توضیحات مدیر یک شرکت سیمانی در باره گران بودن هر سهم «سخوز»

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار سیمانی ها

مدیرعامل هلدینگ سیمان غدیر در مورد برخی اعلام برخی فعالان مبنی برگران بودن کشف قیمت ۴۴۵ تومانی هر سهم سیمان خوزستان توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش بورسینس به نقل از اقتصادنیوز، در جریان معاملات امروز بازار سهام، 10 درصد از سهام شرکت سیمان خوزستان دربازار دوم معاملات عرضه اولیه شد تا با کشف 445 تومانی هرسهم «سخوز» ، نخستین عرضه اولیه سال جدید بورس انجام شود.

براساس این گزارش، بعد از کشف قیمت سهام این شرکت 65 میلیارد تومانی، عده ای از فعالان بازار سرمایه با توجه به عواملی چون شرایط بازار، وضعیت صنعت سیمان، تجربه عرضه اولیه شرکت های قبلی سیمانی مانند سیدکو، نبود چشم اندازی مثبت در صنعت ، نسبت P/E و… از گران بودن این عرضه اولیه سخن گفتند.

آنطور که بورس پرس گزارش داده است؛ مدیرعامل هلدینگ سیمان غدیر ( سهامدار عمده چندین شرکت سیمانی )  که از فعالان قدیمی صنعت سیمان بشمار می رود، اظهارداشت: به نظرم کشف قیمت 445 تومانی هر سهم سیمان خوزستان مناسب بوده و نسبت به ارزش جایگزینی آن ، با قیمت کمتری همراه شده است.

وی در برابر این نکته که برخی از فعالان با مقایسه نسبت P/E حدود 4.9 مرتبه ایی این شرکت با P/E حدود 4 مرتبه ایی شرکت های دیگر سیمان حاضر در بورس ، به نامناسب بودن کشف قیمت هر سهم “سخوز” تاکید کرده اند ، توضیح داد: درحالی این مقایسه باید با در نظر گرفتن همه عوامل انجام شود که سیمان خوزستان با توجه با پیش بینی سود 100 تومانی و در پیش رو مجمع سالانه ، وضعیت مناسبی دارد.

علی محمد بد ادامه داد: اگر شرکتی با نسبت P/E حدود 4 مرتبه ایی وارد مجمع شود و سودی را تقسیم کند ، بعد از مجمع باید دارای نسبت 3 مرتبه ایی باشد که به هیچ وجه منطقی نیست. از سوی دیگر برخی شرکت های سیمانی دارای قیمت های بسیار ارزانی هستند و شاید این مقایسه ناشی از عدم حضور شرکت های سیمانی در جایگاه واقعی آنها در بازار سهام باشد.

وی درباره آینده صنعت سیمان هم به بورس پرس گفت: با توجه به برنامه دولت مبنی بر کاهش نرخ سود بانکی که موجب تزریق منابع مالی به بخش تولید خواهد شد همچنین لزوم توجه دولت به بخش عمران و بهبود شرایط صنایع در آینده و همچنین با در نظر گرفتن دلایلی چون همه گیر شدن ساخت جاده های بتنی در کشور و افزایش صادرات سیمان، آینده مثبتی در پیش رو صنعت سیمان وجود دارد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: سخوز, کشف قیمت

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب