پیش در آمد لغو تحریم ها: ورود دو شرکت بیمه انگلیسی به بازار بیمه ایران

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار و رویدادهای بورس

 در چند ماه اخیر شایعات گوناگونی پیرامون صنعت بیمه ایران شنیده می شود که با واکنش های متعدد بازار سهام روبرو شده و چشم انداز مثبتی از این صنعت را به فعالان بازار سرمایه نشان داده است .

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار بورس نیوز، به تازگی دو شرکت بیمه ای از کشور انگلیس به صنعت بیمه ایران ورود کرده و همچون سایر شرکت های بیمه ای اقدام به فعالیت در داخل کشور می نمایند که نوید رشد این صنعت با برچیده شدن تحریم ها می دهد .

ورود دو سرمایه گذار خارجی در صنعت بیمه ایران

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، امیدواری های تازه ای در اقشار مختلف جامعه در راستای بهبود معیشت زندگی بوجود آمد که پس از گذشت بیش از یکسال ثمره آن قابل محسوس می باشد که منجر به پیشرفت مذاکرات گروه هسته ای 1+5 و همچنین افزایش مراودات سیاسی و اقتصادی ایران با سایر کشورهای دیگر دنیا می باشد.

بر اساس این گزارش، شنیده ها حاکیست به تازگی دو شرکت سرمایه گذاری بیمه از کشور انگلیس به صنعت بیمه ایران ورود کرده و همچون سایر شرکت های بیمه ای اقدام به فعالیت در داخل کشور می نمایند که این امر با توجه به خدمات و کیفیت بیمه شرکت های خارجی منجر به ایجاد رقابت میان سایر شرکت های بیمه ای داخل کشور می گردد.

زمین بیمه دانا در حال پیگیری است

اما در ادامه و بررسی شایعات بازار به سراغ شرکت بیمه دانا رفتیم . در سال 1367 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تخلیه تعدادی لاشه تانک و همچنین ساخت سه بلوک خانه سازمانی در زمین لویزان اقدام به تصرف زمین متعلق به بیمه دانا کرد که پس از مدتی بیمه دانا نسبت بهتصرف ارتش در زمین لویزان تحت  مالکیت این شرکت واکنش نشان داد و برای بازپس گیری زمین مذکور اقدام به پیگیری از سوی مقامات ارشد کشور نمود که به تازگی مباحثی مبنی بر آزاد شدن این زمین از تصرف ارتش عنوان شده است اما با پیگیری های به عمل آمده مشخص شد که تاکنون به صورت رسمی زمین لویزان در اختیار بیمه دانا قرار نگرفته است و ماجرای تصرف زمین همچنان در کش و قوس خود قرار دارد و شایعاتی مبنی بر ثبت سند زمین لویزان به نام شرکت بیمه دانا واقعیت ندارد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار صنعت بیمه ایران, بیمه دانا در بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب