در صورت جذب عرضه‌ها، هدف شاخص بورس 76600 واحد خواهد بود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار روزانه بورس

حصول تفاهم سیاسی میان ایران و گروه 1+5 منجر به برداشته شدن سایه سنگین مذاکرات هسته ای از بورس گردید به گونه ای که طی معاملات دو روز اخیر، حجم نقدینگی بالایی به بازار سرمایه تزریق شده است.

یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطلب فوق با اشاره به اینکه سهامداران شرکت های فرابورسی در اولین روزهای معاملات هفته جاری از شرایط مطلوب تری نسبت به شرکت های بورسی برخوردار بوده اند، اظهار داشت: توافق ایران و گروه 1+5 زمانی شیرین تر می شود که حجم مبنای سهام شرکت های بورسی به جهت محاسبه نوسان حداکثری قیمت عرضه شود.

محمد فیض بخش، ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضای موجود در بازار سهام را حداکثر تا سه روز آینده برآورد کرد و افزود: انتظار می رود شاخص بورس در محدوده 70 هزار و 300 واحدی با افزایش عرضه سهام از سوی سرمایه گذاری مواجه شود.

وی امکان تداوم و تثبیت رشد بازار سهام همراه با حجم قابل توجه معاملات را منوط به افزایش میزان تزریق نقدینگی به بورس ارزیابی کرد و یادآور شد: در صورت تثبیت و عبور شاخص از محدوده 70 هزار و 300 واحدی می توان هدف بعدی نماگر بازار سهام را در محدوده 76 هزار و 600 واحدی پیش بینی کرد که این امر نیازمند افزایش ثبات و حجم نقدینگی بالای بازار سهام می باشد.

فیض بخش، کاهش نرخ سود سپرده های بانکی را جزء سناریوهای احتمالی دولت دانست و خاطر نشان کرد: در حال حاضر تا زمان قطعی نشدن و عدم ابلاغ کاهش نرخ سود سپرده های بانکی نمی توان تصمیم های خاصی را در این خصوص لحاظ کرد زیرا اینگونه برنامه ها در آبان ماه سال 92 نیز مطرح شده بود.

این کارشناس بازار سهام در خصوص صنایع برتر بازار در شرایط فعلی گفت: در حال حاضر، گروه بانکی، حمل و نقل، خودرو، برقی، تجهیزاتی و همچنین شرکت های لیزینگی و سرمایه گذاری از موقعیت های مناسبی برای کسب بازدهی برخوردار می باشند.

وی در خصوص دلایل اقبال بازار سهام به سوی گروه بانکی و خودرویی گفت: ارتباط با سوئیفت و همچنین رفع تحریم در گروه بانکی و حضور دوباره شرکت های خارجی در صنعت خودروسازی ایران از جمله عوامل مؤثر در توجه خاص فعالین بازار سهام به این دو گروه است.

وی در توصیه به سهامدارانی که تاکنون موفق به خرید سهام نشده اند، گفت: آنچه مسلم است بازار سهام تا تیر ماه سال جاری و حصول توافق جامع هسته ای به صورت شارپی، صعودی نخواهد بود و فرصت های خرید مناسبی برای سرمایه گذاران مهیا خواهد شد.

این کارشناس بازار سهام در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر به جز بحث تحریم، نرخ دلار و همچنین احتمال کاهش نرخ سود سپرده های بانکی بایستی به خنثی شدن تحولات اخیر منطقه با حصول تفاهم لوزان نیز اشاره کرد.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار روزانه بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب