ورود سامانه جدید به بورس / انتشار اطلاعات 3 هزارنفر در بازار سرمایه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بازار بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از پیاده سازی استانداردهای بین المللی در بازار سرمایه خبر داد و گفت: به منظور ارتقاء شفافیت های مالی، سامانه XBRL در بورس راه اندازی می شود.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرگزاری مهر، علی صالح آبادی گفت: مهم ترین اطلاعاتی که تصمیم گیران و تحلیلگران فعال در بازار سرمایه از آن استفاده می کنند صورت های مالی و اطلاعات حسابداری و حسابرسی است، در این بین هر چه حرفه حسابداری توسعه باید، کارایی اطلاعاتی در بورس ارتقا می یابد.

صالح آبادی با بیان اینکه پیشرفت بازار سرمایه بدون توسعه صنعت حسابداری امکانپذیر نیست اظهارداشت: در حال حاضر بیش از 700 شرکت سهامی عام (مشمول ثبت) در بورس تهران به ثبت رسیده اند که با در نظر گرفتن شرکت های تابعه، اطلاعات حدود 3 هزار شرکت از طریق بازار سرمایه منتشر می شود که این موارد بدون کمک و حمایت حسابداران میسر نیست.

وی با اشاره به اینکه امروز جایگاه بازار سرمایه از جهت شفافیت اطلاعاتی قابل قیاس با چند سال قبل نیست تاکید کرد: هر ارتقا و پیشرفتی که در صنعت حسابداری و حسابرسی اتفاق بیفتد، بورس هم به تبع آن با رشد و بالندگی مواجه می شود.

رئیس سازمان بورس تصریح کرد: ذینفعان ما در بورس، سرمایه گذاران و طیف وسیعی از مردم هستند که از مجموعه بازار سرمایه تقاضای انتشار به موقع اطلاعات و شفافیت داده ها را دارند؛ به این ترتیب نقش حسابداران و حسابرسان در ارتباط با مردم نیز قابل اهمیت بوده و هیچ یک از اطلاعات بورسی بدون توسعه این حرفه اجرایی نمی شود.

صالح آبادی با اشاره به اینکه سازمان بورس از سال گذشته با همکاری سازمان حسابرسی در صدد پیاده سازی استانداردهای بین المللی در بازار سرمایه است، افزود: برای جذب سرمایه گذاری خارجی و بین المللی شدن بورس، باید همکاری دو جانبه بازار سرمایه و صنعت حسابداری تقویت شود تا به استانداردهای لازم دست یابیم.

وی از راه اندازی سامانه XBRL در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: یکی از اتفاق های مثبت در حوزه شفافیت اطلاعاتی در بازار سرمایه راه اندازی سامانه XBRL یا زبان گزارشگری تجاری گسترش‌ پذیر است، به طوری که با اجرایی شدن این سامانه، اطلاعات وسیعی از بازار سرمایه، صنایع و شرکت های مختلف به راحتی در اختیار فعالان بازار قرار می گیرد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب