یک پیشنهاد و یک پیش بینی / دستیابی به توافق جامع در آینده ای نه چندان دور

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
مهمترین اخبار بورس

با توجه به صحبت های منتشره و مثبت ظریف و جان کری در رابطه با حصول پیشرفت های زیادی در مذاکرات هسته ای، می توان دستیابی به توافق سیاسی و جامع را در آینده ای نه چندان دور متصور شد. این در حالی است که تحریم ها در خصوص برخی صنایع نیز به حالت تعلیق درآمده بطوریکه سرمایه گذاری در صنایع مذکور با چشم انداز روشن همراه است.

در همین راستا، مستقل، مدیر سرمایه گذاری و تحلیل کارگزاری تدبیر گران فردا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: نتیجه نهایی مذاکرات با تصوری که سهامداران به استقبال آن رفته بودند، در ظاهر متفاوت بود بطوریکه سهامدارانی که طی دو، سه هفته اخیر به صورت هیجانی و با خوشبینی نسبت به نتیجه نهایی مذاکرات، اقدام به خرید کرده بودند، طی روز گذشته اقدام به فروش هیجانی کردند.

مستقل تصریح کرد: به نظر می رسد که حداکثر در روز شنبه، عرضه سهام کاهش می یابد بطوریکه اواسط هفته آینده، بازار متعادل خواهد شد بنابراین پیشنهاد می گردد که سهامداران جهت معاملات خود، بر مبنای تحلیل بنیادی شرکت ها و همچنین تحلیل حاصل از نتایج مذاکرات بر صنایع مختلف، تصمیم گیری نمایند.

مدیر سرمایه گذاری و تحلیل کارگزاری تدبیرگران فردا عنوان کرد: علاوه بر این، اکنون فرصت مناسبی جهت خرید سهام می باشد توصیه بنده نیز به سهامداران این است که در مقطع فعلی اقدام به فروش سهام نکنند چراکه انتظار می رود بازار سرمایه حداکثر تا روز شنبه، از هیجان خارج شود و به تعادل برگردد. بطور کلی پیش بینی می شود که از هفته آینده تا پایان آذر ماه، شاهد روند نوسانی قیمت سهام در بورس باشیم همچنین برآوردها حاکی از روند صعودی و شیب ملایم قیمت سهام از دی ماه تا پایان سال می باشد بطوریکه و رشد 20 الی 25 درصدی قیمت سهام را می توان متصور شد.

مستقل بیان کرد: بطور کلی صنعت خودرو و بانکداری با پیش فرض حصول توافقات در 10 تیر ماه سال 94 می بتوانند بازدهی مطلوبی را نصیب سهامداران کنند.افزون بر این، صنعت لیزینگ، نیروگاهی و پتروشیمی نیز با دیدگاه بلندمدت می توانند بازدهی مطلوبی را به همراه داشته باشند.

وی در خاتمه افزود: به نظر بنده اگرچه توافقات سیاسی و جامعی در ظاهر حاصل نشده اما با توجه به صحبت های طرفین مذاکرات هسته ای، می توان استنباط کرد که پیشرفت ناشی از مذاکرات فراتر از آن چیزی است که اعلام شده اما به دلیل آنکه روی همه موارد توافقات حاصل نشده، مذاکرات نیز تا 10 تیر ماه سال 94 تمدید شده است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب