رفع تحریم‌ها در ۳ بازه زمانی بر بورس اثر می‌گذارد

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس تهران

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اثرات برداشتن تحریم ها بر صنایع و شرکتهای بورسی و نیز در کل بازار سرمایه را می توان به سه بازه زمانی کوتاه و میان و بلندمدت تقسیم کرد.
علی اکبر زارعی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص شرایط کنونی بازار سرمایه گفت: اثرات بیانیه منتشر شده از مذاکرات لوزان حکایت از رسیدن به توافق جامع تا تیرماه امسال دارد که رفع تحریم ها یکی از مهمترین دستآوردهای این مذاکرات برای کشور، اقتصاد و بویژه بازار سرمایه خواهد بود.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: رفع تحریم ها اتفاق خوبی برای تولید و صنایع کشور خواهد بود که اثرات گوناگونی بر صنایع مختلف بویژه بانکی‌ها، خودرویی ها، پالایشی‌ها و حمل و نقلی‌ها در بورس اوراق بهادار خواهد داشت.
وی در خصوص اثرات نتایج مذاکرات هسته ای بر بازار سرمایه تصریح کرد: اثرات برداشتن تحریم ها بر صنایع و شرکتهای بورسی و نیز در کل بازار سرمایه را می توان به سه بازده زمانی کوتاه و میان و بلندمدت تقسیم کرد.
این کارشناس بازار سهام افزود: در کوتاه مدت صنایعی چون بانکی‌ها، خودرو، کشتیرانی، نفت و گاز، پتروشیمی، صنعت برق و داروسازی بیشترین اثر را از رفع تحریم‌ها خواهند دید.
وی اضافه کرد: در میان و بلندمدت نیز اثرات رفع تحریم‌هاست که بر سودآوری شرکتهای بورسی اثرگذار خواهد بود و موجب رونق بورس و بالارفتن شاخص و قیمت سهام شرکتها می شود که باید رکود بازارهای رقیب بورس و نیز افت قیمت دلار را به این موارد اضافه کرد.
این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: با این وجود رفتارهای هیجانی تحت تاثیر خبرهای مثبت منتشر شده از مذاکرات، قیمت سهام برخی شرکتها را تحت تاثیر خواهد داد و به همین منظور سهامداران بویژه تازه‌واردان به بورس باید مراقب این اتفاق باشند و از تجربه دیگران و نیز مشاورین سرمایه استفاده کنند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب