تشکیل کارگروه ویژه اتصال بازارهای سرمایه ایران و کره جنوبی

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سومین کارگاه آموزشی مشترک شرکت های سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار ایران (CSDI) و کره جنوبی (KSD) در سطح مدیران عامل دو شرکت درشهر سئول برگزار و مقرر شد، کارگروه ویژه ای برای اتصال بازارهای سرمایه ایران و کره جنوبی تشکیل شود.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با بیان اینکه بهترین و کاراترین روش پشتیبانی از سرمایه گذاری خارجی دوسویه اتصال CSD هاست، افزود: در همین رابطه، حسین محمدی و دکتر یونگ هو پارک از طرف دو شرکت مسئولیت تشکیل این کارگروه را برعهده گرفتند تا هرچه سریعتر بررسی های لازم را برای اتصال این دو بازار انجام دهند.

حامد سلطانی نژاد اظهار داشت: شرایطی فراهم خواهد شد که سرمایه گذاران ایران و کره جنوبی بدون مراجعه به کشور دیگر بتوانند از طریق شرکت های سپرده گذاری، معاملات خود را در بازارهای سرمایه این دو کشور انجام دهند.

وی ادامه داد: راه اندازی صندوق های پروژه از دیگر طرح هایی است که می تواند سرمایه گذاران را به سوی بازار سرمایه ایران و کره جنوبی سوق دهد.

مدیرعامل سمات افزود: سمیناری تخصصی نیز برای آشنایی بازار سرمایه ایران و کره جنوبی با حضور ارکان مختلف این دو بازار برگزار خواهد شد تا مدیران و کارشناسان این دو بازار از مزیت ها و ویژگی های یکدیگر آگاه شوند.

وی با بیان اینکه همکاری با شرکت KSD کره جنوبی در دو بخش عملیاتی و تبادل دانش انجام می شود، تصریح کرد: جلسات دو شرکت در سطح مدیران عامل برگزار می شود تا هرچه سریعتر اقدامات عملیاتی برای اتصال بازارهای سرمایه ایران و کره جنوبی آغاز شود.

سلطانی ابراز امیدواری کرد که با رفع تحریم های بانکی، مسائل نقل و انتقال پول به سهولت انجام شود تا نگرانی در این خصوص بوجود نیاید.

تفاهم نامه همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با شرکت KSD کره جنوبی شهریورماه سال 92 به امضای مدیران عامل دو شرکت رسید و با توجه به مفاد تفاهم نامه تاکنون سه کارگاه آموزشی مشترک بین دو شرکت برگزار شده است.

براساس این تفاهم نامه، دو طرف علاوه بر همکاری در زمینه های آموزش، مشاوره، توسعه نیروی انسانی و تبادل اطلاعات، اقدامات عملیاتی را برای اتصال بازارهای سرمایه ایران و کره جنوبی انجام خواهند داد.

شرکت سپرده گذاری با عضویت در چهار نهاد مهم بین المللی FEAS(فدراسیون بورس های اروپایی و آسیا)، ACG (نهادهای ثبت، سپرده گذاری و تسویه و پایاپای آسیا ـ اقیانوسیه) و OIC (بورس های کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی)و اتحادیه بین بورسی الکترونیکی (IEU) به دنبال ایجاد راهکارهای عملیاتی جهت اتصال بازار سرمایه ایران به بازارهای جهانی از طریق زیرساخت CSD هاست.

CSDI همواره در تلاش برای ایجاد اتصال های لازم برای تسهیل سرمایه گذاری و جذب سرمایه برای بازار سرمایه ایران است به طوری که شعار سال 94 این شرکت، ایجاد زیر ساخت های بین المللی شدن بازار سرمایه با کمک و همراهی همه ارکان و فعالان بازار سرمایه است.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم بورس, مهمترین اخبار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب