روش متفاوت عرضه “سپاس” تشریح شد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورسی

امروز شنبه مورخ 16 اسفند ماه 1393، بیش از 49 میلیون واحد از واحدهای صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه یکم “سپاس” به روش ثبت سفارش کشف قیمت شد.

به گزارش بورسینس به نقل از (سنا) و به نقل از روابط عمومی بورس تهران، علی صحرایی معاون بازار با اعلام مطلب فوق گفت: روش عرضه به صورت ثبت سفارش و از ساعت 9:30 الی 12:30 بوده است. همچنین کف و سقف قیمت پیشنهادی توسط مرکز مالی ایران به عنوان مدیر صندوق، بر روی قیمت 10000ریال و 11000 ریال تعیین شده بود که در نهایت با قیمت 10000 ریال کشف قیمت شد.

وی توضیح داد: معامله گروهی در این عرضه مجاز نبوده و هیچگونه محدودیتی برای سقف خرید کدهای حقیقی و حقوقی و همچنین معامله­ گران بر خط اعمال نشده است و با توجه به اطلاعیه عرضه، چنانچه سرمایه­ گذاران محترم، علاقه­ مند به خرید واحدهای بیشتری از صندوق سپاس باشند، عرضه واحدهای جدید تا سقف 99،999،998 واحد در روزهای آینده صورت خواهد پذیرفت.

معاون بازار خاطرنشان کرد: واحدهای صندوق سپاس به عنوان یک ابزار هیبریدی، دارای مزایای متعددی برای سرمایه­ گذاران می ­باشد. از جمله اینکه صندوق سرمایه ­گذاری پاداش سهامداری توسعه یکم از نوع صندوق­ های قابل معامله بوده و سرمایه­ گذاران محترم می­ توانند در هر زمان نسبت به خرید و فروش واحدهای خود در بازار اقدام نمایند.

صحرایی ادامه داد: واحدهای مذکور به همراه اختیار فروش تبعی به فروش می­ ر­سد، به این صورت که در تاریخ سررسید (31/01/1395)، هر واحد با قیمت 13000 ریال قابل اعمال است. در تاریخ سررسید دو حالت وجود دارد، حالت اول زمانی است که خالص ارزش دارایی صندوق(NAV) در تاریخ اعمال کمتر از 13000 ریال باشد. در نتیجه دارندگان واحدها می­ توانند درخواست خود مبنی بر استفاده از این اختیار را از طریق کارگزار مربوطه اعلام نمایند. در حالت دوم، خالص ارزش دارایی صندوق(NAV) در تاریخ فوق بیش از قیمت اعمال است، در این صورت دارندگان از افزایش قیمت واحدهای خود در بازار منتفع می­ شوند.

لازم به ذکر است روش اعمال به صورت انتقال واحدهای صندوق  به قیمت اعمال از دارنده واحد به عرضه کننده و یا پرداخت مابه‌التفاوت قیمت اعمال و خالص ارزش دارایی صندوق(NAV) در تاریخ اعمال به دارنده واحدها به صورت نقدی یا  از طریق واگذاری اوراق بهادار جدید از عرضه کننده به دارنده  است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب