی اطلاعات توسط فعالان به تعویق افتاد که طبق برنامه اعلامی مسئولان فرابورس و شرکت قاسم ایران، مقرر شده این عرضه اولیه در هفته جاری انجام شود.

در این رابطه فرهاد رمضان مدیرعامل هلدینگ خودکفایی آزادگان به بورس پرس خبر داده بود که این عرضه چهارشنبه جاری 21 آبان انجام و طی آن 36 میلیون سهم شرکت قاسم ایران، برای عموم عرضه خواهد شد. روز سه شنبه نیز جلسه معارفه ایی برای فعالان بازار برگزار خواهد شد .

براساس این گزارش، جلسه معارفه فوق ساعت 14 الی 17 سه شنبه 20 آبان با حضور مدیران و معاونین و سهامدار عمده در هتل سیمرغ تشکیل خواهد شد و طی آن ضمن معرفی آخرین وضعیت شرکت به سئوالات حاضرین پاسخ داده می شود .

این درحالی است که محمد مدرس نیا مدیرعامل این شرکت درباره پوشش سود هرسهم سال مالی جاری اعلام کرده با توجه به تحقق 25 درصد از EPS بودجه پیش بینی شده در شش ماهه اول سال 93 ، به استحضار می رساند به دلیل نوع فعالیت شرکت و همچنین روند گذشته، تحقق بودجه فروش و به تبع آن EPS پیش بینی شده به مبلغ 911 ریال با فرض عدم تغییر شرایط اقتصادی و مقررات حاکم محقق خواهد شد .

همچنین رمضان به بورس پرس گفته است: با توجه به صورت های مالی شرکت، حدود 700 میلیارد تومان دارایی های قاسم ایران محاسبه شده و خالص ارزش دارایی های هر سهم آن (NAV ) حدود 3 هزار تومان است.این شرکت نباید با شرکت هایی مانند پخش البرز مقایسه شود بلکه باید با شرکتی چون قند شیرین خراسان مقایسه شود که از دارایی های ملکی در مراکز استان و برنامه ساخت و ساز ، زیرمجموعه هایی چون مینوی زاهدان با 40 درصد سهامداری و یک شرکت قندی و شرکت غنچه هر کدام با 10 درصد سهام برخودار بوده و از محل توزیع محصولات شرکت مینو و سایر شرکت ها، درآمد دارد.

بنابراین هر چند در ارزش گذاری سهام شرکت ها، پیش بینی سود هر سهم مهم است اما برای شرکت هایی چون قاسم ایران باید به دارایی ها و برند و سایر مقوله ها توجه کرد. این درحالی است که قیمت هرسهم شرکت قاسم ایران توسط عرضه و تقاضا مشخص خواهد شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: قاسم بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
1 نظر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب