مهمترین رویدادهای بورس چهارشنبه 1 بهمن 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

به گزارش بورسینس به نقل از پرشین تحلیل ، شاخص کل بورس   535 واحد کاهش یافت و به رقم 65.028 واحد رسید . نمادهای همراه با 70 واحد و وغدیر با 55 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشت . ارزش معاملات در این بازار به رقم 105میلیارد تومان رسید .

در بازار فرابورس ، شاخص ایفکس 14واحد نزول کرد و به رقم 709واحد رسید . نماد جم بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشت . ارزش معاملات در این بازار به رقم 155میلیارد تومان رسید .

این روزها کار بازار از ترس و احتیاط گذشته و به وحشت و ناامیدی رسیده است. رنگ و بوی وحشت و ناامیدی را می توان به خوبی در صف های فروش مشاهده کرد .

سهامداران فقط فروشنده اند وانگار اصلا مهم نیست سهم شان را به چه قیمتی خریده اند و یا ارزش ذاتی سهمشان چقدر است. البته نمی توان از آنها خرده گرفت ، مشاهده اینکه هر روز 3 الی 4 درصد سرمایه ات جلوی چشمانت از بین برود کار آسانی نیست و بالاخره یک جایی کم می آوری و فقط به فکر فروش خواهی بود دیگر سود و ضررش هم مهم نیست.

مدتی است در گزارشات خود به این موضوع اشار می کنیم که بازار فعلا دلیل بنیادی برای رشد ندارد و ریسک هایش زیاد شده است. یکسرس ابهامات هم که سایه اش بر بازار سنگینی می کند همچنان به قوت خود باقی است . بنابراین فعلا برای بازار رشدی نمی توان متصور شد هر چند این طور ریزش ها هم منطقی نیست .

حالا هرچه به پایان سال نزدیک می شویم نیاز حقیقی ها و حقوقی ها به نتقدینگی بیشتر می شود و این موضوع نیز به وضعیت نامناسب کنونی دامن می زند.

تنها پیشنهادی که می توان در این مقطع به سهامداران داشت اینست که از هیجان دوری کنند چه در خرید و چه در فروش ، و باصله صدر از وارد کردن زیان بیشتر به یکدیگر جلوگیری نمایند.

 

مهم ترین اخبار اقتصادی

 

امروز جمعی از سهامداران و سرمایه گذاران حاضر در تالار حافظ نسبت به شرایط نابسامان بازار سهام و افت شدید قیمت ها اعتراض کردند .به گزارش بورس نیوز، این اعتراض در مقابل حاکمیت وضعیت کنونی در معاملات بورس و سکوت مسئولان و مدیران بازار صورت گرفته است .سهامداران و سرمایه گذاران معترض خواستار دیدار با مدیر عامل شرکت بورس هستند و معتقدند وی بایستی نسبت به این وضعیت پاسخگوی آنها باشد.

راهنمایی مسئولان شرکت بورس اوراق بهادار تهران سهامداران حقیقی به سالن جلسات در طبقه دوم تالار هدایت شده و گرچه تعدادی از سهامداران عصبی بودند، اما دقایقی بعد حسن قالیباف اصل مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران به همراه محمود خواجه نصیری معاون سازمان بورس، علی صحرایی معاون شرکت بورس، مالمیر از مسئولان بورس اوراق بهادار در جمع سهامداران حاضر شده و به سؤالات و اعتراضات آنها پاسخ دادند .

به گزارش فارس، عمده خواسته سهامداران این بود که از زمانی که رئیس جمهور و وزیر اقتصاد به مردم اعلام کردند در بورس اوراق بهادار سرمایه‌گذاری کنند، آنها نیز اقدام به سرمایه‌گذاری کردند، اما اکنون با افت شاخص بازار و رکود موجود در اقتصاد دچار ضرر و زیان شدند .

همچنین برخی از سهامداران اعلام می‌کردند چرا شرکت‌های حقوقی در شرایط افت شاخص بازار فعالانه وارد خرید و فروش نمی‌شوند. عده‌ای از سهامداران نیز از بسته شدن نماد معاملاتی برخی از شرکت‌ها به صورت طولانی مدت انتقاد کردند، البته تعداد اندکی از سهامداران با صدای بلند اعتراضاتی داشتند که از سوی سایر سهامداران و مسئولان انتظامات بورس دعوت به رعایت خونسردی شدند .

در این جلسه حسن قالیباف، گفت: ما بر اساس قانون و مقررات اقدام به توقف برخی از نمادها و یا بازگشایی برخی دیگر اقدام می‌کنیم . وی افزود: برای اینکه اقدام شرکت‌های حقوقی بزرگ اثر منفی در بازار نداشته باشد، معاملات حقوقی‌ها را به بازار دوم منتقل کردیم تا بر شاخص کل اثر منفی نداشته باشد .

مدیرعامل بورس اوراق بهادار در پاسخ به یکی از سهامداران که گفته بود ما به دستور شما خرید و فروش می‌کنیم، گفت: هیچوقت مسئول بازار نمی‌گوید قیمت سهام ارزان و یا گران است و بنابراین خرید و یا فروش کنید و اگر یک مسئول مصاحبه می‌کند، به معنای این نیست که سهامدار بدون مطالعه اقدام به خرید و فروش کند .

وی افزود: هنوز هم معتقد هستم بازار سهام پتانسیل بالایی دارد و باید به صورت حرفه‌ای و مطالعه شده وارد شد .

قالیباف اصل در پاسخ به سؤال یکی از سهامداران که گفت چرا اجازه خرید و فروش سهام در یک روز به برخی سهامداران هیجانی داده می‌شود، اظهار داشت: قبلا امکان خرید و فروش در یک روز نبود، اما الان این امکان فراهم شده و برای کمک به نقدشوندگی سهام در بازار است، اما این پیشنهاد شما را هم یادداشت کرده و بررسی می‌کنیم و به معنای قبول آن نیست .

یکی از سهامداران در این جلسه که خود را علی پروین معرفی کرده بود، گفت: سازمان بورس نهاد ناظر بازار است اما گاهی با دخالت ابزاری در بازار باعث زیان سهامداران می‌شود .

قالیباف در پاسخ گفت: سازمان بورس وظیفه نظارتی خود را طبق قانون انجام می‌دهد .

همچنین خواجه‌نصیری در پاسخ به یکی از سهامداران که نسبت به قالیباف ادعا می‌کرد دروغ می‌گوید، گفت: اگر این جلسه بر اساس اعتماد است به حرف‌های رئیس سازمان گوش دهید و اگر اعتمادی نیست، نیازی به جلسه نیست . همچنین حسن قالیباف در پاسخ به سؤال یکی از سهامداران در مورد شاخص کل بورس که ادعا کرده بود این شاخص واقعی نیست، گفت: شاخص یک میانگین وزنی است و معلوم است که شرکت‌های بزرگ تأثیر بیشتری بر شاخص دارند و در دنیا هم شاخص قیمت و هم شاخص بازده نقدی سهام وجود دارد و ما هم می‌توانیم علاوه بر شاخص قیمت سهام، شاخص بازده نقدی را هم داشته باشیم .

همچنین صحرایی در پاسخ به یکی از سهامداران که گفته بود برخی از معاملات بلوکی با کد به کد شدن در شاخص کل اثر می‌گذارد، گفت : از یک دوره‌ای معاملات بلوکی در بازار درست کردیم و قرار شد برای اینکه معاملات بلوکی در شاخص کل اثر نگذارد به بازار دوم بورس منتقل شود .

 

مهم ترین اخبار سیاسی

 

دور تازه گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در شرایطی عصر یکشنبه در ژنو سوئیس پایان یافت که به رغم وجود برخی موارد اختلافی، روند مذاکرات سرعت بیشتری گرفته و طرفین توانسته‌اند از مسائل کلی وارد جزئیات توافق شوند. در همین ارتباط نخست‌وزیر عراق در مصاحبه با روزنامه الحیات عربستان گفته است که براساس اطلاعات من، آمریکایی‌ها و ایرانی‌ها به سمت توافق هسته‌ای پیش می‌روند. موضوعی که روز گذشته وزیر خارجه ایران نیز به آن اشاره کرد و گفت که در صورت اراده طرفین، می‌توانیم تا بهمن‌ماه به توافق برسیم .

کمیته بانکداری سنای آمریکا با انتشار اطلاعیه‌ای در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد که جلسه بررسی لایحه تصویب تحریم علیه ایران تحت عنوان قانون «ایران عاری از سلاح هسته‌ای 2015» را یک هفته به تعویق انداخت. مارک کیرک، سناتور جمهوری‌خواه ایلینویز و رابرت منندز، سناتور دموکرات نیوجرسی گفته‌اند که طرح آنها تحریم‌هایی را در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای ایران علیه تهران اعمال خواهد کرد و کمیته بانکداری سنا این طرح را روز پنج‌شنبه به بحث گذاشته و احتمالا درباره آن رای‌گیری خواهد کرد .

 

فلزات اساسی، دلار و سکه

 

قیمت فلزات اساسی نسبت به روز گذشته با افزایش همراه بود. امروز مس 5760دلار ، آلومنیوم 1830دلار ، روی 2098 دلار و سرب1875 دلار برای هر تن معامله شدند . سکه به قیمت یک میلیون و چهل و یک هزار تومان و دلار به قیمت3460تومان رسید .

 

در گروه های مختلف چه خبر بود ؟

بازار امروز دیگر نباز به گزارش جز به جز و گروه به گروه ندارد . خیلی راحت می توان گفت بازار سرمایه امروز صف فروش بود و گزارش را تمام کرد .

امروز بیش از 70درصد نمادهای بازار با صف فروش روبرو بودند. و تنها 10 الی 15 نماد معاملات مثبتی را پشت سر گذاشتند. بقیه نمادهای بازار نیز منفی معامله شدند ولی به صف فروش نرسیدند.

 

شرکت فرآورده هاي نسوز ايران سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد  9ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 2427 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تغییر همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود موفق شد به ازای هر سهم 1691 ریال سود کنار بگذارد و 70 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت سيمان اروميه سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد 9 ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 1650 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با افزایش 7 درصدی گزارش شده است شرکت در دوره 9 ماهه خود موفق شد 89 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد و به ازای هر سهم 1466 ریال سود کنار بگذارد .

شرکت سرمايه گذاري سايپا در جدیدترین گزارش منتهی به 93/12/29 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 200 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با تعدیل مثبت  6 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 84 ریال سود محقق کند  و 42 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. ضمنا شرکت اعلام نموده است که سود حاصل از سرمايه گذاريها بر اساس اطلاعات واقعي 9 ماهه و پيش بيني 3 ماه چهارم سال 1393 برآورد شده است . زيان حاصل از فروش سرمايه گذاريها بابت فروش سهام شرکت ورق خودروي چهارمحال و بختياري مي باشد .

شرکت ايران ارقام در جدیدترین گزارش منتهی به 94/06/31 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 486 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره 3 ماهه خود موفق شده است به ازای هر سهم 99 ریال سود محقق کند و 20 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت شير پاستوريزه پگاه خراسان سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد  9 ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 1920 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با کاهش 34 ریالی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود موفق شد به ازای هر سهم 1718 ریال سود کنار بگذارد و 89 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.  شرکت اعلام نموده است که  خالص درآمدهاي متفرقه به مبلغ 009ر102 ميليون ريال (به ازاي هر سهم 256ر1 ريال و معادل 65 درصد از سود خالص دوره) عمدتاً ناشي از سود فروش دارايي ثابت مي باشد. در اينخصوص شرکت اعلام نموده است که 90 درصد وجوه حاصل از فروش دارايهاي ثابت دريافت و صرف بازپرداخت بدهي به دامداران و تامين کنندگان طرف قرارداد شرکت شده و لذا فاقد منابع آتي براي شرکت مي باشد.

شرکت بين المللي توسعه ساختمان در جدیدترین گزارش منتهی به 94/06/31 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 342 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش  2 درصدی همراه بوده است شرکت در 3 ماهه نخست خود توانست به ازای هر سهم 38 ریال سود کنار بگذارد و 11 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.  شرکت اعلام کرده است افزايش  حاصله در سود خالص پيش بيني شده نسبت به اولين پيش بيني سال مالي 94 به ميزان 1.8 درصد به ترتيب بابت افزايش 5 و 3 درصدي در سطح فروش و سود ناخالص شرکت مي باشد که دليل اصلي اين افزايش پيش بيني فروش يکواحد پنت هاوس مربوط به پروژه برج بين المللي تهران بوده،  که بر اساس عملکرد واقعي در پيش بيني سال مالي 94 لحاظ گرديده است

شرکت زامياد سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد  9ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 5 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تعدیل همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود به ازای هر سهم 119 ریال زیان شناسایی کرد . ضمنا شرکت اعلام کرده است عدم پوشش مناسب بودجه  مبلغ فروش در 9 ماهه اول سال جاري بدليل کاهش حجم فروش صورت پذيرفته است که بخودي خود شرايط تعديل سود پيش بيني شده هرسهم را فراهم مي نمايد ولي از آنجا که قراردادهاي تامين مواد اوليه براي سال 1393 با تامين کنندگان اصلي نهايي نگرديده وهمچنان در حال مذاکره بوده و احتمال اخذ تخفيف از قيمت هاي اوليه خريد قطعات وجودداشته که درصورت تحقق ، موجبات  کاهش قيمت تمام شده وعدم ضرورت تعديل منفي سود هرسهم را فراهم خواهد نمود ، از تعديل سود هرسهم دراين مقطع زماني تاروشن شدن وضعيت قرارداد تامين کنندگان اصلي خودداري گرديده است .

شرکت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي کشوري در جدیدترین گزارش 94 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 671 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش 3 درصدی همراه بوده است شرکت در 3 ماهه نخست خود توانست به ازای هر سهم 39 ریال سود کنار بگذارد و 6 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد . همچنین شرکت اعلام کرده است در بودجه پيش بيني شده براي سال مالي منتهي به 94 عوايد حاصل از فروش سهام ايران خودرو لحاظ نگرديده است و به محض اتخاذ نتيجه نهايي ، تاثيرات مربوطه به صورت رسمي و از طريق سازمان بورس اعلام خواهد شد .

شرکت پتروشيمي فن آوران سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد  9 ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 4504 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با کاهش 2 درصدی گزارش شده است شرکت در دوره 9 ماهه خود موفق شد 91 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد و به ازای هر سهم 4121 ریال سود کنار بگذارد .  شرکت اعلام نموده است :

1-افزايش بهاي تمام شده بدليل افزايش بهاي گاز خوراک مصرفي و همچنين افزايش نرخ سرويسهاي جانبي مي باشد.

2 کاهش هزينه هاي مالي بدليل عدم دريافت بخشي از تسهيلات مالي پيش بيني شده مي باشد.

3-افزايش ساير درآمدها و هزينهاي عملياتي و غير عملياتي عمدتا” ناشي از سود حاصل از تسعير بدليل افزايش نرخ ارز نسبت به برآورد اوليه مي باشد.

شرکت گروه توليدي مهرام در جدیدترین گزارش منتهی به 93/12/29 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 994 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با تعدیل مثبت  13 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 689 ریال سود محقق کند  و 69 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. دلايل تغيير پيش بيني جديد نسبت به پيش بيني قبلي عمدتا به دليل افزايش حجم فروش به ميزان 1066 تن مي باشد .

شرکت سايپا سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد  9 ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 9 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تعدیل همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود به ازای هر سهم 51 ریال زیان شناسایی کرد . لازم به ذکراست عليرغم تغييرات درسرفصل هاي سود و زيان (ناشي از تغيير در مقدار و ترکيب توليد و فروش محصولات، کاهش در نرخ هاي فروش شرکت نسبت به مصوبه تير ماه شوراي رقابت و کاهش بهاي تمام شده نسبت به پيش بيني اوليه) مبلغ سود خالص پس از کسر ماليات تغيير جزيي خواهد داشت.

شرکت ایران خودرو سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد  9ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 372 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با افزایش 14 درصدی گزارش شده است شرکت در دوره 9 ماهه خود موفق شد 88 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد و به ازای هر سهم 328 ریال سود کنار بگذارد .  ضمنا شرکت اطلاعات تکمیلی خود را به شرح ذیل اعلام نموده است :

-مبلغ فروش به واسطه افزايش حجم و تركيب محصولات افزايش داشته است و نرخ فروش تغييري نيافته است.

-هزينه هاي عمومي و اداري با توجه به مبالغ واقعي 9 ماهه ، بازنگري و اصلاح شده است .

-هزينه هاي توزيع و فروش با توجه به افزايش حجم و تركيب فروش محصولات و هزينه هاي ثبت شده در عملكرد 9 ماهه،  بازنگري و اصلاح شده است .

-خالص ساير در آمدها و هزينه هاي عملياتي با توجه به عملكرد واقعي 9ماهه سالجاري بازنگري شده است.

– افزايش قابل توجه در آمد حاصل از سرمايه گذاريها به دليل افزايش فروش و بالطبع  افزايش موجودي حسابهاي شركت نزد بانكها موجب افزايش قابل توجه در آمد حاصل از سپردهاي سرمايه گذاري شده است ضمنا سود شركتها نسبت به بودجه قبلي تغييري نداشته است.

-در آمدها و هزينه هاي غير عملياتي سال 93 متناسب  با عملكرد واقعي9 ماهه ، شرايط موجود و پيش بيني موارد با اهميت بازنگري و اصلاح شده است . در اين زمينه موارد بااهميت بشرح ذيل مي باشد : .

-سود تقسيط چكهاي دريافتي سهم سال 93 به مبلغ442 ميليارد ريال  ، ماليات تكليفي سنواتي (122)ميليارد  ريال، تمديد كارت بازرگاني معادل يك هزارم مبلغ فروش معادل (145) ميليارد ريال ،قرارداد  باشگاه پيكان (230) ميليارد ريال مي باشد.

در بودجه فعلي فروش بر اساس 9 ماه واقعي و بر اي سه ماهه پاياني سال جاري بر مبناي قيمتهاي فروش دي ماه برآورد شده است ضمنا” بخشي ازفروش بعلت فروشهاي تعهد شده از قبل مي باشد كه با نرخ هاي قبلي صورت پذيرفته است .

نرخ ارز آزاد در خريد هاي خارجي به ازاء هر يورو معادل 000/41 ريال فرض شده است.

شرکت کالسيمين در جدیدترین گزارش منتهی به 93/12/29 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 500 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با تعدیل منفی 12 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 290 ریال سود محقق کند  و 58 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.  ضمنا شرکت اعلام نموده است پيش بيني سود هر سهم سال مالي 93 با فرض نرخ LME براي سرب و روي به ترتيب به مبلغ 800ر1 دلار و 050ر2 دلار به ازاي هر تن و نرخ تسعير ارز به مبلغ 000ر34 ريال در 3 ماهه باقيمانده سال مي باشد و فروشهاي خارجي صورت گرفته در 9 ماهه ابتداي سال نيز با نرخ متوسط 395ر32 ريال به ازاي هر دلار تسعير شده است.

شرکت سيمان فارس نو سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد  9ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 1510 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با افزایش 10 درصدی همراه بوده است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 1255 ریال سود کناربگذارد و 83 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.  فروش شرکت 3 درصد نسبت به گزارش قبلی افزایش یافته است و مبلغ 132 میلیارد تومان گزارش شده است .

شرکت مادر (هلدينگ) صنايع پتروشيمي خليج فارس در جدیدترین گزارش 94 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 2079 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به گزارش قبلی شرکت با افزایش  34 ریالی همراه بوده است شرکت در دوره 6 ماهه خود  توانست به ازای هر سهم 4 ریال سود کنار بگذارد .

شرکت کربن ايران سود هر سهم خود را بر اساس عملکرد  9ماهه منتهی به 93/12/29 ، مبلغ 196 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با کاهش 11 درصدی گزارش شده است شرکت در دوره 9 ماهه خود موفق شد  20 از پیش بینی هایش را پوشش دهد و به ازای هر سهم 39 ریال سود کنار بگذارد .  شرکت در خصوص این تعدیل اعلام نموده است کاهش مقداري توليد ناشي از رکود بازار و کاهش مقداري ومبلغي فروش ناشي از کاهش تقاضا از طرف مشتريان مي باشد.قابل ذکر است که کاهش قيمت مواد اوليه که ناشي از کاهش قيمت جهاني نفت ميباشد موجب کاهش بهاي تمام شده توليد گرديده است در نتيجه شرکت قيمت فروش خود را نيز کاهش داده است . همچنين با توجه به ضرورت تهيه صورتهاي مالي تلفيقي توسط شرکت کربن ايران مبناي تقسيم سود  اقل سود در شرکت اصلي يا تلفيقي گروه ميباشد .

شرکت داروسازي ابوريحان در جدیدترین گزارش منتهی به 93/12/29 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 3357 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت تغییری نداشته است شرکت در دوره 9 ماهه خود توانست به ازای هر سهم 2749 ریال سود محقق کند  و 82 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت عمران و توسعه فارس در جدیدترین گزارش منتهی به 94/06/31 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 744 ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با افزایش 3 درصدی گزارش شده است شرکت در دوره 3 ماهه خود موفق شده است به ازای هر سهم 161 ریال سود محقق کند و 22 درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب