کارگزاران منعی برای ثبت سفارش پس از پایان معاملات ندارند

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
محمودرضا خواجه نصیری

یک مدیر بورسی گفت: ثبت سفارش برای کارگزاران پس از پایان زمان معاملات در شرایط خاص مزیتی برای آنهاست که با توجه به قانون فعلی منعی برای آن وجود ندارد که البته این موضوع از جمله خلاءهای قانونی در معاملات بورس است.

محمودرضا خواجه نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص ثبت سفارش در سامانه معاملات بورس پس از پایان زمان سفارشات در روزجاری گفت: بر اساس قانون این امکان برای کارگزاران وجود دارد که پس از پایان زمان معاملات در ساعت 12:30 باز هم بتوانند در سامانه معاملات درج سفارش خرید یا فروش کنند که این اتفاق برای معاملات فردا(سه‌شنبه) در برخی نمادهای معاملاتی تا سقف بالاترین قیمت خرید اتفاق افتاده است.
مدیر اداره نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس افزود: البته این امکان تنها برای کارگزاران فراهم است و معامله گران آنلاین نمی توانند پس از این زمان، اقدام به درج سفارش کنند.

وی در ادامه با اشاره به این که هیچ الزامی برای کارگزاران جهت برنداشتن سفارش درج شده امروز وجود ندارد گفت: اگر کارگزاران بنابر خبرهای منتشر شده و شرایط موجود، صبح فردا اقدام به حذف سفارش خود کنند متخلف نیستند مگر این که با ثبت سفارش خرید یا فروش بخواهند در بازار سرمایه شرایطی خاص را القا کنند و وانمود کنند که مثلا وضعیت سهام شرکتی خاص در بورس خوب یا بد است.

مدیر اداره نظارت بر بورس ها و بازارهای سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که عدم امکان دسترسی معامله گران آنلاین به ثبت سفارش پس از ساعت 12:30 نوعی بی عدالتی در حق آنها محسوب می شود یا خیر تصریح کرد: دسترسی به ثبت سفارش برای کارگزاران پس از این زمان در شرایط خاص مزیتی برای آنها محسوب می شود که با  توجه به قانون فعلی منعی برای آن وجود ندارد که البته این موضوع از جمله خلاءهای قانونی در معاملات بورس است که باید برای حل آن چاره‌ای بیندیشیم.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب