شفاف سازی ایران خودرو / کاهش 40 درصدی سود در بودجه 94

اخبار خودرو

شرکت ایران خودرو طی اطلاعیه ای در خصوص هدفگذاری تولید و فروش شرکت برای عملکردسال 93 اعلام نموده است که بر اساس تولید محقق و برنامه تولید تا پایان سال تعداد 600,000 دستگاه می باشد محاسبات اولیه با توجه به تولید و فروش مذکور حاکی از افزایش حدود 15 درصدی در سود هر سهم می باشد ، لیکن تاثیر تهایی تغییرات در تولید و فروش بر عملکرد شرکت پس از نهایی شدن حسابها اعلام خواهد شد .

کاهش 40 درصدی سود در بودجه 94 ایران خودرو

شرکت ايران خودرو در جدیدترین گزارش 94 خود سود هر سهم شرکت را مبلغ 221 ریال پیش بینی نموده است که نسبت به سال مالی مشابه قبل با کاهش 40 درصدی همراه بوده است شرکت در خصوص بودجه 94 خود اعلام نموده است که :

در ارتباط با افزايش هزينه ها، براساس نرخ تورم 14درصدي درلايحه بودجه تقديمي دولت به مجلس براي سال آتي و همچنين متناسب با بودجه اصلاحي سال93براساس عملكرد واقعي9 ماهه اقدام شده است .

DPS شرکت اصلي در صفحه 3 ارائه شده است. شايان ذکر است DPS نهايي مستلزم تهيه صورت‌هاي مالي تلفيقي گروه خواهد بود که متعاقبا” ارائه خواهد شد .

کاهش در پيش بيني سود سپرده بانکي در سال 1394 عمدتا” ناشي ازتغيير روش فروش تعهدي و اقساطي نسبت به روش فروش فوري و با سطح کاهش حجم سپرده هاي نزد بانکها لحاظ شده است .

با توجه به مفروضات تهيه بودجه ميزان موجودي مواد اوليه در ابتدا و انتهاي دوره برابر فرض مي گردد .

هزينه سود مشارکت در پيش فروش محصولات در سال مالي 1394 مبلغ 5،450 ميليارد ريال مي باشد .

مبالغ ارزي حاصل از صادرات شرکت عمدتا صرف خريد و تامين مواد اوليه خارجي مي گردد، لذا هرگونه تفاوت درنرخ ارز در فروش صادراتي و خريد مواد اوليه خارجي لحاظ شده است.

 

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.


نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.