سی‌ان‌ان: سرمایه‌گذاران در حال آماده شدن برای ورود به بازار ایران هستند

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورسی و اقتصادی

شبکه خبری سی ان بی سی نوشت: اکنون که چارچوبی کلی به دست آمده که می تواند به یک توافق هسته ای بین ایران و گروه ۱+۵ منتهی شود، سرمایه گذاران جهانی که پشت درهای ایران صف بسته بودند، در حال آماده شدن برای ورود به بازار این کشور هستند.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرگزاری تسنیم شبکه خبری سی ان بی سی طی گزارشی نوشت: اکنون که چارچوبی کلی به دست آمده که می تواند به یک توافق هسته ای بین ایران و گروه 1+5 منتهی شود، سرمایه گذاران جهانی که پشت درهای ایران صف بسته بودند، در حال آماده شدن برای ورود به بازار این کشور هستند.
در داخل ایران هم، فعالان اقتصادی با آغوشی باز در انتظار سرمایه گذاران خارجی هستند.
بورس تهران از ابتدای امسال تاکنون 4.5 درصد افت داشته، اما مدیر ارشد یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری در ایران می گوید، بازار آماده اوج گرفتن است.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تورکوئیز پارتنرز گفت: «به محض اینکه توافق نهایی به دست بیاید، درهای ایران به روی فعالیت اقتصادی باز خواهد بود… صدها میلیون دلار، شاید حتی میلیاردها دلار پول به اقتصاد ایران سرازیر خواهد شد.»
وی معتقد است، بخشی که سریعترین و بیشترین جهش را تجربه خواهد کرد، صنعت مالی ایران است. وی افزود، بانک ها، که از تحریم ها به شدت آسیب دیده اند، به محض برداشته شدن محدودیت ها به سرعت رشد خواهند کرد. «این مسئله تاثیر عظیمی بر کشور خواهد داشت.» حدود 15 درصد سرمایه شرکت تورکوئیز در بخش مالی سرمایه گذاری شده، اما وی قصد دارد این رقم را افزایش دهد.
وی افزود، بخش پتروشیمی ایران نیز به صورت فوری از لغو تحریم ها منتفع خواهد شد.
این فعال اقتصادی در ادامه گفت: «شرکت های بیمه جهانی به دلیل محدودیت های بین المللی این بازار را ترک کردند. آنها به سرعت باز خواهند گشت… این بخش از سرمایه گذاری خارجی و فن آوری های جدیدی که تحریم ها مانع از ورود آن می شدند، منتفع خواهد شد.»
برخی دیگر از مدیران شرکت های سرمایه گذاری انتظار دارند که بخش فولاد و سنگ آهن ایران نیز بعد از تحریم ها رشد نماید.
اما در خارج از مرزهای ایران همه کارشناسان خوش بین نیستند. کارشناس موسسه رند در این باره گفت: «هنوز برای هرگونه  آسودگی اقتصادی در ایران خیلی زود است.»
وی معتقد است که هرگونه بهبود وضعیت اقتصادی تدریجی خواهد بود.
«اما، ایران از پتانسیل اقتصادی بالایی برخوردار است… اگر تحریم ها برداشته شوند، و برخی مسائل ساختاری اقتصاد ایران نظیر وابستگی بیش از حد به نفت برطرف شود، ایران می تواند رشدی قابل توجه را شاهد باشد. اما هنوز خیلی زود است که بتوان گفت این اتفاق رخ خواهد داد.»

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: مهم ترین اخبار بورسی

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب