هیجان کاذب تا ۳ ماه آینده در کمین بورس

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بازار بورس

یک کارشناس بازار سرمایه ضمن اعلام اینکه هیجان کاذب تا سه ماه آینده در کمین بورس خواهد بود، گفت: کمرنگ شدن ریسک تحریم‌ها، فصلی جدید را در حوزه سرمایه گذاری و ورود دوباره نقدینگی به بورس رقم زده است.

رضا امامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: بازار سرمایه پس از تجربه یک دوره گذار از بیم و امید و نیز ضرر سهامداران در حال حاضر شاهد فصلی جدید در حوزه سرمایه گذاری و ورود دوباره نقدینگی به بورس به دلایل گوناگون از جمله کمرنگ شدن ریسک تحریم ها در بازار سهام است.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که پس از سالها مقاومت، سرانجام کشورهای مختلف واقعیت‌های هسته‌ای ایران را باور کرده‌اند و رهبران سیاسی دنیا نیز پذیرفته اند که دیالوگ دیپلماسی خود را از شعار و تهدید به سمت تعامل و واقع بینی هدایت کنند افزود: بورس تهران به عنوان آیینه تمام نمای اقتصاد کشور می تواند با اطمینان حداکثری از توافق جامع هسته ای، دوباره میزبان توده های چشم گیری از سرمایه گذاران در تالار شیشه ای باشد.
وی اضافه کرد: با این همه انتظار می رود با اعلام خبرهای ضد و نقیض دستکم در سه ماه آینده یعنی تا زمان موعد اعلام توافق جامع هسته ای ایران با قدرت‌های غربی، شاهد برخی هیجان کاذب در بازار سهام باشیم.

این کارشناس بازار سهام با اشاره به این که موضوع توافق نهایی و اصلی ایران با غرب در 11 تیرماه امسال از اهمیت بیشتری نسبت به توافق سیاسی کنونی برخوردار است اذعان داشت: بنابراین انتظار می رود بازار سرمایه به لحاظ روانی همچنان در شرایط انتظار و گمانه زنی، دستکم تا دو ماه و نیم آینده به سر برد.‏
وی در خصوص چرایی اهمیت توافق سیاسی و تلاش مذاکره کنندگان برای یافتن راه حل‌های برون رفت از بن‌بست‌های موجود در گفتگوهای هسته‌ای برای بازار سرمایه تصریح کرد: یکی از متغیرهایی که برای پاسخ به این پرسش می توان درنظر گرفت انتظار روانی سرمایه گذاران خسته از افت‌های پی در پی قیمت سهام از بهبود نماگرهای بورس و اقتصاد در افق پس از توافق هسته ای با غرب و البته کاهش تحریم‌ها است.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: توافق هسته‌ای ایران با غرب و کاهش تحریم‌ها برای کشور و در پی آن بازار سرمایه موفقیتی بزرگ به حساب می‌آید.

امامی اضافه کرد: از طرفی با گشایش‌هایی که در زمینه های مالی و حمل و نقل با رفع تحریم‌ها در آینده ایجاد خواهد شد، انگیزه برای سرمایه‌گذاری در تولید و اشتغال و نیز بهبود رفاه در اقتصاد عمومی جامعه میسر می‌شود؛ از این رو بازار سرمایه به عنوان ویترین تولید و صنعت کشور با آرایش واقعی‌تری از صورت‌های مالی شرکت‌ها و صنایعی روبرو خواهد بود که با بکارگیری ظرفیت کامل تولید، رشد سود عملیاتی را مبنای مشارکت حقیقی سرمایه گذاران در اقتصاد کشور قرار داده است.

وی تاکید کرد: از طرفی دیگر دولت در این دوره می تواند با تعدیل نرخ سود و سپرده بانکی و از سوی دیگر اصلاح مدیریت ارزی علاوه بر تقویت تولید، برای خروج از رکود غیرتورمی نسبت به سرازیر شدن کالای وارداتی در بازار داخلی جلوگیری و امکان صادرات کالاها و خدمات ایرانی را با افزایش مزیت نسبی آنها فراهم کند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم بورس, مهمترین اخبار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب