تأثیر کاهش قیمت نفت بر بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
پیش بینی بازار بورس

کارشناس ارشد سرمایه گذاری و مدیریت دارایی شرکت تامین سرمایه امین، نتایج مذاکرات اخیر هسته ای را به طور ذاتی دربرگیرنده اخبار منفی ندانست و گفت: تمدید روند فعلی فقط می تواند به نوعی تعویق شرایط بهبود و رونق تفسیر شود.

سید علی سید خسروشاهی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) با بیان اینکه بازار سرمایه به عنوان بخشی از بازار مالی کشور، همواره تابعی از انتظارات سرمایه گذاران است، تصریح کرد: شاید روند نزولی بورس و افزایشی ارز در روزهای آتی پایدار نباشد، در عین حال نباید فراموش کرد که بازار هوشمند است و سرمایه گذاران اوراق بهادار هم همیشه ترجیح می دهند که پیشرو باشند.

وی در پاسخ به این سوال که اثرات کاهش قیمت نفت را بر بودجه و همین طور بازار سرمایه چگونه می بینید و فکر می کنید این اتفاق بیشتر بر چه صنایعی تاثیرگذار است، گفت: دولت بودجه سال جاری خود را با رقم 1920 هزار میلیارد ریال در حالی پیشنهاد داده که باید آن را از سه محل دریافت مالیات، فروش دارایی سرمایه ای (نفت و سایر منابع زیرزمینی) و فروش دارایی مالی تأمین کند.

سید خسروشاهی ادامه داد: به نظر می رسد دولت در حال حاضر به بیشینه درآمد مالیاتی خود در سال های اخیر دست یافته و از این منظر، چندان نیازمند فروش سهام شرکت های دولتی نیست.

کارشناس ارشد سرمایه گذاری و مدیریت دارایی شرکت تامین سرمایه امین اظهار داشت: دولت به دلیل کاهش فروش نفت با کسری بودجه دست و پنجه نرم می کرد و حالا، نگرانی از بابت کاهش قیمت نفت هم به این موضوع اضافه و طبیعتا بازار سرمایه نیز از این موضوع، متأثر شده است.

سید خسروشاهی این سوال را هم که در کاهش شاخص ها چه سهمی را به مذاکرات و چه سهمی را به اتفاقاتی همچون کاهش جهانی قیمت نفت می دهید، این گونه پاسخ داد که بیان عدد برای سهم مذاکرات و قیمت نفت در افت شاخص، شاید امری نشدنی باشد، ولی می توان حادث شدن این دو موضوع را به یک اندازه در افت شاخص ها دخیل دانست.

وی پرهیز از هیجان، تحلیل منطقی و نگاه میان مدت تا بلند مدت را سه توصیه کلی به سهامداران در شرایط فعلی دانست و در عین حال گفت: از سرمایه گذاران نهادی هم انتظار بیشتری می رود که هوشمندانه تر تصمیم بگیرند؛ موضوعی که به گفته او در بسیاری از روزهای هیجانی بازار (چه مثبت و چه منفی)، در این گروه کمتر مشاهده شده است.

 وی سپس درباره انتظارات بازار سرمایه از مجلس گفت: تعامل سازنده با دولت در خلال بررسی لایحه بودجه، توجه به شرایط رکودی اقتصاد و کاهش فشار مالیاتی بر صنایع، مقررات زدایی جهت تسهیل اخذ منابع از شبکه بانکی و توجه کارشناسی و دقیق به بهای تمام شده صنایع در صورت افزایش قیمت حامل های انرژی ، از مهمترین اقدامات نمایندگان مجلس می تواند باشد. چرا که بی شک با حمایت از صنایع، بازار سرمایه هم تقویت خواهد شد

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب