آخرین وضعیت از سودآوری “شپاس” / افزایش سرمایه 100 درصدی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار نفت

شرکت نفت پاسارگاد برنامه افزایش سرمایه 100 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران در نظر دارد که مدارک و مستندات لازم جهت اجرای این برنامه تا پایان آذر ماه به سازمان بورس ارایه می شود.

مدیر امور سهام شرکت نفت پاسارگاد با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: برنامه افزایش سرمایه در راستای ایجاد زیرساخت های لازم جهت افزایش مقدار تولید و فروش محصولات، ساخت پایانه ها و انبارداری اجرا می شود که امیدواریم پس از سپری کردن مراحل لازم، برنامه مذکور تا پایان امسال اجرایی شود.

باقر قربانی به برنامه های شرکت جهت افزایش صادرات محصولات اشاره کرد و گفت: قراردادهای این شرکت به منظور افزایش فعالیت ها و فروش محصولات در بازارهای جدید خارجی منعقد شده و اکنون نیز در حال توسعه بازارهای مقصد همچون عراق، افغانستان، کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپایی هستیم که در همین راستا قرارداد 500 هزار تنی صادرات قیر با یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس منعقد شده است.

وی به نحوه شناسایی درآمدهای حاصل از فروش صادراتی محصولات در صورت های مالی “شپاس” اشاره کرد و گفت: درآمدهای ارزی حاصل از فروش خارجی تولیدات براساس واریز مبالغ در حساب های مالی شرکت محاسبه می شود، بدین نحو که تنها در این صورت درآمدهای ناشی از صادرات محصولات در صورت های مالی اعمال می شود. برهمین اساس همواره میان میزان صادرات محصولات در بورس کالا و مقدار فروش خارجی در صورت های مالی عملکرد میاندوره ای تفاوت وجود دارد که این امر از شناسایی این درآمدها براساس سیستم غیر نقدی نشأت می گیرد و در نهایت در عملکرد 12 ماهه شرکت اعمال می شود.

مدیر امور سهام شرکت نفت پاسارگاد به کاهش بهای هر بشکه نفت اشاره کرد و اظهار داشت: کاهش قیمت نفت و در پی آن افت نرخ فروش فرآورده های نفتی موجب کاهش بهای تمام شده محصولات تولیدی “شپاس” می شود و بسترهای لازم جهت افزایش صادرات محصولات را برای این مجموعه فراهم می کند.

قربانی افزود: با توجه به برآوردها و تحلیل های انجام گرفته توسط کارشناسان انتظار می رود تا قیمت نفت طی بازه زمانی کوتاهی به محدوده 80 تا 90 دلار صعود کند و پس از گذر از این دوره طی سه سال آینده شاهد روند منفی قیمتی نفت به محدوده 55 دلار برسد.

قربانی در خاتمه پیرامون آثار اجرای پروژه جاده های بتنی بر وضعیت سودآوری “شپاس” اظهار داشت: پروژه مذکور در حالی طی 10 سال آینده و روی 10 درصد از جاده های کشور اجرایی می شود که این امر نیازمند واردات دستگاه ها و تکنولوژی های جدید از کشورهای خارجی است. برهمین اساس با توجه به حجم پایین اجرای پروژه مذکور روی جاده های کشور و نیز طولانی بودن زمان اجرای آن می توان گفت انجام این پروژه آثار منفی بر وضعیت سودآوری این مجموعه در پی نخواهد داشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: شپاس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب