حصول توافق هسته ای در کمتر از 7 ماه / قیمت سهام تا پایان سال همراه با نوسان نسبی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

بطور کلی انتظار می رود که قیمت سهام تا پایان سال، همراه با نوسان نسبی باشد بطوریکه رشد و یا افت محسوسی در قیمت سهام نخواهیم داشت. این در حالی است که شفاف سازی تصمیمات دولت و بودجه سال 94، منجر به کاهش ریسک های موجود در بورس می گردد.

در همین راستا، مظفری، مدیر عامل کارگزاری ایساتیس پویا با اشاره به مطالب بالا در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: به اعتقاد بنده، انتظاراتی که سهامداران نسبت به نتیجه نهایی مذاکرات هسته ای داشتند، بسیار خوشبینانه بود این در حالی است که حجم نقدینگی سرگردان تا قبل از 3 آذر ماه سال جاری، صرفاً با دیدگاه خوشبینی و حصول نتیجه گیری در مذاکرات وارد بورس شد.

مظفری تصریح کرد: بنابراین به دلیل اینکه انتظارات سهامداران در خصوص نتیجه نهایی مذاکرات برآورده نشد، با خروج نقدینگی از بازار سرمایه مواجه شدیم اگرچه تمدید مذاکرات تا 10 تیر ماه سال آینده، در مجموع اتفاق بدی نبود چراکه ایران و همه کشورهای گروه 1+5 نسبت به حصول نتیجه نهایی در مذاکرات خوشبین هستند.

مدیر عامل کارگزاری ایساتیس پویا عنوان کرد: بطور کلی انتظار می رفت که به دلیل تمدید مذاکرات، شاهد افت قیمت سهام طی یک الی دو روز پس از اعلام نتیجه مذاکرات، باشیم اگرچه در واقعیت نیز چنین شد و تا پایان هفته گذشته، شاهد پایان موج منفی ناشی از تمدید مذاکرات بودیم.

وی افزود: همچنین بازار سرمایه طی هفته جاری به دلیل کاهش قیمت نفت، مجدداً دچار ضربه شد و شاهد رفتارهای هیجانی سهامداران در بورس بودیم. با توجه به کاهش بهای نفت، انتظار می رود که درآمد ارزی بودجه کاهش یابد، لذا طی چند روز گذشته با افزایش نرخ دلار رو به رو شدیم. در چنین شرایطی انتظار می رود که دولت اقدامات لازم را در خصوص بی ثباتی در بازار ارز انجام دهد.

مدیر عامل کارگزاری ایساتیس پویا بیان کرد: به نظر بنده حصول توافقات هسته ای بین ایران با کشورهای گروه 1+5 در کمتر از 7 ماه آینده اتفاق می افتد بنابراین با توجه به اینکه مقوله مذاکرات، یکی از مؤلفه های تأثیرگذار در بازار سرمایه می باشد، لذا توافقات هسته ای منجر به رونق بورس می گردد چراکه این امر باعث تسریع در ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور می شود و لذا می توان اظهار کرد که بازار سرمایه با فرض حصول توافقات، بهترین مکان برای سرمایه گذاری است.

وی در خاتمه افزود: پیش بینی می شود که صنعت خودرو به دلیل جذب سرمایه گذار خارجی می تواند بازدهی مطلوبی را تا پایان سال داشته باشد علاوه بر این، صنعت بانکداری نیز در صورت رفع تحریم های مربوط به سوئیفت بانکی، با سودآوری مطلوبی همراه خواهد شد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب