بازگشت اعتماد به بورس / آغاز روندی جدید در بازار سرمایه

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

بر اساس توافق سیاسی بعمل آمده میان ایران و گروه1+5 انتظار می رود که بازار سرمایه از ابتدای معاملات روز جاری از یک روندی صعودی قابل قبول حداقل تا اواسط هفته برخوردار گردد.

یک کارشناس بازار سهام در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن تشکر از وزیر محترم خارجه کشورمان و همچنین هیات همراه ایشان به منظور تلاش های بی وقفه در به ثمر رساندن این رویکرد تاریخی اظهار داشت: براساس بیانیه منتشر شده میان ایران و گروه 5+ 1 انتظار میرود بازار سرمایه با توجه به افت شاخص بورس و همچنین رسیدن قیمت اکثر سهام شرکتهای بورسی به حداقل ارزش خود، اکنون با حصول توافق سیاسی تا حدودی انتظارات سهامداران محقق شده و قطعا رشد قیمتی را در چند روز اول معاملات بازار سهام شاهد خواهیم بود بطوریکه می توان گفت روندی جدید در بازار سرمایه شکل گرفته است.

محمد طوطیان به صحبتهای اخیر وزیراقتصاد مبنی بر عرضه سهام شرکت های بورسی به منظور ایجاد تعادل در بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: در شرایط کنونی، فعالین بازار سرمایه بایستی با روشی تحلیلی و دوری از رفتارهای هیجانی اقدام به سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی نمایند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر، گروه بانکی، صنعت خودرو، بیمه و حمل ونقل از اولویت های برتر سرمایه گذاری با بازدهی قابل مطلوب به شمار میروند.

طوطیان در خصوص آینده بازار سرمایه بعد از توافق جامع گفت: افزایش میزان صادرات فراورده های نفتی و همچنین کاهش نرخ سود سپرده های بانکی و ورود سرمایه گذاران خارجی به اقتصاد کشور ،می تواند محرک تدام رشد بازار سهام در سال 94 و 95 تلقی گردد.

شایان ذکر است: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و فدریکا موگرینی رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پنج شنبه شب در یک کنفرانس خبری که با حضور تمامی اعضای گروه 1+5 در دانشگاه پلی تکنیک لوزان برگزار شد، بیانیه مشترک مطبوعاتی را به زبان انگلیسی و فارسی ارایه کردند که این امرحصول تفاهم سیاسی را در پی داشت.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب