ضرب الاجل سازمان بورس برای ارایه صورت‌های مالی پالایشگاه‌ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار پترو و پالایش

علی رغم مرتفع شدن مشکلات شرکت های پالایشی و پیرو ابلاغیه قیمت های جدید خوراک به آن شرکت ها توسط معاون وزیر؛ ظاهرا مدیران شرکت های پالایشی زیر بار قیمت های ابلاغی نرفته و همچنان تمایل به بسته بودن این نماد دارند و به نوعی با این کار به دنبال خرید زمان به نفع خود می باشند .

به گزارش بورسینس به نقل از بورس نیوز با توجه به حجم نقدینگی که به واسطه بسته بودن سهام این شرکتهای بورسی و فرابورسی بلوکه و مسدود مانده است، سازمان بورس اوراق بهادار در راستای حمایت از سهامداران و ضرورت اجرای افشای اطلاعات، اقدام به تعیین ضرب الاجل برای این شرکت ها در جهت افشای اطلاعات نموده و به همین منظور پایان هفته گذشته نامه ای به امضای رئیس اداره نظارت بر ناشران بورس به این شرکت ها به شرح ذیل ابلاغ نموده است که نوید بازگشایی نماد این شرکتها تا پایان سال 93 را می دهد .

به نظر میرسد این اقدام مناسبی جهت بازگشایی نماد شرکتها پس از مدتها کش و قوس باشد و قطعا سهامداران از آن استقبال خواهند کرد  که متن نامه بشرح ذیل است .

با سلام و احترام؛

با عنایت به اعلام نرخ فروش فرآورده ها و خرید مواد اولیه (نفت خام) از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآوده های نفتی ایران در تاریخ 19/12/93 به آن شرکت ضروری است مطابق با مفاد دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان، پیش بینی درآمد هر سهم سال منتهی به 29/12/93 (حسابرسی نشده) به این سازمان ارائه گردد. لذا خواهشمند است دستور فرمائید اطلاعات فوق الذکر تا پایان وقت اداری روز شنبه 23/12/93 جهت انعکاس به بازار به این سازمان ارائه گردد.

شایان ذکر است در صورت بازگشایی نماد، با توجه به تقاضای سهامداران و توقف طولانی مدت نماد با اطلاعات موجود مسئولیت هرگونه نواقص در اطلاعات شرکت برخلاف آئین نامه افشاء و مقرات مربوطه و همچنین مسئولیت تاخیر در ارسال اطلاعات کامل و عدم امکان تصمیم گیری یا تصمیم گیری نادرست سرمایه گذاران بالقوه و بالفعل، بعهده هیئت مدیره آن شرکت می باشد.

در این رابطه نظر جناب عالی و مدیران شرکت را در خصوص مسئولیت مدیران در قبال گزارشگری مناسب و سریع به مفاد قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی و دستور العمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و دستور العمل انظباطی ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران جلب می نماید.

محمد رضا معتمد

در پایان ضمن عرض تشکر و تقدیر از اقدام سازمان درجهت حفاظت از حقوق سهامداران و ضرورت امر شفافیت افشای اطلاعات لازم به ذکر است که انشالله این اقدام مجدانه سازمان تنها محدود به این چند نماد پالایشی نبوده و در پاره ای دیگر از صنایع و نمادها هم شاهد چنین اقدامات موثری باشیم.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب