آخرین وضعیت وسپه / پیگیری تفکیک زمین‌های لواسان

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

سرمایه گذاری در سهام شرکت های فعال در گروه معدنی همچون “کچاد”، “کگل” و “وامید” در کنار سرمایه گذاری در سهام مجموعه های پتروشیمی بیشترین بخش پرتفوی بورسی شرکت مدیریت سرمایه گذاری سپه را تشکیل می دهند.

مدیر سرمایه گذاری شرکت مدیریت سرمایه گذاری سپه با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: این شرکت دارای سهام مدیریتی در مجموعه هایی همچون “ساراب”، “کمرجان”، “غشهد” و “ختور” در کنار برخی از تک سهم ها نیز است.

دلایل عدم رشد قیمتی سهام شرکت های معدنی و پتروشیمی

فرهاد امیرحسینی ارزش پرتفوی بورسی “وسپه” را بیش از یک هزار و 100 میلیارد تومان اعلام کرد و در بیان دلایل عدم اقبال سهامداران به مجموعه های معدنی، فولادی و پتروشیمی اظهار داشت: عدم برآورده شدن انتظارات فعالان بازار سرمایه از چگونگی روند قیمتی سهام آنها از تعیین دستوری نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی، اوضاع نامناسب اقتصاد جهانی و عدم تداوم رشد اقتصادی کشورهایی همچون چین، آمریکا و اروپا در کنار افت بهای هر بشکه نفت نشأت می گیرد. به گونه ای که عوامل مذکور در نهایت موجب کاهش نرخ فروش فلزات اساسی و افزایش بهای تمام شده محصولات مجموعه های پتروشیمی شده است.

موانع پیش روی تولیدکنندگان قابل حل است

وی افزود: به نظر می رسد مشکلات موجود بر سر راه وضعیت تولید شرکت های مذکور در بلندمدت قابل حل باشد و با توجه به اینکه صنایع معدنی و پتروشیمی از جمله صنایعی هستند که از پتانسیل بهبود وضعیت اقتصادی کشور همراه با رونق تولید و سودآوری آنها برخوردارند، به طور قطع دولتمردان برنامه هایی جهت رفع مشکلات پیش روی تولیدکنندگان و بهبود وضعیت سودآوری آنها اجرایی می کند.

مدیر سرمایه گذاری های “وسپه” در خصوص برنامه های این مجموعه جهت اصلاح پرتفوی بورسی آن گفت: این مجموعه براساس تحلیل ها و برآوردهای انجام شده حدود 35 درصد از پرتفوی بورسی خود را به سرمایه گذاری در شرکت های معدنی و بخش عمده ای نیز به واحدهای پتروشیمی اختصاص داده و سرمایه گذاری در تک سهم ها و صنایع کم ریسک همواره یکی از استراتژی های مورد نظر جهت کاهش ریسک سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است.

امیرحسینی همچنین ارزش روز پرتفوی غیربورسی “وسپه” را 18 میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: کمتر از دو درصد از نقدینگی در اختیار شرکت در پرتفوی غیربورسی تزریق شده است.

پیگیری “وسپه” جهت تفکیک زمین های لواسان

وی با اشاره به خرید زمین های لواسان، در این خصوص افزود: این زمین ها به متراژ 4.7 هکتار توسط مجموعه خریداری شده که بهره برداری از آن ارزش افزوده با اهمیتی را برای “وسپه” به همراه خواهد داشت.

قطعات زمین های مذکور 2000 متری بوده که در حال حاضر این مجموعه در حال پیگیری دریافت مدارک و مستندات لازم جهت تفکیک سازی زمین ها می باشد و در صورت اخذ مدارک مذکور تصمیم گیری در خصوص فروش زمین ها یا اجرای پروژه های ساختمانی گرفته می شود که در صورت تحقق این امر اطلاع رسانی های لازم انجام می پذیرد.

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که تحقق این امر آثار مثبتی بر وضعیت سودآوری “وسپه” طی سال جاری در پی نخواهد داشت و در بودجه سال آینده لحاظ می شود.

NAV هر سهم شرکت اصلی و تلفیقی

مدیر سرمایه گذاری شرکت مدیریت سرمایه گذاری سپه در خاتمه با بیان اینکه قیمت سهام “وسپه” حدود 70 درصد از NAV آن معامله می شود، در این خصوص گفت: خالص ارزش روز هر واحد از دارایی های این مجموعه سرمایه گذاری 325 تومان محاسبه می شود و NAV تلفیقی بدون احتساب ارزش زمین های لواسان 333 تومان ارزیابی می شود.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: وسپه

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب