عملکرد “پلاسک” به وضعیت “خساپا” بستگی دارد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
وابستگی عملکرد "پلاسک" به وضعیت "خساپا"

براساس آخرین اطلاعات مندرج در سایت کدال، زیان برآوری هر سهم شرکت پلاسکوکار برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 139 ریال می باشد این در حالی است که “پلاسک” بر اساس عملکرد 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه سال93، 87 ریال زیان خود را پوشش داده است.

در همین راستا، بهرام، معاون مالی و اقتصادی شرکت پلاسکوکار در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار کرد: تلاش شرکت پلاسکوکار در مقطع فعلی این است که بتواند مطابق بودجه برآوردی خود عمل نماید بطوریکه هدف اصلی “پلاسک” با توجه به شرایط موجود، اجتناب از افزایش زیان می باشد.

بهرام تصریح کرد: با توجه به افزایش تیراژ تولید خودروسازان، تولید محصولات “پلاسک” نیز طی عملکرد 6 ماهه افزایش یافته بطوریکه مقدار تولید محصولات شرکت پلاسکوکار در عملکرد واقعی 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 38 درصدی داشته است.

وی عنوان کرد: همچنین رفع تحریم ها بر عملکرد “پلاسک”طی سال جاری تأثیر محسوسی نمی گذارد اما لغو تحریم ها، بدلیل کاهش در قیمت مواد اولیه، تأثیر مثبتی بر عملکرد “پلاسک” طی سال 94 خواهد گذاشت.

بهرام بیان کرد: بطور کلی می توان اظهار کرد که عملکرد “پلاسک” بستگی به وضعیت “خساپا” دارد چرا که شرکت سایپا حدود 75 درصد از مالکیت سهام شرکت پلاسکوکار را دارا می باشد بنابراین با توجه به اینکه صد درصد قطعات “پلاسک” برای گروه سایپا به فروش می رسد، لذا وضعیت شرکت پلاسکوکار وابستگی شدیدی به عملکرد خساپا دارد.

معاون مالی و اقتصادی شرکت پلاسکوکار اظهار کرد: همچنین بدلیل تولید محصولات جدید در شرکت سایپا، احتمال میرود که شرکت پلاسکوکار نیز، محصول جدیدی طی سال 94 تولید کند افزون بر این در صورت راه اندازی دستگاه های تزریق سنگین که باعث افزایش ظرفیت تولید محصولات می گردد، چنانچه تقاضای محصولات شرکت پلاسکوکار نیز وجود داشته باشد، چشم انداز  “پلاسک” مثبت ارزیابی می شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: پلاسک, خساپا

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب