مهمترین اخبار بورسی دوشنبه 26 آبانماه 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس تهران

به گزارش بورسینس به نقل از پرشین تحلیل ، شاخص کل بورس 35 واحد افزایش یافت و به رقم 75،966 واحد رسید . نمادهای ومعادن با 29 واحد و فملی با 22 واحد بیشترین تاثیر منفی و نمادهای وبملت با 24 واحد و وتجارت با 22 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس گذاشتند .

ارزش معاملات در این بازار به رقم 287 میلیارد تومان رسید که نماد وبصادر با 8.6 میلیارد تومان بیشترین ارزش معامله را به خود اختصاص داد .در بازار فرابورس شاخص ایفکس افت 3 واحد را تجربه کرد و به رقم 850 واحد رسید . نمادهای مارون و جم بیشترین تاثیر منفی و نمادهای پترول و بمپنا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند .

ارزش معاملات در این بازار به رقم 363.1 میلیارد تومان رسید که 140.8 میلیارد تومان آن مربوط به پذیره نویسی سهم وارمان بود . فارغ از معاملات اوراق مشارکت  ثباغ با 6.2 میلیارد تومان بیشترین ارزش معامله را بع هود اختصاص داد .

امروز بازار سرمایه در حالی شروع به فعالیت کرد که سهم های تازه وارد بیشترین صف خرید را به خود اختصاص داده بودند . سیدکو که روز گذشته برای اولین بار در بازار بورس عرضه شده بود در صدر بهترین تقاضا قرار گرفت و تا پایان بازار تنها به اندازه حجم مبنا معامله شد . در برخی از گروه ازجمله ساختمانی که در ابتدا با اقبال خوبی همراه بودند در پایان با فشار فروش مواجه شدند و به رنگ قرمز در آمدند .

بازار در حال حاضر روی خوشی به سهامداران نشان داده و امیدواریم به این حرکت رو به رشد و صعودی خود ادامه دهد . با توجه به عرضه شدن برخی از صف ها در پایان بازار از جمله خساپا و تشکیل صف خرید در برخی از سهم ها از جمله بمپنا برای فردا نیز بازار را نوسانی و مثبت پیش بینی می کنیم .

مهم ترین اخبار اقتصادی

در مورد بین المللی شدن بورس کالا ، مدیرعامل بورس کالای ایران با تشریح چگونگی عضویت بورس کالا در اتحادیه الکترونیکی بین بورسی، گفت: تحریم‌ها تاثیری در مبادلات اتحادیه IEU و بورس کالای ایران ندارد . مدیرعامل بورس کالا امروز در ابتدای این نشست درباره چگونگی عضویت بورس کالا در اتحادیه الکترونیکی بین بورسی گفت: اتحادیه الکترونیکی بین بورسی در سال 2013 با عضویت 5 کشور و 7 بورس کالایی تاسیس شد. همزمان با شکل گیری این اتحادیه و براساس رسالت بورس کالا در زمینه توسعه روابط بین المللی به فکر همکاری با این اتحادیه افتادیم که در آن زمان مقدمات امضای توافقنامه با بورس کالای بلاروس به عنوان یکی از اعضای این اتحادیه فراهم شد که آن توافقنامه مقدمه ای شد برای حضور بورس کالای ایران در IEU.

در خبری شنیدیم ، علی صالح آبادی می گوید در 15 سال اخیر در میان بازارهای مسکن، طلا، بورس و بانک، بازار بورس بیشترین بازدهی را داشته است . از ابتدای سال جاری تا کنون بازار بورس تهران یکی از پر نوسان ترین بازارهای مالی کشور بوده و این نوسان های شاخص که به دلایل مختلف سیاسی و اقتصادی رخ داده موجب بروز نگرانی ها میان سرمایه گذاران شده است . اما در یک ماه اخیر امیدواری به آینده مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 و برقراری ثبات در اقتصاد کشور مسیر حرکتی شاخص کل بورس را تغییر داده و همین موضوع موجب رشد حدود 4 هزار واحدی شاخص و رسیدن به مرز 76 هزار واحد شده است .

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به پرداخت ۳۱.۷ درصد تسهیلات بانکی در ۶ ماهه اول امسال به بخش صنعت افزود: تورم نقطه به نقطه تولید به رقم ۱۵.۴ درصد رسیده است . ولی‌الله سیف امروز در صبحانه کاری صبح امروز اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به این مسئله که برخی بانک‌ها نرخ سود 22 درصدی را رعایت نمی‌کنند، اظهار داشت: در ماه‌های اخیر نرخ سود بانکی را کمی اصلاح کردیم، اما هنوز کامل نشده است . سیف ادامه داد: حداقل نرخ سود برای عقود مشارکتی 22 درصد در نظر گرفته شده تا به این وسیله منابع سپرده‌گذاری به سمتی برود که حقوق آن تأمین شود، چون بانک مرکزی نمی‌تواند به ضرر سپرده‌گذار حاتم‌بخشی کند .

در مورد دستمزد کارگران در خبری شنیدیم که، وزیر کار ضمن اعلام مطالعه پیشنهادات افزایش دستمزد کارگران گفت: تعیین دستمزد سال آینده با تبعیت از قانون و بر اساس نظام تورم و چانه‌زنی صورت می‌گیرد . علی ربیعی اظهار کرد: پیشنهاداتی که درباره بررسی دستمزد کارگران و افزایش آن مطرح می‌شود در حال مطالعه است ولی طبعا آنچه را که قانون مشخص کرده ملاک عمل قرار می‌دهیم . وی با بیان اینکه طرح برخی موضوعات درباره دستمزد بحران فکری ایجاد می‌کند، افزود: در بحث تعیین دستمزد همان نظام تورم و در نهایت چانه‌زنی را مبنای کار قرار خواهیم داد .

مهم ترین اخبار سیاسی

روز گذشته به سفر وزیر خارجه عمان اشاره کردیم ، یک منبع مطلع با اعلام این خبر گفت: بن علوی در این سفر با حسن روحانی رئیس جمهور و محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به رایزنی پرداخت . لازم به ذکر است این سفر آن هم در آستانه دهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای ایران و 1+5 انجام شد .

در مورد مذاکرات شنیدیم که ، یک روزنامه آمریکایی در گزارشی از قول مقامات دولت آمریکا می‌نویسد توافق هسته‌ای با ایران به مانع برخورد کرده است . روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی از قول منابع مطلع به مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 همانند سایر منابع خبری در روزهای گذشته از ایجاد شدن موانعی در این گفت‌وگوها خبر داده است . نیویورک‌تایمز می‌نویسد نیروهای آرایش‌یافته در جبهه مخالفان توافق هسته‌ای با ایران، گروه نیرومندی را تشکیل می‌دهند : جمهوری‌خواهان تازه به قدرت رسیده، برخی از همگنان رئیس جمهوری آمریکا در حزب دموکرات و بسیاری از متحدان آمریکا . به نوشته این روزنامه، در حالی که مذاکره‌کنندگان هسته‌ای دو طرف در هفته جاری به وین، پایتخت اتریش برمی‌گردند تا آخرین دور از مذاکرات هسته‌ای را برگزار کنند، مشاوران امنیت ملی آمریکا شانس توافق هسته‌ای در روزهای پیش رو را بین 40 تا 50 درصد برآورد می‌کنند .

فلزات اساسی، دلار و سکه

در بازار های جهانی قیمت فلزات اساسی با اندکی نوسان کاهش یافت بر این اساس مس به قیمت 6695 دلار ، آلومنیوم 2020 دلار ، روی 2242 دلار و سرب 2025 دلار برای هر تن معامله شدند . سکه به قمیت 914 هزار تومان معامله شد و دلار به قیمت 3245 تومان رسید .

در بازار داخلی چه خبر بود ؟

در گروه پتروشیمی و شیمایی ، شاهد معاملات کم حجم و کم رمق در اکثر نمادهای این گروه بودیم . برخی از نمادها از جمله شپلی که از شرایط بنیادی خوبی ندارند با اقبال همراه هستند و برخی دیگر از جمله جم ، پارسان و شاراک با کم مهری اهالی بازار سرمایه همراه بوده اند .

در مورد نرخ خوراک پتروشیمی، حمیدرضا عراقی، معاون وزیر نفت با بیان اینکه وزارت نفت مجری برنامه‌های دولت و مصوبات مجلس است، تاکید کرد: دریافت پول خوراک مصرفی پتروشیمی‌ها را با جدیت دنبال می‌کنیم. وی افزود: هرگونه تصمیم‌گیری درخصوص نرخ خوراک کماکان در اختیار دولت و مجلس است. وی با بیان اینکه از نظر برخی کارشناسان قیمت خوراک هم گازی و هم نفتی باید در چارچوب عرضه و تقاضا در بازار تعیین شود، تاکید کرد: وزارت نفت بر اجرای صحیح مصوبات دولت تاکید دارد. عراقی تاکید کرد: از آنجا که 70 درصد مبالغ دریافتی از پتروشیمی‌ها به خزانه واریز می‌شود هرگونه تعلل در دریافت پول خوراک‌های گازی و نفتی از پتروشیمی‌ها موجب تعلل در تامین هزینه‌های یارانه‌ها می‌شود. وی در ادامه افزود: فعلا تغییری درخصوص نرخ خوراک در دستور کار نیست.

در گروه پالایشگاهی ، امروز شسپا با توجه مجمع فوق العاده حهت تعیین اعضای هیئت مدیره متوقف شده بود . در این گروه شایعات مربوط به ونفت توسط شفاف سازی که از طرف سازمان صورت گرفت به حقیقت پیوست . در همین رابطه ، شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت در خصوص شایعات اخیر در سطح بازار بورس شفاف سازی نمود که به شرح زیر می باشد :

– پیشنهاد نهایی برای افزایش سرمایه از مبلغ 1150 میلیارد ریال به مبلغ 1871 میلیارد ریال از محل آورده نقدی ، مطالبات سهامداران و سود انباشته در قالب تقاضا برای صدور مجوز به اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه ای ارائه شده است و پس از اخذ مجوز ، مراحل بعدی از جمله برگزاری مجمع عمومی فوق العاده برنامه ریزی خواهد شد .

– درخصوص پروژه ذخیره سازی نقت قشم مصوبه 121 میلیون دلار تسهیلات ارزی از صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک پاسارگاد در ماه های گذشته دریافت شده است و در مرحله تامین وثایق مورد نیاز و عقد قرارداد با بانک عامل می باشد .

لازم به ذکر است که هیچکدام از مطالب عنوان شده و سایر اقدامات شرکت ، EPS شرکت را تغییر نداده است .

در خبری دیگر ، وکلای ملت مقرر کردند قیمت نفت صادراتی از مبادی اولیه، قیمت معاملاتی یک بشکه نفت صادراتی از مبادی اولیه در هر محموله است و قیمت نفت صادراتی عرضه شده در بورس متوسط قیمت صادراتی از مبادی اولیه در یک ماه شمسی است و همچنین برای نفت تحویلی به پالایشگاههای داخلی و مجتمع‌های پتروشیمی اعم از دولتی و خصوصی نود و پنج درصد (95%) متوسط بهای محموله‌های صادراتی نفت مشابه در هر ماه شمسی است . مجلس مصوب کرد تا زمانی که دولت برای مصرف فرآورده‌های نفتی در داخل کشور قیمت تکلیفی تعیین می‌کند، برای تسویه حساب بین دولت و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، قیمت هر بشکه نفت (نفت خام و میعانات گازی )‌ تحویلی به پالایشگاه‌های داخلی در هر سال برابر با رقمی خواهد بود که به‌پیشنهاد کارگروهی متشکل از وزرای نفت و اموراقتصادی و دارایی و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با رعایت قانون هدفمندکردن یارانه‌ها مصوب 1388 به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد و اجازه داده می‌شود که مابه‌التفاوت این رقم با قیمت مذکور در جزء یک بند (الف) به‌صورت حسابداری در دفاتر خزانه‌داری کل کشور ثبت و طبق آیین‌نامه اجرائی این ماده تسویه حساب شود .

حمید رضا عراقی درباره توافق های جدید گازی ایران و روسیه، گفت: شرکت ملی گاز ایران اخیرا تفاهم نامه همکاری‌های مشترک در صنعت گاز با شرکت گازپروم روسیه امضا کرده است . معاون وزیر نفت با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک همکاری های شرکت ملی گاز ایران و گازپروم روسیه، جزئیات سه توافق مشترک گازی ایران و روسیه را تشریح کرد و گفت: ایران آماده صادرات خدمات فنی و مهندسی صنعت CNG به روسیه است .

در مورد آتش سوزی پالایشگاه شازند ، دو روز پیش، پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در تعمیرات اساسی با حادثه‌ای مواجه شد که تولید بنزین یورو4 آن به نصف کاهش یافت. علی‌رغم این که شرکت ملی پالایش و پخش اعلام کرده بود که در کمتر از یک روز واحد آر.اف.سی.سی پالایشگاه به مدار برخواهد گشت اما بعد از گذشت دو روز از وعده داده شده این واحد در مدار تولید قرار نگرفته است . گفته می‌شود پره‌های دو پمپ واحد آر.اف.سی.سی شکسته شده است و تا دو تا سه روز آینده نیز امکان بهر‌ه‌برداری از این واحد وجود ندارد. پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند، ظرفیت تولید روزانه 16 میلیون لیتر بنزین یورو4 را دارد که با حادثه ایجاد شده تولید بنزین یورو4 به هشت میلیون لیتر کاهش یافته است .

 در گروه دارویی،  برخی نمادها از جمله پخش ، دلقما  و شتهران با صف خرید همراه بودند . سایر نمادها در این گروه متعادلی را سپری کردند و اکثرا در محدوده صفر تابلو معامله شدند .

در خبری شنیدیم که مشکلات تخصیص ارز به دارو رفع شده است ، رئیس سازمان غذا و دارو با تشریح چشم‌انداز صادرات یک‌ میلیارد دلاری داروی ایران، از رفع مشکل تخصیص ارز دارویی کشور خبر داد و گفت: در سال جاری صادرات دارو حدود ۱۵۰ میلیون دلار و واردات، حدود یک‌ میلیارد دلار بوده است . رسول دیناروند اظهار داشت: با توجه به اینکه یک‌سال از عمر دولت یازدهم می‌گذرد، طرح‌ها و فعالیت‌های بلندمدّت در سیاست‌گذاری‌ها به‌منظور جهش در حوزه دارویی صورت گرفته ولی با این وجود، طی این مدت اجرایی کردن همه امور امکان‌پذیر نیست . وی ادامه داد: صنعت داروسازی زمانی حرفی برای گفتن دارد که به صادر کننده دارو تبدیل شود، اما در کشور ما میزان واردات دارو از میزان صادرات بیشتر است؛ به طوری که در سال جاری صادرات دارو حدود 150 میلیون دلار و واردات دارو حدود یک میلیارد دلار بوده است .

در گروه خودرویی و قطعه ساز ، اکثر نمادها را سبز رنگ نظاره کردیم ، خودرو معاملاتی در محدوده صفر تابلو داشت. خساپا که برای دقایقی تبدیل به صف خرید شد ولی در پایان نتوانست با صف به کار خود خاتمه دهد .

خبری داشتیم تحت عنوان ، تولید آزمایشی ساینا در سایپا کاشان آغاز شد ، ناصر تاران با اعلام این خبر بیان داشت: با بهره گیری از توان متخصصان و مهندسان کشور، تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت سایپا کاشان و همکاری مستمر با شرکت سایپا اولین نمونه آزمایشی این محصول تولید شد . وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده این خودرو در اسفند ماه در دو تیپ تولید و به بازار عرضه خواهد شد و در حال حاضر تیپ یک آن به عنوان نمونه جهت انجام آزمایش و تست های اولیه در اختیار مرکز تحقیقات سایپا قرار گرفته است .

 در خبری دیگر شنیدیم که قرار است رئیس انجمن خودرو سازان فرانسه در ایران حضور یابد ، دومین همایش بین المللی صنعت خودروی ایران دهم آذر ماه با حضور شرکت‌های خودروساز و قطعه ساز معتبر اروپایی و آسیایی در تهران برگزار می‌شود . در این میان بر اساس جدیدترین اخبار به دست آمده، پاتریک بلن رییس انجمن خودروسازان فرانسه نیز در این همایش حضور یافته و به سخنرانی خواهد پرداخت . همچنین علاوه بر وی دیوید بوگارد قائم مقام انجمن قطعه‌سازان فرانسه نیز در این همایش حضور خواهد یافت .

همچنین سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو جزئیات همکاری‌های جدید شرکت‌های قطعه‌ساز با شرکت رنو را تشریح کرد و گفت: از رنو خواسته‌ایم تا شبکه‌های تامین‌کننده قطعه خود در ایران را در شبکه جهانی این شرکت قرار دهد.  ساسان قربانی در رابطه با نتایج نشست مشترک شرکت رنو با تامین‌کنندگان قطعات این شرکت در ایران، اظهار کرد: در این جلسه مقرر شده تا شرکت رنو برنامه‌های آینده خود را برای تولید محصولات جدید و راهکارهای تامین قطعات آنها اعلام کند. وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون تولید محصولات رنو در حالت قابل قبولی نبوده و شرکت‌های قطعه‌ساز متناسب با ظرفیت خود اقدام به تولید نمی‌کنند، افزود: این موضوع را شرکت رنو هم می‌داند و چندین بار طی پیام‌هایی ابراز تاسف خود را اعلام کرده است .

 در گروه سیمانی، سیدکو که روز گذشته برای اولین بار عرضه شده بود تنها به اندازه حجم مبنا معامله شد و به قیمت 156 تومان رسید .

معاون عملیات بازار شرکت بورس  ، در رابطه با عرضه اولیه 65 میلیون سهم سیمان خوزستان گفت: هر چند جلسه معارفه این شرکت چهارشنبه جاری برگزار خواهد شد اما قطعا” عرضه اولیه آن هفته بعد نیست .صحرایی تاکید کرد: زمان عرضه اولیه سهام این شرکت و اصولا” هر شرکت دیگری توسط بورس تعیین و به طور رسمی اعلام می شود. بنابراین تا زمان انتشار اطلاعیه رسمی بورس، نمی توان زمانی را برای عرضه های اولیه اعلام کرد .

خبری شنیدم که سیمان جایگزین صنعت ساخت آسفالت و جاده می شود ، توسعه فعالیت‌های سیمان به دلیل محدودیت‌هایی که در تولیدات دیگر برای کالاهای اقتصادی مطرح می‌شود، می‌تواند جایگزین خوبی برای صنعت ساخت آسفالت و جاده باشد . نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: ما نگران استفاده از محصولات سیمانی نیستیم، ظرفیت صادراتی همه شرکت‌ها فعال است و تصور می‌کنیم این ظرفیت‌ها در داخل کشور برای تولید سیمان بسیار بالا است . پورابراهیمی افزود: از یک سال و نیم قبل پیگیری‌های صورت گرفته و در نهایت مصوب شد تا طرح جایگزینی سیمان را همراه با فعالیت فعلی آغاز کنیم و اگر دو سال دیگر به هر دلیل با یک مشکلی مواجه شدیم، این خط تولید متوقف نشود و نام و برند سیمان که یکی از افتخارات واحدهای صنعتی ما در استان کرمان است، دچار چالش نشود .

در گروه تجهیزاتی، مپنا در محدوده صفر تابلو معامله شد فاذر با صف خرید به کار خود خاتمه داد و فاراک به قیمت 543 تومان رسید .

حمید چیت چیان امروز در دهمین آئین آغاز به کار دهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تأسیسات آب و فاضلاب، گفت‌: تفاهم نامه احداث یک نیروگاه برق‌آبی در ارمنستان نهایی شده و به زودی شرکت‌های ایرانی در این کشور اقدام به احداث این نیروگاه خواهند کرد . وی افزود: اگر گذشته صنعت آب را مرور و مقایسه کنیم، می‌بینیم که صنعت آب یک صنعت پر افتخار در کشور است، به طوری که در حال حاضر فعالان صنعت آب چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور افتخارات بزرگی و آثار خوبی از خود برجای گذاشته‌اند .

 ﻣﺤﺴﻦ ﻣﯿﺮﺯﺍﯾﯽ درباره آخرین وضعیت افزایش سرمایه 30 درصدی گروه مپنا که درمجمع سالانه مپنا اعلام شده بود، اظهار داشت: در این رابطه گزارش هئیت مدیره تهیه شده و حسابرس درحال بررسی این گزارش است. همزمان به طور موازی مراحل لازم برای اخذ مجوز از سازمان بورس در حال پیگیری است.وی با بیان اینکه درصد افزایش سرمایه هنوز نهایی نشده، ادامه داد: عمده این افزایش سرمایه از محل سود انباشته تامین خواهد شد و تلاش می شود طی سال جاری این برنامه عملیاتی شود.

وی در واکنش به این سئوال که در صورت مثبت بودن نتایج مذاکرات و احتمال رفع تحریم ها ، شرکت مپنا با چه تحولات و رویدادهایی مواجه خواهد شد؟ توضیح داد: رفع تحریم ها برای اکثر شرکت ها و صنایع اثرگذار بوده و باعث می شود تا شرکت های بزرگی چون مپنا روان تر و بهتر از گذشته فعالیت های برون مرزی را دنبال کنند. چون ماهیت این صنایع بگونه ایی است که مبادلات اقتصادی، فنی و مالی گسترده ایی با دنیا ازمنظر صادرات و واردات خصوصا” در بخش صادرات تجهیزات نیروگاهی دارد.

در گروه ساختمانی اکثر نمادها روز مثبتی را سپری کردند ولی در انتها این عرضه بود که بر تقاضا غلبه کرد و شاهد قرمز رنگ شدن اکثر نمادها شدیم . شنیده هایی از ثاخت در بازار وجود دارد که دلایل توقف نماد در بازار امروز تعدیل منفی سود هر سهم سال 93 و پیش بینی 94 می باشد .

ثشرق در گزارش 12 ماهه خود و بر اساس عملکرد واقعی ، سود هر سهم منتهی به 93/06/31 شرکت را مبلغ 310 ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با کاهش 2 درصدی همراه بوده است شرکت اعلام نموده است پاداش هيات مديره به مبلغ  1،000 ميليون ريال به هزينه هاي عمومي و اداري اضافه شده است.  در این گزارش فروش شرکت مبلغ 50 میلیارد تومان اعلام شده است .

در گروه غذایی و لبنی،  شرکت شير پاستوريزه پگاه اصفهان در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 844 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با افزایش 8 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه نخست خود توانسته است به ازای هر سهم 476 ریال سود محقق کند و 56 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. شرکت اعلام نموده است که کاهش مبلغ ماليات به دليل افزايش فروش صادراتي و استفاده از معافيت مالياتي مربوطه مي باشد. همچنين افزايش هزينه هاي عمومي، اداري و تشکيلاتي مربوط به حق العمل صادرات محصول، (سال قبل به دليل کم اهميت بودن و نظر حسابرس قبلي از مبلغ فروش کسر گرديده)، هزينه حمل صادراتي و هزينه حمل محصولات داخلي (شرکت بازارگستر) براساس سياستهاي شرکت صنايع شير ايران بوده است.

در گروه لیزینگی،  سهم تازه وارد ولبهمن همچنان با افزایش تقاضا همراه است. ولغدر که در ابتدا با اقبال خوبی همراه شده بود بیشترین حجم معامله این گروه را به خود اختصاص داد .

شرکت ليزينگ صنعت و معدن در جدیدترین پیش بنی 94 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 368 ریال اعلام نموده است که نسبت به سال مالی مشابه قبل با کاهش 13 درصدی همراه بوده است درآمد حاصل از عملیات لیزینگ با افزایش 1 درصدی نسبت به سال قبل مبلغ 42 میلیارد تومان و سود عملیاتی شرکت نیز مبلغ 35 میلیارد تومان گزارش شده است .

در گروه سرمایه گذاری، شرکت وتوصا در نظر دارد سرمایه خود را از مبلغ 1300 میلیارد ریال به مبلغ 1700 میلیارد ریال افزایش دهد که این افزایش سرمایه از محل سود انباشته می باشد ضمنا شرکت اعلام نموده است که مدارک و مستندات مربوطه جهت دریافت مجوز ارسال شده است .

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار روزانه بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب