نگاهی به بازار امروز: خودرویی ها در صدر برترین گروه های بازار

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

 به گزارش بورسینس به نقل از اکوبورس ،در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران خودرویی ها با معاملاتی پرحجم توانستند در صدر برترین گروه های بازار قرار بگیرند.

در نتیجه داد و ستدهای روز جاری خودرویی ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند. گروه مالی و محصولات فلزی نیز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

امروز سرمایه گذاران بیش از 722 میلیون سهم و حق تقدم را به ارزش 2هزار و 59 میلیارد ریال در 73 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

در بازار امروز تاثیر منفی نمادهای هلدینگ خلیج فارس، بانک تجارت، تاپیکو، سرمایه گذاری معادن و فلزات، فولاد مبارکه، مپنا و بانک صادرات باعث شد تا شاخص کل 556 واحد افت کند و در عدد 75هزار و 409 واحد قرار بگیرد.

(سنا)، شاخص صنعت نیز امروز 426 واحد نزولی شد. همچنین شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 389 و یک هزار و 228 واحد پایین آمدند.

همچنین صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سرمایه گذاری نیرو، نوسازی و ساختمان تهران،سرمایه گذایر شاهد،ایران خودرو رو دیزل،سرمایه گذاری صنعت نفت،پارس سویچ و پارس سرام بود.

این در حالی بود که ایران تایر،قطعات اتومبیل ایران، سیمان کرمان،جوشکاب یزد،معادن منگنز ایران،سایپا شیشه و ماشین سازی نیرو محرکه با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

طولانی ترین صف های خرید نیز متعلق به نمادهای سیدکو، سرمایه گذاری صنعت نفت، سرمایه گذاری شاهد، ایران خوردو دیزل، سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران،نوسازی و ساختمان تهران و کمباین سازی ایران بود.

در مقابل فولاد امیر کبیر کاشان، داروسازی امین، پارس الکتریک، سیمان شرق، سرمایه گذاری صنعت بیمه، صبانور و قند مرودشت سنگین ترین صف های فروش را داشتند.

بیشترین حجم معاملات نیز متعلق به نمادهای بانک صادرات، سایپا دیزل و صنایع آذرآب بود. بیشترین ارزش معاملات نیز متعلق به صنایع آذرآب، سیمان سپاهان، ایران خودرو بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب