ارایه بودجه سال آتی شرکت‌ها براساس تجربه عملکرد سال‌های گذشته

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

اقدامات اخیر سازمان بورس مبنی بر کاهش حجم مبنا و اعلام شاخص قیمتی موجب شد تا قدرت مانور سفته بازان و دلالان در بازار سرمایه کاهش یابد و سهامداران با هر میزان نقدینگی به راحتی بتوانند در این بازار سرمایه گذاری کنند.

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: اعلام شاخص کل به عنوان نمادی از روند روزانه معاملات سهام شرکت های بورسی در حالی انتقادها و ایرادهای متعددی را از سوی کارشناسان و تحلیلگران سبب شده بود که به نظر می رسد اکنون با اعلام شاخص های جدید شفافیت اطلاعاتی بیش از پیش شده است.

مهرابی زیارانی به آثار مثبت ناشی از اعمال برنامه های مذکور در بورس اشاره کرد و گفت: افزایش نقدیندگی، جلوگیری از تشکیل حباب قیمتی، ایجاد تعادل در روزهای رونق و رکود بازار سرمایه در کنار فراهم شدن بسترهای لازم برای سرمایه گذاری سهامداران با حجم نقدینگی پایین در شرکت های مطرح بورسی از جمله مزیت های اقدامات اخیر سازمان به شمار می رود.

وی با اشاره به انتشار بودجه سال مالی آینده شرکت های بورسی، در این خصوص گفت: پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی آتی شرکت های دارویی در حالی مناسب ارزیابی می شود که بودجه سال مالی آتی گروه های معدنی و فولادی نامناسب بوده و به نظر می رسد مجموعه های مذکور سال آینده همچون امسال چندان موفق عمل نخواهند کرد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: شرکت های فعال بورسی پیش بینی درآمد سال آتی خود را با توجه به تجربه عملکرد سال های گذشته تدوین نموده اند و تا حدودی با توجه به شرایط اقتصادی محتاطانه عمل کرده اند.

براین اساس به نظر می رسد در صورت بهبود شرایط اقتصادی کشور، کاهش نرخ سود سپرده های بانکی و نیز ثبات در بازار ارز، ایجاد رونق در بازار سرمایه چندان دور از ذهن نباشد و شرایط مناسبی پیش روی سهامداران قرار می گیرد.

مهرابی زیارانی در خاتمه پیرامون صندوق سرمایه گذاری پاداش نیز گفت: این صندوق طی بازه زمانی کوتاه مدت به طور قطع می تواند نقدینگی جذب کند و به نظر می رسد در صورت انتشار اخبار مثبت از مذاکرات هسته ای کشور، رفع محدودیت ها و تحریم ها، کاهش نرخ بهره بانکی و عمل کردن وزیر اقتصاد و متولیان بازار سرمایه به وعده های خود می توان افق مناسبی را پیش روی بورس متصور بود و نقدینگی کافی به سمت بورس جذب می شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب