عملکرد “پلاسک” به وضعیت “خساپا” بستگی دارد

وابستگی عملکرد "پلاسک" به وضعیت "خساپا"

براساس آخرین اطلاعات مندرج در سایت کدال، زیان برآوری هر سهم شرکت پلاسکوکار برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 139 ریال می باشد این در حالی است که “پلاسک” بر اساس عملکرد 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه سال93، 87 ریال زیان خود را پوشش داده است.

در همین راستا، بهرام، معاون مالی و اقتصادی شرکت پلاسکوکار در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار کرد: تلاش شرکت پلاسکوکار در مقطع فعلی این است که بتواند مطابق بودجه برآوردی خود عمل نماید بطوریکه هدف اصلی “پلاسک” با توجه به شرایط موجود، اجتناب از افزایش زیان می باشد.

بهرام تصریح کرد: با توجه به افزایش تیراژ تولید خودروسازان، تولید محصولات “پلاسک” نیز طی عملکرد 6 ماهه افزایش یافته بطوریکه مقدار تولید محصولات شرکت پلاسکوکار در عملکرد واقعی 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 38 درصدی داشته است.

وی عنوان کرد: همچنین رفع تحریم ها بر عملکرد “پلاسک”طی سال جاری تأثیر محسوسی نمی گذارد اما لغو تحریم ها، بدلیل کاهش در قیمت مواد اولیه، تأثیر مثبتی بر عملکرد “پلاسک” طی سال 94 خواهد گذاشت.

بهرام بیان کرد: بطور کلی می توان اظهار کرد که عملکرد “پلاسک” بستگی به وضعیت “خساپا” دارد چرا که شرکت سایپا حدود 75 درصد از مالکیت سهام شرکت پلاسکوکار را دارا می باشد بنابراین با توجه به اینکه صد درصد قطعات “پلاسک” برای گروه سایپا به فروش می رسد، لذا وضعیت شرکت پلاسکوکار وابستگی شدیدی به عملکرد خساپا دارد.

معاون مالی و اقتصادی شرکت پلاسکوکار اظهار کرد: همچنین بدلیل تولید محصولات جدید در شرکت سایپا، احتمال میرود که شرکت پلاسکوکار نیز، محصول جدیدی طی سال 94 تولید کند افزون بر این در صورت راه اندازی دستگاه های تزریق سنگین که باعث افزایش ظرفیت تولید محصولات می گردد، چنانچه تقاضای محصولات شرکت پلاسکوکار نیز وجود داشته باشد، چشم انداز  “پلاسک” مثبت ارزیابی می شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.