تمام مشکلات اقتصادی با رفع تحریم‌ حل نمی‌شود

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار مهم اقتصادی

 یک اقتصاددان با بیان این‌که با رفع تحریم‌ها لزوما تمام مشکلات اقتصادی حل نمی‌شود، استفاده از افراد شایسته و کاربلد در راس امور اقتصادی را ضروری عنوان کرد.

بهمن آرمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: این انتظار که با پایان تحریم‌ها همه‌ی مسائل اقتصادی ایران حل خواهد شد انتظار بی‌موردی است؛ زیرا شاهد بودیم که پیش از دولت‌های نهم و دهم، اقتصاد ایران در تحریم مستقیم شرکت‌های خارجی نبود ولی هم رشد اندک اقتصادی و هم نرخ بالای بیکاری و تورم را تحمل می‌کرد.

وی افزود: اقتصاد ایران در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی بعضا متاثر از مسائل سیاسی، جناحی و مدیریت ناکارآمد بوده است. در ایران اگر کسی بخواهد شغلی را انتخاب کند طبیعتا باید از فیلترهای گوناگونی رد شود و این فیلترها عملا دربرگیرنده‌ی فیلترهایی نیستند که از آنها تنها نخبگان رد شوند. در موارد بسیار زیادی ما کارهای بزرگ را به دست افراد کوچک داده‌ایم.

این اقتصاددان با بیان این‌که وقتی کار را به کاردان سپردیم روسفید از کارزار مذاکرات بیرون آمدیم، تصریح کرد: اعضای تیم مذاکره کننده‌ی هسته‌ای از درجه‌ی علمی بالا برخوردار و بر زبان انگلیسی تسلط کامل داشتند. به طور مثال آقای دکتر صالحی فارغ‌التحصیل دانشگاه بسیار معتبر ام‌آی‌تی و همکلاس وزیر انرژی آمریکا بوده است. آقای ظریف هم بیش از 22 سال سابقه تدریس و تحصیل دارد.

به اعتقاد وی، با رفع تحریم‌ها بدون شک شرایط برای کار کردن فراهم خواهد شد ولی نظام هم باید تحریم خود را بر روی دلسوزان کشور، نخبگان، مدیران اجرایی که ممکن است دارای گرایش‌های سیاسی متفاوتی باشند بردارد؛ چرا که این افراد می‌توانند در خدمت رفاه اقتصادی مردم به کار گرفته شوند. در ایران امکان ندارد کسی بتواند شغل حساسی را بگیرد مگر این‌که از فیلتر خاصی رد شود یا وابسته به جناح سیاسی خاصی باشد.

آرمان اظهار کرد: اگر باز هم مدیران ضعیف سر کار باقی بمانند فرصت‌ها هدر می‌روند. در حال حاضر حدود 1.5 سال از استقرار دولت یازدهم می‌گذرد. در تیم اقتصادی دولت ضعف‌های آشکاری در وزارتخانه‌های نیرو، کشاورزی و اقتصاد وجود دارد.

وی با بیان این‌که تحریم‌ها بر روی اقتصاد ایران تاثیر مستقیم گذاشتند و همین‌گونه بر روی سلامت و شادابی جامعه بازتاب منفی داشتند، یادآور شد: پیگیری فراگیر گفت‌وگوهای هسته‌ای در سوییس توسط مردم و شادی پس از اعلام توافقنامه، خود نشان‌دهنده‌ی هردوی این جنبه از تحریم‌هاست.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم اقتصادی

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب