احتمال افزایش سودآوری “داسوه” در عملکرد 9 ماهه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار شرکت های بورسی

براساس آخرین اطلاعات مندرج در سایت کدال، درآمد هر سهم شرکت داروسازی اسوه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 به میزان 1980 ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم “داسوه” براساس اطلاعات میاندوره ای و حسابرسی شده 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه سال جاری به میزان 1022 ریال محقق شده است.

در همین راستا، محمدپور، معاون مالی شرکت داروسازی اسوه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: پیش بینی می شود با توجه به عملکرد مطلوب 6 ماهه شرکت داروسازی اسوه، این شرکت در عملکرد 9 ماهه خود با افزایش سودآوری همراه باشد.

محمدپور در خصوص تأثیر تمدید مذاکرات هسته ای تا 10 تیر ماه سال 94 بر عملکرد شرکت داروسازی اسوه عنوان کرد: بطور کلی سیاست شرکت داروسازی اسوه این است که واردات محصولات خود را در زمان تحریم ها، از طریق کشورهایی که خارج از تحریم هستند،انجام دهد بطوریکه واردات “داسوه” عمدتاً از طریق کشورهای چین و هند صورت می گیرد لذا تلاش شرکت داروسازی اسوه تاکنون بدین گونه بوده که تحریم ها نیز تأثیر محسوسی بر عملکرد شرکت داروسازی اسوه نگذارد. اگرچه در صورت توافقات هسته ای، به دلیل ارتقاء در کیفیت محصولات “داسوه” شاهد افزایش فروش محصولات این شرکت و به التبع افزایش در سودآوری “داسوه” خواهیم بود.

معاون مالی شرکت داروسازی اسوه بیان کرد: همچنین عمده صادرات محصولات “داسوه” به کشورهای سوریه و عراق می باشد افزون بر این، شرکت داروسازی اسوه در جهت افزایش صادرات برنامه هایی را برای سال 94 در نظر گرفته است.

محمدپور اظهار کرد: اگرچه به دلیل افزایش نرخ ارز در بودجه سال 94، بهای تمام شده محصولات “داسوه” با افزایش نامحسوسی روبه رو می گردد اما به دلیل عدم اجرایی شدن فاز سوم هدفمندی یارانه ها شاهد کاهش در هزینه های “داسوه” خواهیم بود لذا این دو مقوله تأثیر همدیگر را خنثی کرده و اثر همدیگر را پوشش می دهند.

وی در خاتمه افزود: همچنین پیش بینی می شود که مراحل اجرای طرح خطوط تولید جدید “داسوه” که منجر به تنوع محصولات این شرکت می گردد، تا پایان سال جاری به اتمام برسد گفتنی است خطوط تولیدی جدید “داسوه” مربوط به راه اندازی سایتی برای داروهای بایوتیک می باشد علاوه بر این چشم انداز “داسوه” با توجه به اطلاعات پیش رو با افق روشنی همراه خواهد بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: داسوه

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب