مهمترین اخبار و رویدادهای بورس سه‌شنبه 11 آذر 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورسی

به گزارش بورسینس به نقل از پرشین تحلیل ، شاخص کل بورس 137 واحد صعود کرد و به رقم 72،258 واحد رسید . نمادهای فارس با 190 واحد ، و وبانک با 21 واحد بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای مپنا با 15 واحد و ومعادن با 14 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند . ارزش معاملات در این بازار به رقم 243 میلیارد تومان رسید که نماد فارس با توجه به معامله بلوکی 7 میلیونی با 14.1 میلیارد تومان بیشترین ارزش معامله را به خود اختصاص داد . بعد از فارس ، خودرو با 6.9 میلیارد تومان دارای بیشترین ارزش معامله بود .

در بازار فرابورس، شاخص ایفکس 5 واحد صعود کرد و به رقم 818 واحد رسید . نمادهای پترول و مارون بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای زاگرس و ذوب بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند . ارزش معاملات در این بازار به رقم 219.8 میلیارد تومان رسید که وگردش با 18.5 میلیارد تومان بیشترین ارزش معامله را به خود اختصاص داد .

امروز بازار سرمایه نسبت به چند روز اخیر معاملات مثبت تری را پشت سر گذاشت و از زهر فروش بسیاری از سهامداران کاست . در هر صورت بازار به اخبار بودجه 94 حساسیت نشان خواهد داد . چرا که بسیاری از ابهامات وجود دارد که می تواند برای بازار سرمایه و صنایع مختلف اهمیت داشته باشد . ترخ ارز ، نرخ نفت ، بدجه عمرانی و …. از جمله این موارد می باشد . از بعد تکنیکالی شاخص کل در این محدوده حمایت دارد . امیدواریم که محدوده 72 هزاری به پایین شکسته نشود و بازار با روند منطقی خود ادامه دهد .

مهم ترین اخبار اقتصادی

سخنگوی وزرات خارجه آمریکا با اشاره به توافق‌های اقتصادی ایران و روسیه گفت که این نوع همکاری‌ها می‌تواند منجر به تحریم شوند . جین ساکی، سخنگوی وزرات خارجه آمریکا، در کنفرانس خبری روزانه خود درباره تداوم مذاکرات بین ایران و گروه 1+5 گفت: “همانگونه که وزیر خارجه [جان کری] و سایرین پیش از ترک وین اعلام کرده‌اند، برنامه مذاکرات این است که بار دیگر در دسامبر دیدار انجام شود .” سخنگوی وزرات خارجه آمریکا با اشاره به توافق‌های اقتصادی ایران و روسیه گفت که این نوع همکاری‌ها می‌تواند منجر به تحریم شوند. “ما از گفتگوها بین ایران و روسیه، شامل حوزه‌های مختلف همکاری‌های اقتصادی آتی برنامه‌ریزی شده، مطلع هستیم .”

در بودجه 94 ، این روزها بخش‌های مختلف لایحه بودجه 94 کشور در هیات وزیران در حال بررسی و تصویب است . به گفته مقامات دولتی کلیات بودجه طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در دولت به تصویب رسیده و احتمالا یکشنبه ۱۶ آذر ۹۳ به مجلس تقدیم می‌شود . بستن بودجه سال آینده قطعا ویژگی‌های خاص زمانی خود را دارد، چرا که قیمت نفت در آستانه فصل تدوین بودجه به یکباره به پایین‌ترین حد خود در 5 سال اخیر رسیده و این مسئله با توجه به اینکه درآمدهای نفتی بخش اعظم درآمدهای کشور را تشکیل می‌دهد، می‌تواند برای دولت و سیاست‌های پیش رو چالش‌زا باشد .

همچنین خبر خوشی بودجه 94 رشد 30 درصدی اعتبارات عمرانی است که با توجه به شرایط قیمت نفت جهانی و کاهش این درآمدها، احتمال تحقق آن را با ابهامات جدی روبرو کرده است . از دیگر موضوعات جدی در لایحه بودجه ۹۴، ابهام در اجرای فاز جدید هدفمندی یارانه‌ها است که نمایندگان مجلس معتقدند، ارائه بودجه 94 بدون پیش‌بینی ارقام درامد هزینه  برای اجرای گام جدید هدفمندی یارانه، قابل قبول نبوده و باید اجرای مستمر در دستور کار باشد، زیرا معنا ندارد هر سال از هزینه بیت‌المال 40 تا 50 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به خانوارها پرداخت شود، اما نرخ حامل‌ها انرژی افزایش نیابد .

 
خبری شنیدیم که بورسی ها از بانک ها انتقاد کرده اند ، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود : تنها موضوع مهم برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور، کاهش نرخ سود بانکی نیست، بلکه باید سایر عوامل را نیز در نظر گرفت.

بر این اساس کاهش سپرده قانونی بانکها در کنار کاهش نرخ سود بانکی پیشنهاد می شود . رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نسبت به عدم رعایت نرخ سود مصوب 22 درصد شورای پول و اعتبار توسط بانک‌ها انتقاد کرد و گفت: کاهش نرخ سود بر بازار سرمایه تاثیرگذار است . علی صالح آبادی در مورد تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر بازار سرمایه گفت: با توجه به روند کاهنده نرخ تورم، اگر بانک مرکزی تصمیم به کاهش نرخ سود بانکی بگیرد، این موضوع بر بازار سرمایه کشور نیز تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت .

در خبری دیگر ، معاون وزیر صنعت از ابلاغیه جدید بانک مرکزی برای صدور مجوز فروش ارز صادرکنندگان به نرخ آزاد خبر داد . ولی الله افخمی راد در نشست امروز هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران از دستورالعمل جدید بانک مرکزی برای خرید ارز صادراتی صادرکنندگان به نرخ آزاد خبر داد و گفت: این ابلاغیه که روز گذشته از سوی بانک مرکزی صادر شده است، امکان این را فراهم خواهد آورد که تجار ایرانی در خارج از کشور و هر جا که بانک ایرانی وجود دارد، بتوانند ارز خود را از طریق صرافی و با قیمت آزاد به فروش برسانند .

مهم ترین اخبار سیاسی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه با بیان اینکه تاریخ و مکان دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 هنوز مشخص نشده، گفت همانطور که پیشتر اعلام شده، طرفین در ماه جاری میلادی نشستی خواهند داشت . خانم ساکی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «همانطور که وزیر خارجه و دیگران هم پیش از آنکه ما وین را ترک کنیم و دیگران از وین بروند، اعلام کردند، برنامه این بود که تیم‌ها بار دیگر در ماه دسامبر دیدار کنند .» وی با بیان اینکه جزئیات دقیق این نشست هنوز مشخص نشده، گفت: «این (تاریخ ) هنوز تعیین نشده، اما قطعا داریم کار می‌کنیم تا تاریخ و مکان را مشخص کنیم. مطمئنا همزمان با شرکایمان در 1+5 در تماس خواهیم بود .»

ظریف طی سخنانی اعلام کرد، به چارچوب توافق نهایی بسیار نزدیک شده‌ایم ، ظریف تاکید کرد: ما تصورهای طرف مقابل مذاکره را از الگوهای رفتاری ایران تغییر دادیم . محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه و رییس هیات مذاکره کننده هسته ای ایران در نخستین سخنرانی پس از مذاکرات وین 8 در جمع دانشجویان گفت: به چارچوب توافق نهایی بسیار نزدیک شده ایم . وی تصریح کرد: از شرایطی که هیچ کس گمان نمی کرد راه حلی برای موضوع هسته ای ایران وجود داشته عبور کرده و به مرحله ای رسیدیم که همه اذعان دارند تنها راه حل موجود و ممکن، مذاکره است .

در حوزه داخلی ، رییس‌ جمهور وارد استان گلستان شد، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در ادامه سفرهای خود به استانهای کشور، روز سه شنبه با استقبال استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه و دیگر مقامات ارشد محلی استان گلستان، وارد گرگان شد.

فلزات اساسی ، دلار و سکه

در بازار های جهانی قیمت فلزات اساسی با اندکی نوسان همراه بود . بر این اساس مس به قیمت 6358 دلار ، آلومنیوم 2021 دلار ، روی 2195 دلار و سرب 2025 دلار برای هر تن معامله شدند . دلار با کاهش همراه بود و به قیمت 3369 تومان رسید و سکه در محدوده قیمتی 956 هزار تومان داد و ستد شد .

در گروه های مختلف بورسی چه خبر بود ؟

در گروه پالایشگاهی، اکثر نمادها منفی معامله شدند . شنفت روز گذشته جهت جلسه تغییر اعضای هیئت مدیره متوقف شد. ونفت امروز بعد از چند بار صف فروش شدن توانست در حدود 15 میلیون از سهامش را داد و ستد کند .

در خبری مربوط به این گروه شنیدیم که آنکارا در دعوای گازی با ایران شکست خورده است .به نوشته روزنامه زمان، بخش اول رسیدگی به شکایت گازی ترکیه از ایران مربوط به تحویل ناقص گاز بود که آنکارا این دعوا را باخته است. ، دولت آنکارا پاییز سال گذشته با ادعای گران‌فروشی و کم‌فروشی گاز طبیعی توسط ایران به ترکیه، این ادعا را در قالب پرونده‌ای به دادگاه لاهه ارائه کرد .

در گروه دارویی، شاهد معاملات متعادل بودیم و اکثر نمادها در محدوده صفر تابلو معامله شدند ، دیران و شتهران از جمله نمادهایی هستند در این گروه با صف خرید همراه بودند .

در خبری شنیدیم که ، تحریم‌های دارویی سال‌های گذشته امسال جبران شد ، بیش از 95 درصد اقلام دارویی در کشور با مدیریت‌های سازمان غذا و دارو تامین شده است و خوشبختانه کمبود دارویی که در سال‌های گذشته اتفاق افتاده بود بسیار خوب جبران شد و آرامش خوبی در جامعه حاکم است . رسول خضری با تقدیر از فعالیت‌های سازمان غذا و دارو در مدیریت وضعیت دارو اظهار داشت: سازمان غذا و دارو بحران دارویی به وجود آمده در سال‌های گذشته را با برنامه‌های خوب خود جبران کردند و این موضوع را در جامعه شاهد هستیم .

در گروه ساختمانی، ثرود و ثامان از جمله نمادهایی بودند که نسبت با سایر نمادها با اقبال خوبی همراه شدند . سایر نمادها نیز معاملات متعادل و در محدوده صفر تابلو را تجربه کردند .

در مورد ، دلایل کاهش قیمت اوراق مسکن در فرابورس، رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن را کاهش تقاضا برای این اوراق در پی رکود حاکم بر بازار مسکن عنوان کرد . علیرضا توکلی در خصوص دلایل کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن در بازارهای فرابورس ایران گفت: در چند ماه گذشته قیمت این اوراق به حدود رقم 100 هزار تومان هم رسید که خوشبختانه این روزها هر ورقه اوراق تسهیلات مسکن زیر قیمت 80 هزار تومان معامله می شود . ، رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس افزود: دلیل اصلی ریزش قیمت این اوراق، کاهش حجم تقاضای خرید است که به زیر 300 میلیارد تومان در ماه رسیده و اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس با مازاد عرضه روبرو شده است .

در گروه پتروشیمی و شیمایی، نیز همچنان شاهد معاملات کم رمق و کم حجم می باشیم. امروز نیز روی نماد فارس بلوک زده شد و به این واسته توانستند جلوی ریزش شاخص را بگیرند .

شرکت پتروشیمی خارک طی اطلاعیه ای اعلام کرده است با تلاش و کوشش همکاران ارجمند ، تعمیرات اساسی مجتمع این شرکت با موفقیت انجام و ماشین آلات در سرویس می باشد .

سناریوی سقوط بهای نفت، تمام بازارهای جهانی را با خود درگیر کرده است. یکی از این بازارهای مهم، محصولات پتروشیمی هستند که افت و خیزها چندی است در آنها ادامه دارد و با تاثیر تصمیم اعضای اتحادیه اوپک، این ریزش‌ها شدت بیشتری گرفته و در حال فرو‌بردن بازارها در رکود است .با نگاهی به آمارهای موجود در‌می‌یابیم که بنا بر گزارش ماهانه PGPI از سوی موسسه پلاتس، قیمت محصولات پتروشیمی در ماه گذشته میلادی حدود ۴ درصد کاهش داشته که این افت در نتیجه کاهش بهای نفت رخ داده است.

این روند نزولی در ماه سپتامبر نیز مشاهده شد .به نقل از ‌ای‌سی‌آی‌اس؛ در پی دنباله دار بودن جریان ریزش بهای نفت، کاهش قیمت‌ها در بازار محصولات پتروشیمی نیز ادامه دارد. علاوه بر این، افزایش ارزش دلار در برابر سایر ارزها نیز فاکتور مهم دیگری است که در این افت و خیزها دخیل است. در این میان، تصمیم اخیر اوپک همچون زلزله‌ای تمام بازارهای کالایی را درنوردیده و کماکان شاهد پیامدهای آن هستیم.

در گروه خودرویی و قطعه ساز ، شاهد معاملات متعادل بودیم و اکثر نمادها به تبعیت از خودرو در محدوده صفر تابلو معامله شدند . خپارس ، خساپا و خاور از جمله نمادهایی بودند که بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص دادند .

وزیر صنعت از مذاکراه امروز خود با شرکتهای خودروسازی رنو و پژو فرانسه خبر داد و گفت: هیچ دلیلی ندارد که هرگونه مذاکره‌ای با طرف‌هایی خارجی در خصوص صنعت خودرو منتج به امضای قرارداد شود . محمدرضا نعمت زاده امروز در حاشیه دومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حال مذاکره با شرکت‌های خارجی برای توسعه همکاری‌ها هستیم، اظهار داشت: ایران با توسعه روابط خود با کشورهای مختلف از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند و تمام تلاش خود را بر کسب نتایج مثبت مذاکرات انجام خواهد داد .

همچنین وزير صنعت، معدن و تجارت با تشريح اولويت هاي ايران براي سرمايه گذاري در صنعت خودرو و دستيابي به توليد ۳ ميليون دستگاه خودرو تا سال ۱۴۰۴ گفت: توليد موتورهاي کم حجم با راندمان بالا و خودروهاي برقي در دستورکار خودروسازان ايراني قرار گرفته است . دومين همايش بين المللي صنعت خودرو با هدف تبيين استراتژي صنعت خودرو و توسعه مشارکت هاي بين المللي از ديروز با حضور وزير صنعت و 250 شرکت خودرو و قطعه سازي از 30 کشور آغاز به کار کرد .

 در گروه لیزینگی ، جز ولیز و ولصنم سایر نمادها معاملات منفی را سپری کردند .ولغدر  نیز در اولین گزارش پیش بینی 94 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 431 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به سال مالی مشابه قبل با افزایش 1 درصدی گزارش شده است . درآمد حاصل از عملیات لیزینگ مبلغ 16 میلیارد تومان ، سود عملیاتی 14 میلیارد تومان در این گزارش پیش بینی شده است .

در گروه بانکی، امروز جو معاملات نسبت به روزهای گذشته وضعیت بهتری داشت . وگردش و وپست از جمله نمادهایی بودند که با اقبال خوبی از طرف سهامداران همراه شدند .

خبری شنیدم از آغازبه‌کار بانک ایرانی در روسیه، مجتبی خسروتاج در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با اشاره به افت شدید ارزش پول ملی روسیه، گفت: امروز هر دلار 46 روبل است که نشان می دهد 30 تا 40 درصد ظرف چند ماه اخیر از ارزش پول ملی روسیه کاسته شده است که این البته برای صادرات ایران نیز کار را مشکل می‌کند . قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: روسیه تنها کشوری است که همواره تراز تجاری مثبت داشته و در مقاطعی این تراز تجاری 200 میلیون دلار به نفع روسیه مثبت بوده است . وی در توضیح این مطلب خاطرنشان کرد: امروز بانک “میل بیزینس” به عنوان یک بانک ایرانی در روسیه پاسخگوی صادرکنندگان ایرانی است . خسروتاج افزود: هر صادرکننده‌ای که به صورت رسمی با روسیه کار می‌کند، در قالب این بانک می تواند اقدام به گشایش اعتبار اسنادی کند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد .

 در گروه سرمایه گذاری وغدیر شفاف سازی کرد . با توجه به ارائه پیش بینی اولیه مربوط به EPS و شرایط سودآوری شرکت برای سال مالی منتهی به 94/09/30 ، همچون سنوات گذشته درآمدهای شرکت مبتنی بر دو منبع اصلی است که بخش اصلی و تکرار شونده آن درآمد حاصل از سود سهام دریافتی از شرکت های سرمایه پذیر است و با پیش بینی رشدی به میزان 6 درصد همراه شده است و بخش دوم آن عبارتست از سود حاصل از معاملات سهام .

شرکت در سال مالی جاری ( سال مالی منتهی به 93/09/30 ) جهت خرید حدود 20 درصد از سهام شرکت پتروشیمی پارس اقدام نمود و برابر توافقات انجام شده با فروشنده سهام مزبور ، ثمن معامله را در چارچوب انتقال حدود 13.3 درصد از سهام شرکت گسترش نفت گاز پارسیان پرداخت نمود . بدین جهت با توجه به اینکه برای سال مالی منتهی به 94/09/30 ( بودجه ) پیش بینی خاصی برای واگذاری بلوک های بزرگ سهام شرکتهای تحت مالکیت شرکت سرمایه گذاری غدیر وجود ندارد ، تنها معادل 2,980 میلیارد ریال سود حاصل از خرید و فروش سهام ، که تحقق آن بطور طبیعی و در جریان عادی فعالیت های شرکت قابل پیش بینی است در بودجه سال مالی مذکور در نظر گرفته شده است .  بدین ترتیب تغییرات  EPS پیش بینی شده برای سال مالی آتی ( 94/09/30 ) تماما ناشی از کاهش سود حاصل از خرید و فروش سهام است لیکن درآمد حاصل از تقسیم سود شرکت های سرمایه پذیر با رشد 6 درصدی پیش بینی شده است .

با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا چنانچه قصد این باشد که قابلیت مقایسه بین مبالغ EPS سال بودجه ( 1394 ) و عملکرد سال جاری بوجود آید می توان انگونه فرض کرد که با حذف اثر معامله کلان واگذاری بلوک 13.3 درصدی سهام شرکت نفت و گاز پارسیان EPS سال 93  از 2485 ریال به 1227 ریال تنزیل می نمود که در این صورت EPS پیش بینی شده برای سال بودجه ( 94/09/30 ) با سرمایه جدید با رشدی معادل 14.9 درصد نسبت به مبلغ مشابه سال قبل رو به رو می گردید.

در این گروه وتوصا که جهت برگزاری مجمع عمومی متوقف شده بود . مبلغ 15 تومان را بین سهامدارانش تقسیم کرد . وتوصا با توجه به تعدیل فایرا می تواند بعد از بازگشایی وضعیت خوبی داشته باشد .

در گروه لبنی و غذایی، غصینو با افزایش تقاضا همراه شد . غصینو سهامداره عمده قاسم ایران است . در پی استقبال سهامداران به قاسم، این سهم نیز مورد توجه قرار گرفته است . سایر نمادها معاملات متعادلی داشتند.

غالبر در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم منتهی به 93/12/29 شرکت را مبلغ 113 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی با کاهش 49 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود به ازای هر سهم 124 ریال زیان کنار گذاشت .

دلايل تعديل بودجه پيش بيني شده قبلي سال 93 در مقايسه با پيش بيني جديد بودجه 93 به شرح زير ميباشد :

1 -تعديل فروش بودجه به دليل عدم تحقق افزايش نرخ 30% پيش بيني شده قبلي و تصويب گروه تنظيم بازار فقط با افزايش 15% در تيرماه 1393 که از اول مرداد ماه تحقق يافته است .

2-کاهش فروش محصولات با توجه به موضوع مطرح شدن بحث روغن پالم در بازار فروش محصولات لبني

غبشهر،  در اولین گزارش پیش بینی 94 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 1689 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به سال مالی مشابه قبل با افزایش 33 درصدی گزارش شده است .

شرکت مفروضات تهيه پيش بيني را به شرح ذيل اعلام نموده است :

الف- نرخ ارز مبادله اي براي سال اينده 28500 ريال به ازاي هر دلار محاسبه شده است .

ب- هزين هاي انتقال پول 6% در نظر گرفته شده است .

پ- خريد روغن خام بصورت 100% واردات در نظر گرفته شده است .

ت- با توجه به محدوديت واردات روغن پالم . سقف مصرف روغن خام در بودجه 30 درصد مصرف کل روغن در نظر گرفته شده است .

ث- نرخ ارز آزاد براي واردات به ارز ازاد معادل 35000 ريال براي هر دلار در نظر گرفته شده است.

در گروه معدنی ، جز حق تقدم کچاد اکثر نمادها معاملات منفی را پشت سر گذاشتند . رئیس هیات عامل ایمیدرو کاهش قدرت رقابت ایران در حوزه سنگ‌آهن  تاکید کرد، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این مطلب تصریح کرد: با توجه به حضور رقبای بزرگی مانند برزیل و استرالیا و چین به‌عنوان بزرگترین مصرف‌کننده سنگ‌آهن، تصمیمات ما در عرصه سنگ‌آهن تاثیر‌گذار نیست .

مهدی کرباسیان یکی از چالش‌های اساسی حوزه سنگ‌آهن را مشکل حمل و نقل عنوان و اظهار کرد: در داخل کشور قیمت جابه‌جایی بار با کامیون قابل رقابت با راه‌آهن نیست. طبق آخرین مذاکرات با راه‌آهن قرار بر این شده است که راه‌آهن تعرفه خود را برای حمل‌و‌نقل سنگ‌آهن کاهش دهد .رئیس هیات عامل ایمیدرو در همایش سنگ‌آهن با بیان اینکه اسکله‌های دریایی قابل عبور و پهلو گرفتن کشتی‌های بزرگ نیست، گفت: این مساله موجب شده است که هزینه هر تن سنگ‌آهن از بندرعباس به چین 22 دلار و هزینه هر تن سنگ‌آهن از استرالیا به چین 5/7 دلار باشد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب