تحولات اقتصادی در صورت لغو کامل تحریم‌ها

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورسی

 یک کارشناس اقتصادی تاکید کرد:در صورت لغو کامل تحریم‌ها آثارش در اقتصاد کشور کاملا نمایان خواهد شد و در این زمان دولت فرصت دارد از شرایط بوجود آمده استفاده کند تا سیاست های خود را اجرایی کند.

مجید دلاوری کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره تاثیر امضای تفاهم نامه ژنو در روند اقتصاد کشور اظهار کرد: امضای این تفاهم نامه پتانسیلی برای دولت ایجاد می‌کند تا بسته های سیاستی و اقتصادی که در زمینه‌های طرح تحول اقتصادی مطرح است را اجرایی کند.

وی افزود: دولت با اقداماتی نظیر کاهش نرخ سود بانکی و از سوی دیگر پرداخت بدهی‌ها از سوی پیمانکاران می‌تواند تا حدودی مشکلات اقتصادی را رفع کند.

این کارشناس اقتصادی با بیان این‌که با ایجاد گردش مالی تا حدودی زمینه‌های اشتغال فراهم می شود، تصریح کرد: در صادرات و واردات نیز تحرک ایجاد خواهد شد.

دلاوری با اشاره به این‌که عمده‌ترین بحث نفت است و صادرات پتروشیمی و غیر نفتی و فلزات خودش می تواند درآمدزایی خوبی برای دولت داشته باشد، تصریح کرد: بدین ترتیب کاهش قیمت نفت تا حدی جبران می‌شود.

وی با بیان این‌که در صورت برداشته شدن تحریم‌ها آثارش در اقتصاد کشور نمایان خواهد شد، گفت: دولت می تواند از فرصت به وجود آمده استفاده کند و با تثبیت نرخ ارز و پرداخت وام‌های مسکن به مرور سیاست‌های درست را اجرایی کند.

این کارشناس در ادامه درباره تحقق شعار دولت، ملت همدلی و هم‌زبانی که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده اظهار کرد: در شرایطی قرار داشتیم که کشور در عرصه بین المللی منزوی بود حال دولت با پشتیبانی مردم باید سیاست‌های خود را پیش ببرد که این مساله خود نیازمند اعتماد است که هم مردم ، دولت و مجلس گام‌های اساسی که مدنظر است را استوارتر بردارند و تحقق این شعار در نهایت به این امر کمک می‌کند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب