سهامداران بورسی در انتظار سیاستهای باثبات دولت

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار اقتصادی

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جریان رونمایی از شاخص قیمت و هم وزن گفت: بر اساس قولی که داده بودیم زمینه انتشار شاخص قیمت که خواسته فعالان بازار سرمایه بود را فراهم کردیم و در آینده نزدیک نیز شاهد رونمایی از شاخص های متنوع دیگر خواهد بود.

علی طیب نیا در نشست هم اندیشی فعالان بازار سرمایه با مسئولان ارشد اقتصادی که دیروز برگزار شد، تنگنای مالی را مهمترین مشکل اقتصادی کشور دانست و افزود: از گذشته تاکنون اقتصاد ما بانک محور بوده و برهمین اساس حجم زیادی از منابع مالی از طریق نظام بانکی تامین شده، اما برنامه ریزی کردیم تا سهم زیر 30 درصدی بازار سرمایه از تامین منابع مالی به 70 درصد افزایش یابد تا بازار سرمایه به جایگاه واقعی خود برسد.

وی بازار سرمایه را در بلند مدت بهترین محل برای سرمایه گذاری مردم اعلام کرد و گفت: مردم حق دارند دارایی های خود را در مکانی سرمایه گذاری کنند که متناسب با ریسک های موجود بازدهی مطلوبی نیز در برداشته باشد و بازار سرمایه در بازه زمانی بلندمدت بهترین گزینه است. بطوریکه اگر می خواهیم التهابات را از بازار ارز، طلا و کالا بگیریم بایستی سرمایه ها را به سمت بازار سرمایه سوق دهیم. علاوه بر اینکه ورود منابع مالی مردم به بورس سازگار با سیاست های دولت و عقود اسلامی است و هیچ شائبه ای برای ربوی بودن آن وجود ندارد.

وزیر اقتصاد با اشاره به جوان بودن فعالان بازار سرمایه بر لزوم فرهنگ سازی و ارتقای فرهنگ سهامداری در بازار همپای توسعه آن تأکید کرد و گفت: این بازار بازاری جوان است، اما همزمان با رشد تحصیلات عالی در این بازار فرهنگ سرمایه داری در آن رشد نکرده است از این رو هیجانات و تلاطمات زیادی را در این بازار شاهد هستیم. از این رو باسیتی با آموزش و ارایه مشاوره به سهامداران بازار شاهد هیجانات کمتری در این بازار باشیم.

طیب نیا افزود: سیاست های اقتصادی دولت و مجلس باید با ثبات باشد تا مردم چشم انداز دقیقی از سرمایه گذاری خود داشته باشند و اگر با افزایش قیمت خوراک پتروشیمی و یا حق انتفاع معادن مخالفت می کنم به این علت است که تفکری منفی مبنی بر اینکه قیمت ها هر روز عوض می شود در ذهن سرمایه گذار شکل نگیرد و سرمایه گذاران بتوانند با برنامه ریزی سرمایه گذاری کنند.

طیب نیا بهبود محیط کسب و کار را اولویت راهبردی وزارت اقتصاد معرفی کرد و گفت : دولت نباید در تعیین قیمت ها دخالت کند بلکه این منطق بازار است که قیمت را بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می کند. البته وظیفه ما این است که از شرایط رقابتی در بازار حمایت کنیم.

طیب نیا به توقف نماد پالایشگاه ها در بورس طی یکسال گذشته اشاره کرد و با ابراز نارضایتی از توقف نمادها گفت: آقای زنگنه لحظاتی پیش به بنده اعلام کرد که بخشنامه لازم در رابطه با پالایشگاه ها صادر شده و بزودی می توانیم نماد پالایشگاه ها را در بورس باز کنیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب