آغاز به کار ۳ شرکت جدید بیمه‌ای در سال ۹۴

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی از آغاز بکار سه شرکت جدید بیمه‌ای در سال جاری خبر داد و گفت: در همین دو سه روز اخیر با تقاضا و مراجعه های حضوری شرکت های معتبر اروپایی برای حضور در صنعت بیمه موجه شده ایم.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد ابراهیم  امین رئیس کل بیمه مرکزی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت خسارت دیدگان شرکت بیمه توسعه اظهار داشت:‌ تا کنون 150 میلیارد تومان به خسارت دیدگان این شرکت پرداخت شده و بقیه پرونده ها  نیز در سراسر کشور در حال بررسی است.

امین  افزود: با مصوبه شورای عالی بیمه ، مسئولیت پرداخت خسارت زیان دیدگان بیمه توسعه به شرکت بیمه ایران با تعهد تامین مالی بیمه مرکزی  واگذار شده است.

وی گفت:‌  از آنجایی که نباید در این جریان کسانیکه در اداره بیمه توسعه و بهره برداری از منابع آن شرکت کوتاهی داشتند منتفع شوند ،‌ در مصوبه شورای عالی بیمه تاکید شد  بیمه ایران علاوه بر دریافت سهم دریافت تعهدات مالی بیمه مرکزی ، با دستور قاضی اموال و  دارایی های بیمه توسعه را برای پرداخت خسارت زیان دیدگان در اختیار بگیرد.

رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت بیمه طلایی فرهنگیان و موضوع شرکت آتیه سازان هم گفت: به بیمه مرکزی ایران ارتباطی ندارد و مرجع رسیدگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است .

امین درباره برخی مسایل پیش آمده برای شرکت بیمه دی در سال گذشته نیز گفت:‌ بیمه دی سال گذشته به دلیل مشکلات مالی در پرداخت تعهدات مشکل داشت اما تفاوتش با بیمه توسعه آن بود که سهامدارنش برای حل مشکلات با بیمه مرکزی همراهی کردند.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران افزود : هم  بیمه مرکزی کمک کرد و سهامدارن بیمه دی با آوردن سرمایه جدید بحران را پشت سرگذاشتند و در روزهای آخر 93 افزایش سرمایه شرکت بیمه دی نیز نهایی شد و در سال 94 با افزایش سرمایه و اقدامات مدیریتی در این شرکت ، نگرانی از این بابت نداریم.

امین همچنین با اشاره به بیانیه لوزان و برداشته شدن تحریم های صنعت بیمه ای کشور پس از توافق هسته ای احتمالی آتی گفت:‌ اگر توافق هسته ای نهایی و تحریم ها از صنعت بیمه برداشته شود ، بیش از آنکه ما برای عرضه ریسک به بازار بین المللی نیازمند باشیم به سرمایه گذاری ، فناوری و مشارکت شرکت های خارجی در بیمه ای داخلی نیاز داریم.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران با تاکید بر اینکه در دوران تحریم نیاز صنعت بیمه کشور تامین شد ،گفت:‌ با این وجود نگهداری ریسک بیمه ای در داخل کشور خلاف منطق بیمه ای است و ما هم باید به بازار جهانی بیمه عرضه کنیم و هم خریدار بیمه های خارجی باشیم.

امین خاطرنشان کرد: در همین دو سه روز اخیر با تقاضا و مراجعه های حضوری شرکت های معتبر اروپایی برای حضور در صنعت بیمه موجه شده ایم.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران در ادامه از آغاز بکار سه شرکت جدید بیمه ای در سال جاری خبرداد و گفت:‌ تاسیس این سه شرکت در شورای عالی بیمه تصویب شد و در حال طی کردن مراحل قانونی و نهایی برای اغاز فعالیت و ورود به بازار بیمه کشور هستند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار صنعت بیمه ایران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب