30 درصد ظرفیت پتروشیمی کشور تعطیل است

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار پتروشیمی

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه سال گذشته واحدهای پتروشیمی با ظرفیت ۷۰ درصد اسمی تولید کردند گفت: بر این اساس در سال ۱۳۹۳ تولید محصولات پتروشیمی به ۴۴.۴ میلیون تن رسید.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی، علی‌محمد بساق‌زاده با مثبت ارزیابی کردن عملکرد مجتمع‌های پتروشیمی در سال 93 اظهار کرد: سال گذشته با وجود چالش های مختلف توانستیم حدود 44.4 میلیون تن محصول را تولید کرده و روانه بازارهای داخلی و خارجی کنیم.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با بیان این که همزمان با راه اندازی فازهای ١٥ تا ١٨ پارس جنوبی تحولی بزرگ در بحث تامین خوراک پتروشیمی ها در بخش متان، اتان و میعانات گازی ایجاد خواهد شد، گفت: با توجه به برنامه‌ریزی های صورت گرفته، امسال نیز همانند سال گذشته ١٠٠ میلیون متر مکعب گاز طبیعی یا متان از طریق این فازها به تولید کشور افزوده می شود که می‌تواند کمک زیادی به  تأمین خوراک مجتمع‌های پتروشیمی کند.

وی ادامه داد: سال 1393 شرکت‌های پتروشیمی با بیش از ٧٠ درصد ظرفیت اسمی خود کار کردند اما بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده این رقم  تولید امسال به ٧٨ تا ٨٠ درصد می رسد، همچنین تلاش داریم تعمیرات اساسی بخش های بالادستی و پایین دستی را در مجتمع‌های پتروشیمی در مدت زمانی کمتر و با کیفیت مناسب تمام کنیم.

بساق‌زاده با بیان این که روند صادرات فرآورده‌های پتروشیمی ایران مطلوب است و با بهره‌برداری از واحدهای جدید پتروشیمی، مقصدهای صدور محصولات پتروشیمی ایران متنوع‌ترخواهد شد، افزود: تولید فرآورده‌های پتروشیمی در وضعیتی مناسب قرار دارد و کشورهای زیادی افزون بر مشتریان دائمی فرآورده‌های پتروشیمی، خواستار خرید از ایران هستند.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: تامین پایدار خوراک کمک کرد تا پارسال تولید مستمر را تجربه کنیم و امسال نیز در پی رسیدن به رکوردهای جدید در تولید خواهیم بود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار پتروشیمی بورس, اخبار شرکت های پتروشیمی

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب