گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / نسیم خنک در لوزان حافظ را آفتابی کرد

در دومین روز از معاملات بورس در بهار ۹۴ شاهد بازار سرمایه ای داغ با تب و تاب بالا برای خرید سهام بودیم.امروز از نیمه ساعات معاملات بازار سرمایه رنگی جدید به خود گرفت، رنگ سبز آتشین، این درحالی بود که در ابتدای معاملات روز جاری بورس با روندی کم رمق و همراه با تردید […]

در دومین روز از معاملات بورس در بهار ۹۴ شاهد بازار سرمایه ای داغ با تب و تاب بالا برای خرید سهام بودیم.امروز از نیمه ساعات معاملات بازار سرمایه رنگی جدید به خود گرفت، رنگ سبز آتشین، این درحالی بود که در ابتدای معاملات روز جاری بورس با روندی کم رمق و همراه با تردید به خود گرفت.

بنابر گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه امروز را با تردید و ترس از تنشی دوباره در منطقه به تبع حمله هوایی عربستان به یمن آغاز کرد به گونه ای که اتفاقات دو روز گذشته در یمن به همراه اخبار خنثی و غیر قابل پیش بینی رسیده از مذاکرات هسته ای دوباره جامه ترس و تردید را بر تن بورس نشاند تا مجددا خاطرات ناخوشایند سال گذشته بورس را برای اهالی تالار زنده کند اما به یکباره با انتشار اخباری مبنی بر وزش نسیمی در حال و هوای مذاکرات هسته ای در لوزان، حافظ مجددا آفتابی شد و تب خرید سهام و رشد قیمت اغلب شرکت ها تا آنجایی بالا گرفت که تمامی شاخص ها با افزایش های قابل توجه مواجه شدند.

توجه: سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند آموزش است. قوانین و مفاهیم مهم و نکات بسیار زیادی در بورس وجود دارد.

اگر بدون آموزش دیدن، در بورس سرمایه‌گذاری کنید سرمایه‌تان را به خطر انداخته‌اید.

با توجه به شرایط فعلی، ما دوره‌ی آنلاین ویژه ورود به بورس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جزییات بیشتر این دوره را اینجا ببینید (با امکان سفارش و دانلود فوری پس از خرید)

امروز برخی خبرهای غیر رسمی حکایت از آماده سازی سالن کنفرانس شرکت رولکس برای برگزاری نشست خبری اعلام توافق سیاسی داشتند به طوریکه گفته می شود نتیجه نهایی مذاکرات تا روز سه شنبه اعلام خواهد شد.

براین اساس فارغ از تاثیر قابل توجه توافق احتمالی مذاکرات هسته ای بر بازار سرمایه اما امروز بورس سمت و سوی خود را نشان داد و گروه های لیدر بازار پس از توافق هسته ای مشخص شدند.

امروز متوجه شدیم که وزن مذاکرات هسته ای حتی از درگیری های منطقه ای نیز بر بورس سنگین تر است و با دستیابی به یک توافق سیاسی و اولیه اقتصاد و دماسنج آن یعنی بورس راه خود را پیدا خواهد کرد.

بنابر این گزارش در معاملات امروز با انتشار اخبار امیدوار کننده از لوزان سه گروه خودرو، بانک و حمل و نقل با واکنش سریع قیمت سهام شرکت های خود به اخبار مواجه شدند و رشد قیمت همراه با صف خرید آنها سبب فراگیر شدن جو مثبت در تمامی گروه های بورسی شد.

درپایان انتظار تداوم این روند تا مشخص شدن نتیجه مذاکرات وجود داره و شاید در صورت عدم انتشار خبری نا امید کننده برای فردا شاهد بازاری بهتر از امروز باشیم.

منبع : ساتین

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

اموزش بورس

نظرتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید بدون درج نظر نیز از نظرات مطلع شوید، برای اینکار اینجا کلیک کنید.

.

.

نکات مهم

  • پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌ کاربران گرامی داده می‌شود صرفا نظر شخصی نویسنده دیدگاه است و مسئولیت استفاده از این اطلاعات بر عهده کاربران خواهد بود.
  • دیدگاه‌هایی که دارای متن‌های تبلیغاتی، مشخصات شخصی و مطالب غیرمرتبط هستند پذیرفته نمی‌شوند.
  • لطفا سوال‌تان را واضح و شفاف بپرسید (خود را جای دیگران قرار دهید).
  • سوالات مبهم و تکراری (قبلا در نظرات جواب داده شده) پاسخی دریافت نمی‌کنند.
  • این سایت (بورسینس) متعلق به هیچ کارگزاری یا نهاد مالی نیست و بصورت شخصی اداره می‌شود. برای دریافت پشتیبانی، رفع مشکلات و سایر مسائل مرتبط، با کارگزارتان تماس بگیرید (تنها راه ممکن).