نقدینگی به سمت بازار سرمایه حرکت می کند / بازار فعلی فرصت خرید است

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

شرایطی که بازار ما در حال حاضر دارد مثل مریضی می ماند که یک سال سخت را داشته و حالا دوران نقاهت را طی می کند و رو ز به روز بهتر می شود .

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، مهدی طحانی، مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه در خصوص شرایط فعلی بازار ابراز داشت: بازار سرمایه هم اکنون مثل مریضی می ماند که در حال سپری کردن دوران نقاهت است.

وی در این خصوص ادامه داد: بازار شاهد گشایش های سیاسی بود که در اواسط فروردین اتفاق افتاد و به این ترتیب توانست بهانه خوبی برای رشد پیدا کند .

وی در این خصوص افزود: البته سال 93، ارزش شاخص با کاهش 21 درصدی همراه شد و بدترین عملکرد سالانه را برای بورس داشت این درحالی است که در بحران 2008 میلادی بازار سرمایه رکود زیادی را متحمل نشد اما سال 93 سال هیجانات منفی در بازار بود.

طحانی با اشاره به روند فعلی بازار اظهار داشت: اما سال 93 به اتمام رسیده و هم اکنون اکثر شرکت ها سود مجمع را در پی دارند و بودجه های متوازنی را ارائه خواهند کرد.

این کارشناس بازار سرمایه در این خصوص ادامه داد: در حال حاضر، نقدینگی وارد بازار بورس شده و انجام این مذاکرات به بازارهای دیگر نیز سیگنال داده است که امکان سفته بازی در بازار وجود ندارد.

 طحانی در خصوص وضعیت نقدینگی در کشور اشاره داشت: در حال حاضر هیچ سرمایه گذاری به دنبال خرید دلار و سکه نیست و نقدینگی خارج شده از سیستم بانکی در جامعه به سراغ بازارهای مولد مثل بازار سرمایه می شود که معلول شرایط اقتصادی است.

وی در خصوص عوامل پویایی بازار تصریح داشت: یکی از مهم ترین عوامل پویایی بازار این است که زیرساخت های کاهش نرخ سود بانکی فراهم شود در حالی که بانکدارها، تنها نرخ تورم را تنها عامل کاهش نرخ سود بانکی نمی دانند و عوامل دیگر را نیز در این میان موثر می دانند.

طحانی افزود: معتقدم در اردیبهشت ماه کاهش نرخ سود بانکی خواهیم داشت به شرط این که شروط بانکدارها که شروط اقتصادی و منطقی است برآورده شود.

وی ادامه داد: بعد از آن فصل مجامع را داریم که به این ترتیب بازار سرمایه می تواند شرایط خوبی داشته باشد و پس از آن، تیر ماه به پیشواز توافق مذاکرات می رویم که امیدوارم مقطع خوبی باشد.

طحانی به هیأت مدیره شرکت های بورسی اشاره داشت و گفت: به هیات مدیره شرکت های بورسی توصیه می کنم که خود را برای بعد از توافق آماده کنند و برنامه ریزی و طرح های توسعه داشته باشند و به فکر جذب سرمایه گذاری خارجی نباشد بلکه به فکر مشارکت با سرمایه گذاری خارجی باشند.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: در کل افق های رو به بازار سرمایه، روشن است و انتظار داریم سهامداران بدون هیجان و با پول مازاد وارد بازار شوند و دید یک ساله داشته باشند و اگر وقت کافی ندارند از خدمات مشاور سبدگردان ها و صندوق ها استفاده کنند به این دلیل که ، بازار فعلی وقت خرید دارد و چون هیچ چز در کشور ارزان نشده جز سهام، پس به نظر بازار سرمایه و قیمت سهام نیز شرایط خود را اصلاح می کند و با افزایش قیمت رو به رو می شود.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم بورس, اخرین اخبار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب