تأثیر مثبت کاهش حجم مبنا پس از حصول توافق هسته ای

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

در حال حاضر، بازار سهام به نتایج حاصل از مذاکرات هسته ای بسیار حساس است به گونه ای که انتشار اخبار امیدوارکننده از احتمال توافقات منجر به رویکرد مثبت بازار می گردد.

مدیر عامل شرکت کارگزاری آثل در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: در چند ماه اخیر، اخبار و تحلیل های داخلی و خارجی در خصوص نتایج مذاکرات هسته ای، باعث کاهش بیش از حد ارزش قیمت سهام شرکت های بورسی گردیده که خود عاملی برای بازگشت رونق به بازار سهام است.

ابوالقاسم آقادوست، روند مثبت معاملات دو روز اخیر بازار سهام را همراه با تداوم دانست و افزود: در صورت شکست و یا تعویق در مذاکرات هسته ای، بازار سهام با واکنش منفی مواجه خواهد شد به گونه ای که احتمال می رود شاخص بورس با اصلاح دیگری همراه گردد ولی با توجه به موضع گیری ها و اخبار منتشر شده امیدواری به حصول توافق هسته ای زیاد می باشد.

وی پیش بینی بودجه سال 94 اکثر شرکت های بورسی را محافظه کارانه ارزیابی کرد و گفت: مدیران شرکت های بورسی در برآورد بودجه سال آینده شرایط عدم حصول توافق هسته ای را نیز مدنظر قرار داده اند.

آقادوست، چشم انداز سال 94 بازار سهام را منوط به نتایج مذاکرات هسته ای دانست و افزود: در حال حاضر، اصلاح قیمتی اکثر سهام شرکت های بورسی سپری شده و در سال آینده انتظار می رود که بازار سهام با روندی صعودی همراه با بازگشت رونق به چرخه اقتصادی کشور همراه گردد.

مدیر عامل شرکت کارگزاری آثل، تداوم اجرای کاهش حجم مبنای سهام شرکت های بورسی پس از حصول توافق هسته ای را حائز اهمیت دانست و یادآور شد: کاهش حجم مبنا باعث بازگشت هرچه سریع تر تعادل و رسیدن سهام شرکت های بورسی به ارزش واقعی بوده کما اینکه در بازه زمانی فوق، عرضه سهام شرکت ها نیز در دستورکار قرار خواهد گرفت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب