اشتیاق سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به معادن ایران

شجاع‌الدین جهاندیده
شجاع‌الدین جهاندیده
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Twitter
اخبار بازار سرمایه ایران

 پایگاه خبری بلومبرگ در گزارشی به نقل از معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نوشت: علاقه جهانی به صنعت معدن ایران از زمان تفاهم هسته ای هفته گذشته لوزان که راه برای توافق جامع و برداشته شدن تحریم‌ها هموار کرده، افزایش یافته است.

به گزارش بورسینس به نقل از ایسنا، مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس ایمیدرو در مصاحبه ای در شهر یزد گفت: سرمایه گذاران بسیاری با من تماس گرفته اند و برای ورود به این بخش اعلام آمادگی کرده اند.

وی در ادامه افزود: ایمیل‌هایی از فرانسه، آلمان، بلژیک، انگلیس، استرالیا و کانادا دریافت کرده ایم.

بر اساس این گزارش، کرباسیان که در آمریکا و انگلیس تحصیل کرده است، در محل کارخانه شرکت فولاد آلیاژی ایران که 500 هزار تن فولاد در سال تولید می‌کند، اظهار کرد: فردا با گروهی از سرمایه گذاران و بازرگانان هندی نشست دارم و تا پایان هفته با سرمایه گذارانی از روسیه دیدار خواهم کرد.

تهران هفته گذشته پس از مذاکرات فشرده با گروه 1+5 در لوزان سوییس به تفاهم هسته ای دست یافت که راه را برای پایان دادن به انزوای اقتصادی ایران هموار می‌کند. اگر توافق هسته ای جامع تا مهلت تعیین شده در 30 ژوئن حاصل شود، برداشته شدن تحریم‌های آمریکا و اروپا که مانع حضور سرمایه گذاران خارجی در اقتصاد ایران شده است را بدنبال خواهد داشت.

بانکداران سرمایه گذاری معتقدند اگر توافق هسته ای اقتصاد ایران را باز کند، فرصت‌های تجاری به ارزش میلیاردها دلار به وجود خواهد آمد.

با اینهمه ایران تحت تحریم‌ها موفق شد در بعضی از صنایع به خودکفایی برسد. به عنوان مثال آمار انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد در سال 2014 تولید فولاد ایران 6.5 درصد رشد کرد و به 15.4 میلیون تن رسید که بیش از دو برابر نرخ رشد جهانی 2.4 درصد بود.

کرباسیان بدون دادن جزییات بیشتر گفت: سرمایه گذاران خارجی که خواهان ورود به صنعت معدن ایران هستند با قوانینی که از دارایی‌های آنها حمایت می‌کنند، به خوبی مورد استقبال قرارخواهند گرفت. شرکت‌های خارجی اجازه خواهند داشت مالکیت کامل شرکت‌های معدنی را در اختیار داشته باشند.

 

قصد شروع سرمایه‌گذاری در بورس را دارید؟ اولین قدم این است که افتتاح حساب رایگان را در یکی از کارگزاری‌ها انجام دهید:

نام شرکتویژگی‌هاامتیاز
کارگزاری آگاه
  • باشگاه مشتریان با جایزه
  • نرم‌افزار معاملاتی پیشرفته
  • دریافت اعتبار معاملاتی
  • خرید آنلاین صندوق‌ سرمایه‌گذاری
  • ثبت‌نام آنلاین برای کد بورسی
ثبت نام در بورس

برای سرمایه‌گذاری و معامله موفق، نیاز به آموزش دارید. خدمات آموزشی زیر از طریق کارگزاری آگاه ارائه می‌شود:

نام خدماتویژگی‌ها
دوره‌های آموزش تحلیل تکنیکال
  • دوره‌های حضوری + غیرحضوری
  • شناخته‌شده‌ترین اساتید
  • در سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته
  • ارائه مدرک معتبر گذراندن دوره

سایر مطالب: اخبار مهم اقتصادی

به اشتراک بگذارید:

Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email
شجاع‌الدین جهاندیده

شجاع‌الدین جهاندیده

در بورسینس با مقالات آموزشی، دوره‌های آنلاین و کتاب‌ها و... به شما کمک می‌کنیم درآمد بیشتری داشته باشید و سود بیشتری از سرمایه‌گذاری کسب کنید. *** در توئیتر فالو کنید: https://twitter.com/jahandide
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین مطلب