تداوم روند رونق بازار به اقدامات اقتصادی دولت بستگی دارد / عرضه‌های اولیه بازار را به تعادل می‌رساند

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم بورسی

معاون بازار شرکت بورس معتقد است: در کل پیش بینی می شود با تدابیردولت برای ایجاد ثبات و کاهش نرخ تورم و انتظار منطقی که برای کاهش نرخ سود سپرده های بانکی وجود دارد، وضعیت بازار از آنچه اکنون وجود دارد، بهتر شود.

علی صحرایی در گفت و گو با اقتصادنیوز پیرامون وضعیت بازار پس از اعلام تفاهم هسته‌ای اظهارکرد:‌ طبیعی بوده که بازار سرمایه در کوتاه مدت به اخبار و رویدادهای سیاسی و اقتصادی واکنش نشان دهد چراکه بازار سرمایه، محل انتظارات است. اما پس از مدتی بازار به حالت عادی بازمی گردد.

معاون بازار شرکت بورس معتقد است: درحالیکه اخبار سیاسی به ویژه تفاهم هسته ای لوزان اثر مثبت بر بورس گذاشته است و در روزهای گذشته بازار را با رشد قابل توجهی مواجه کرد اما نباید سهامداران هیجانی شوند و بدون تحلیل و مطالعه خرید و فروش کنند.

وی افزود: در حال حاضر دیدگاه فعالان بازار با یکدیگر متفاوت است و براین اساس اقدام به خرید و فروش می کنند و در حال حاضر جو حاکم بر بازار امیدواری نسبت به بهبود وضعیت بازار است.

این مقام مسوول در شرکت بورس معتقد است: در کل پیش بینی می شود با تدابیردولت برای ایجاد ثبات و کاهش نرخ تورم و انتظار منطقی که برای کاهش نرخ سود سپرده های بانکی وجود دارد، وضعیت بازار از آنچه اکنون وجود دارد، بهتر شود.

صحرایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازارهای رقیب بورس مثل بازار سکه و ارز به دلیل توافق احتمالی، محل مناسبی برای سرمایه گذاری نیست. از سوی دیگر کارشناسان اقتصادی بازار مسکن را هم بازار مناسبی نمیدانند. اما بازار سرمایه به دلیل کاهش قیمت ها در سال گذشته به نقطه جذابی رسیده است و نتیجه آن این است که سودآوری صنایع و شرکت های بورسی افزایش پیدا می کند.

او تاکید کرد که سرمایه گذاران باید حتما با تحلیل و مشاوره های حرفه ای وارد شوند و تحت تاثیر شایعات قرار نگیرند.

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار در ادامه در مورد عرضه های اولیه سال 94 گفت: با توجه به بهبود بازار عرضه اولیه را آغاز کردیم. به نظر می رشد اکنون شرایط مناسبی برای افزایش عرضه های اولیه است چراکه به متعادل شدن بازار کمک می‌کند. و از طرف دیگر کیک بازار سرمایه را بزرگ تر می کند و جذابیت خاصی برای سرمایه گذاران دارد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: ادامه دار بودن رونق بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب