احتمال داغ شدن رقابت برای تصاحب بلوک ۵.۰۹ درصدی “بترانس”

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

سرمایه گذاری ملی ایران امروز بلوک ۵.۰۹ درصدی ایران ترانسفو را عرضه می کند و از قرار معلوم دو سه متقاضی خواهان خرید این بلوک هستند. در این صورت باید منتظر رقابت داغ برای تصاحب این بلوک بود.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، امروز طبق اعلام قبلی سرمایه گذاری ملی ایران بلوک ۵.۰۹ درصدی ایران ترانسفو را روی میز فروش می گذارد تا در صورت انجام معامله از ترکیب سهامداری این شرکت بورسی خارج شود. این درحالی است که سه شنبه آینده 18 آذر با برگزاری مجمع فوق العاده ایی،  اعضای هیئت مدیره این شرکت 150 میلیارد تومانی انتخاب خواهند شد و خریدار بلوک 5 درصدی نقش مهمی در تعیین موازنه مدیریت ایران ترانسفو خواهد داشت.

از سوی دیگر برخی منابع از پرداخت 10 میلیارد تومان از بدهی معوق سینا فرایند نیرو به سازمان خصوصی سازی و احتمال لغو همیشگی عرضه بلوک 28 درصدی بترانس توسط سازمان خصوصی سازی خبر داده اند.

این موارد و اقدام به خرید روزهای اخیر سهام “بترانس” توسط یک سهامدار حقوقی به نام امین توان آفرین ساز، موجب شده تا سهام این شرکت امروز با صف خرید 24 میلیون سهمی و رشد قیمت تا 565 تومانی هر سهم مواجه شود.

به این ترتیب به نظر می رسد عرضه 76 میلیون و 400 میلیون سهم ” بترانس” به قیمت پایه هر سهم 615 تومان، حداقل دو سه متقاضی جدی داشته باشد که دراین صورت باید منتظر رقابت داغ متقاضیان 5 درصدی بترانس در امروز و روزهای آینده بود.

براساس این گزارش، با این عرضه، رقابت برای تصاحب حداکثری کرسی هئیت مدیره ایران ترانسفو (که بعد از انصراف سازمان خصوصی سازی از عرضه بلوکی روزهای گذشته، با جمع آوری خرد سهام شروع شده) وارد مرحله تازه ایی خواهد شد. چرا که با توجه مالکیت 31.6 درصدی سینا فرایند نیرو و حدود 36 درصدی مجموعه بانک ملی ( با توجه به در اختیار داشتن 31.6 و 4.3 درصد سهام توسط سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و آینده پویا ) این احتمال وجود دارد که در صورت توان سینا فرایند نیرو یا حضور مجموعه ای وابسته برای خرید ، رقابت برای خرید این بلوک 5 درصدی تشدید شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: بترانس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب