صعود شاخص بورس به مدار 85 هزار واحدی طی 4 ماه آینده

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بورس

در معاملات روز گذشته بازار سهام، ایجاد روندی تعادلی میان عرضه و تقاضای سهام شرکت ها، علیرغم روند پرشتاب دو روز ابتدایی معاملات هفته جاری، قابل پیش بینی بود.

یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطلب فوق با اشاره به اینکه تداوم روند صعودی بازار سهام نیازمند افزایش حجم معاملات می باشد، اظهار داشت: در حال حاضر، سرازیر شدن حجم زیادی از نقدینگی بانک ها به سوی بازار سهام، منجر به بیمه شدن بازار از شرایط نامطلوب گذشته و همچنین رویکردی مثبت نسبت به آینده بورس شده است.

شهرام عجمی در خصوص صحبت هایی مبنی بر اجرای عرضه اولیه سهام شرکت ها در بازار سهام گفت: اکنون حصول تفاهم سیاسی میان ایران و گروه 1+5 منجر به بازگشت اعتماد فعالین بازار شده و در شرایط فوق بایستی عرضه اولیه سهام شرکت ها اندکی کنترل شده تر و با توجه به شرایط بازار صورت پذیرد.

وی وضعیت عرضه و تقاضا در بازار سهام را تا آخرین روز معاملات هفته جاری به صورت تعادلی پیش بینی کرد و افزود: انتظار می رود از ابتدای معاملات هفته آینده بازار سهام با روند صعودی دیگری در رشد سهام شرکت ها مواجه شود که از جمله آن گروه بانکی، خودرو، کشتیرانی و همچنین حمل و نقل می توانند بیش از بقیه گروه ها مورد توجه قرار گیرند.

این کارشناس بازار سهام، بزرگترین اقدام سال گذشته مسئولین بورس را در بازگشایی نماد معاملاتی شرکت های پالایشی عنوان کرد و یادآور شد: در حال حاضر، ریسک دیگر بازار سهام میزان نرخ سود سپرده های بانکی است که با کاهش این نرخ تأثیرات بلندمدت مثبتی در بازار سهام ایجاد خواهد شد.

وی برآورد خود از رقم شاخص بورس طی 4 ماه آینده را محدوده 85 هزار واحدی دانست و خاطر نشان کرد: نزدیک ترین مقاومت نماگر بازار سهام در مدار 71 هزار و 600 واحدی پیش بینی می گردد و به نظر می رسد گذر از این مدار به راحتی صورت پذیرد.

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: آخرین اخبار بورس تهران, اخبار مهم بورس

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب