بیش از 70 درصد ارزش کل معاملات در اختیار 29 شرکت کارگزاری

تحلیل و بررسی

خلاصه رتبه بندی شرکت های کارگزاری طی معاملات بهمن ماه سال جاری توسط شرکت بورس منتشر شده که در این گزارش دفعات معامله، ارزش معاملات عادی و الکترونیکی 101 شرکت کارگزاری مورد بررسی قرار گرفته و رتبه بندی گردیده که بررسی برخی از این موارد در این گزارش لحاظ شده است.

البته در ابتدا به این نکته اشاره می کنیم که از ذکر نام شرکت های کارگزاری که کمترین دفعات معامله، ارزش عادی و الکترونیکی معاملات به آنها اختصاص دارد، خودداری شده است. چراکه عمر فعالیت مجموعه های مذکور نسبت به سایر شرکت های کارگزاری کمتر بوده است.

بیشترین دفعات معامله

براساس گزارش بورس نیوز، بیشترین دفعات معاملات طی بهمن ماه امسال همچون دی ماه در شرکت های کارگزاری مفید، آگاه و بانک کشاورزی رقم خورده و مجموعه های مذکور در ردیف های اول این جدول قرار می گیرند.

رقم معاملات در کارگزاری های بورس

بیشترین ارزش معاملات الکترونیکی

بیشترین ارزش معاملات الکترونیکی نیز همچون بیشترین دفعات معاملات به مجموعه های کارگزاری مفید، آگاه و بانک کشاورزی اختصاص دارد.

رقم معاملات در کارگزاری های بورس

بیشترین ارزش معاملات عادی

ارزش معاملات عادی شرکت های کارگزاری نواندیشان بازار، صبا جهاد و بانک اقتصاد نوین طی بهمن ماه سال بیش از سایر مجموعه های کارگزاری محاسبه می شود.

رقم معاملات در کارگزاری های بورس

ارزش کل معاملات

از میان 101 شرکت کارگزاری مورد بررسی بیش از 70 درصد از کل ارزش معاملات از آن 29 مجموعه کارگزاری است که در این بین کارگزارهایی همچون مفید، نواندیشان بازار، صبا جهاد، بانک اقتصاد نوین و آراد ایرانیان در ردیف های نخست قرار دارند.
 
 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.