خانه - اخبار بورس و فرابورس - مدیرعامل سمات: صدور 120 کد سهامدار خارجی در سال 93

مدیرعامل سمات: صدور 120 کد سهامدار خارجی در سال 93

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورسی و اقتصادی

 مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: برای نخستین بار در تاریخ بازار سرمایه ایران، بیش از 120 کد برای سرمایه گذاران خارجی در سال 1393 صادر شد.

به گزارش بورسینس به نقل از گروه دریافت خبر ایسنا، حامد سلطانی نژاد با بیان مطلب فوق افزود: با صدور 15 کد سهامداری در اسفندماه گذشته، تعداد سهامداران خارجی که در سال 1393 موفق به اخذ کد سهامداری در بازار سرمایه ایران شدند به 121 کد رسید.

وی ادامه داد : سهامدارانی از آلمان، مالزی، استرالیا، انگلیس، امارات و افغانستان (9 نفر) ماه گذشته پس از پشت سر گذاشتن مراحل قانونی، کدهای سهامداری خود را دریافت کردند و به جمع سهامداران بازار سرمایه ایران ملحق شدند.

سلطانی نژاد خاطرنشان کرد : یک شرکت اماراتی نیز اسفندماه گذشته کد سهامداری خود را از شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار دریافت کرد تا بتواند فعالیت خود را در بازار سرمایه ایران آغاز کند.

وی ادامه داد : آمارها نشان می دهد، روند ورود سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه ایران در سال 1393 رشد چشمگیری داشت به طوری که از ابتدا تا پایان اسفندماه، تعداد 121 سرمایه گذار خارجی از کشورهای انگلیس، روسیه، آلمان، سوییس، چین، هند، ترکیه، لبنان، آفریقای جنوبی، امارات، نروژ، یونان، اندونزی، مالدیو، هنگ کنگ، عراق، پاکستان، سوریه، کویت، مالزی و افغانستان وارد بازار سرمایه کشورمان شده‌اند.

مدیرعامل سمات اظهار کرد: در این فهرست، نام 25 ایرانی مقیم خارج از کشور نیز دیده می‌شود که این امر بیانگر افزایش حضور ایرانیان مقیم خارج از کشور در بازار سرمایه است.

سلطانی نژاد به تشکیل کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در بازار سرمایه خبر داد و گفت: بدون تردید با اصلاح برخی مقررات، رفع برخی محدودیت‌های بین‌المللی و راه‌اندازی رسمی سامانه جدید پس از معاملات، شرایط برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی به بازار سرمایه کشورمان تسهیل خواهد یافت.

گفتنی است، نخستین کد سهامدار خارجی بازار سرمایه ایران را آبان ماه سال 73 یک شرکت آلمانی دریافت کرد و تاکنون 337 کد سهامدار خارجی در این بازار صادر شده است.

شما در بورس، علاوه بر خرید و فروش سهام:

 • می‌توانید در دارایی‌هایی مانند طلا و مسکن سرمایه‌گذاری کنید
 • در صندوق‌های سرمایه گذاری بدون ریسک، سود ثابت بگیرید

برای شروع سرمایه‌گذاری، افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
 • باشگاه مشتریان با جایزه
 • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
 • دریافت اعتبار معاملاتی
 • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
 • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
 • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
 • شناخته‌شده‌ترین اساتید
 • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
 • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار بازار بورس و سرمایه گذاری, اخبار مهم بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب