نگران بازگشت به مونتاژ و رشد واردات پس از لغو تحریم‌ها هستیم

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

دبیر انجمن قطعه‌سازان خودرو با بیان اینکه نگرانی وجود دارد که با لغو تحریم‌ها منابع مالی در مسیر درستی هزینه نشود، افزود: نباید مانند گذشته به افزایش واردات و مونتاژکاری بپردازیم.

ساسان قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه هنوز توافقات مذاکرات گروه 1+5 در سوئیس وارد مرحله اجرایی نشده است، اظهار داشت: البته قرائت همین بیانیه و زمزمه‌های لغو تحریم‌های بین المللی شرکت‌های خودروساز خارجی را برای مطالعات اولیه وضعیت صنعت خودرو و افزایش حجم همکاری خود با صنعتگران ایرانی ترغیب می‌کند.

وی با بیان اینکه این نگرانی وجود دارد که با لغو تحریم‌ها منابع مالی در مسیر درستی هزینه نشود، افزود: نباید مانند گذشته به افزایش حجم واردات و مونتاژکاری بپردازیم بلکه باید تلاش خود را برای توسعه تولید و تکنولوژی متمرکز کنیم.

دبیر انجمن قطعه سازان اضافه کرد: افزایش واردات و مونتاژ کاری چیزی جز وابستگی بیشتر به تولیدات خارجی را به‌دنبال ندارد و حرکت صنعت خودرو را برای ارتقای تکنولوژی کند خواهد کرد.

قربانی با اعلام “باید منابع مالی را به‌سمت سرمایه گذاری و تأسیس کارخانجات بیشتر هدایت کنیم” تصریح کرد: صنعت قطعه سازی توانایی و بستر لازم را برای تولید انواع قطعات دارد، به‌نحوی که در انواع خودروهای تولیدی کشور 60 درصد قطعات داخلی هستند؛ البته باید این نکته را تأکید کنم که باید به تولید قطعاتی که صرف اقتصادی دارند توجه بیشتری داشته باشیم.

وی در ادامه به محدودیت‌های شرکت‌های خارجی برای همکاری با خودروسازان کشور اشاره کرد و گفت: با رفع محدودیت‌ها همکاری‌های خود را با شرکای خود افزایش خواهیم داد اما به‌طور حتم همکاری‌ها مانند گذشته و بیشتر به‌نفع آنها نیست.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب