روند صعودی بورس در راه است

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورس

بورس آینه تمام نمای اقتصاد کشور است، بنابراین با رفع تحریم ها و رشد اقتصاد کشور همراستا با آن بورس روند صعودی قابل توجهی را به خود خواهد گرفت و این اتفاق فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری و کسب سود از این بازار خواهد بود.

به گزارش بورسینس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، احسان حریرچی تحلیلگر سرمایه گذاری بهمن با اشاره به روند حرکت بورس در سال گذشته و تاثیرات ناشی از تحریم بر این بازار گفت: در سال گذشته بالا بودن نرخ سود بانکی، ثبات نسبی در بازار دلار و افت بورس موجب شد تا مردم نقدینگی های خود را سرازیر بانک ها کنند و بخشی از این اقدامات موجب شد تا دولت بتواند نسبت به کنترل تورم از 40 درصد تا 15 درصد اقدام کند.

وی افزود: پیشرفت خوب مذاکرات و صدور بیانیه میان ایران و کشورهای 1+5 موجب شد شرایط مثبتی بر جامعه و اقتصاد کشور حاکم شود و این موضوع فرصت مناسبی برای حرکت چرخه اقتصادی کشور است.

حریرچی تصریح کرد: حرکت نقدینگی به سمت کسب و کار منجر به افزایش تولید و به تبع آن فروش خواهد شد که این اتفاق تاثیرات به مراتب مثبتی را در بورس ایجاد خواهد کرد.

این تحلیلگر بازار سرمایه با بیان اینکه بورس آینه تمام نمای اقتصاد کشور است گفت: همراستا با رشد اقتصاد کشور، بورس هم روند صعودی به خود خواهد گرفت و این اتفاق فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری خواهد بود .

وی افزود: میزان نرخ سود بانکی و سود حاصل از سرمایه گذاری در بورس رابطه عکس با هم دارند بنابراین تا زمانی که نرخ سود سپرده گذاری بالا باشد سرمایه گذار تمایلی به ریسک کردن و ورود به بازار سرمایه ندارد .

این تحلیلگر بازارسرمایه با بیان اینکه رفع تحریم ها و رونق حاصل از آن در اقتصاد موجبات رشد قابل توجه بورس را مهیا خواهد کرد، ابراز داشت: کاهش نرخ سود بانکی نیز این رشد را دو چندان خواهد کرد.

حریرچی تصمیم عاقلانه و در نظر گرفتن جمیع موارد برای سرمایه گذاری در بورس را نکته مهمی دانست و گفت : تصمیمات لحظه ای و احساسی نمی تواند منجر به کسب بازده مطلوب شود .

وی پیش بینی کرد: همزمان با رشد مولفه های اقتصادی رشد قابل توجهی شامل بورس شود و در کنار آن ورود نقدینگی تازه به بازار سرمایه فرصت مناسبی برای افزایش سرمایه منطقی شرکتها و همچنین عرضه سهام شرکت هایی باشد که تاکنون در بورس و فرابورس پذیرش شده اند.

حریرچی با اشاره به آزاد شدن پول های بلوکه شده به واسطه رفع تحریم تصریح کرد: برایند سیاست های پولی بانک مرکزی نشان از تلاش برای کاهش نرخ سود بانکی با توجه به کاهش تورم دارد که این موضوع نیز می تواند مولفه ای برای رشد اقتصادی در کشور باشد.

این تحلیلگر بازار سرمایه پیش بینی کرد: با توجه به برآیند تاثیرات رفع تحریم ها و شرایط اقتصادی کشور بازارهایی مانند  دلار ،مسکن ، طلا و همچنین سپرده گذاری در بانک نتواند توقع سرمایه گذاران از بازدهی را پاسخ دهد و این موضوع عاملی خواهد شد تا این نقدینگی سرازیر کسب و کار و تولید شود .

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین اخبار بورس تهران, اخبار مهم بورس, مهمترین اخبار بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب