صنایع پیشتاز بورس بعد از توافق هسته‌ای

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بازار بورس

 بورس تهران که در سال گذشته به دلیل ابهامات سیاسی و اقتصادی نتوانسته بود انتظارات سهامداران را برآورده کند، با آغاز سال جدید و انتشار بیانیه هسته‌ای روند خود را تغییر داد و به روزهای اوج خود بازگشت.

به گزارش بورسینس به نقل از خبرنگار ایسنا، برخی صنایع بورسی که به دلیل ابهامات سیاسی و اقتصادی در سال گذشته با بی اقبالی سهامداران و کاهش شدید قیمت سهم مواجه شده بودند، بعد از بیانیه لوزان و احتمال رفع تحریم‌ها، از استقبال شدید سرمایه‌گذاران برخوردار شدند.

به طوری که بعد از توافق هسته‌ای صف‌های سنگین خرید در بورس تهران تشکیل شد و شرکت‌هایی که بیشترین تاثیر را از تحریم‌ها دیده بودند، به مقبول ترین سهم های بازار تبدیل شدند در این میان شرکتهای گروه بانکی،خودرویی و حمل و نقل مورد توجه شدید اهالی تالار شیشه ای قرار گرفتند و به لیدر بازار تبدیل شدند.

کارشناسان می‌گویند با رفع تحریم‌ها، گروه‌هایی همچون بانک‌ها و بیمه‌ها، خودرو، لیزینگ و شرکت‌های حمل‌ و‌ نقل در کنار فولادی‌ها، پتروشیمی‌ها و دارویی‌ها بیشترین تاثیر را از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 و همچنین رفع تحریم ها می‌پذیرند. بنابراین طبیعتا با لغو تحریم ها بازار سرمایه به سراغ صنایعی می رود که از وضعیت تحریم ها لطمه دیده‌اند و برداشته شدن تحریم‌ها می تواند برای آنها مثبت تلقی شود.

بر این اساس صنعت بانکداری به دلیل لغو تحریم های سوئیفت، خودرو به دلیل برداشته شدن تحریم های این صنعت و کاهش نرخ ارز، صنعت لیزینگ به دلیل وضعیت فروش خودرو، صنعت حمل و نقل به دلیل لغو تحریم های کشترانی و صنعت دارو به دلیل واردات مواد اولیه مورد توجه قرار می‌گیرد.

بنابراین احتمال لغو این تحریم ها در آینده موجب شده است تا علاوه بر بهبود روند کلی بازار سرمایه، صنایع مرتبط با این گروه ها از بیشترین توجه سرمایه‌گذاران برخوردار شود به طوری که طی دو روز گذشته در صنعت بانکداری و خودرویی صف‌های میلیونی خرید تشکیل شد و قیمت آنها افزایش پیدا کرد.

بیانیه لوزان در حالی موجب بهبود اوضاع بورس و جبران بخشی از زیان سهامدارن شده است که در این میان کارشناسان می گویند که سهامداران باید در این شرایط با تحلیل و مطالعه اقدام به خرید سهم کرده و به این مساله توجه کنند که تاثیر تحریم‌ها بر صنایع بورسی یکسان نبوده و باید متغیرهایی نظیر نرخ دلار را مورد توجه قرار دهند.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین اخبار بورس, اخبار روزانه بورس, اخبار لحظه ای بورس تهران

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب